Lízátka

Lízátka z Llullaillaco byl jediný ryze ženský klub kashyyycké fotbalové ligy. Domácí hřiště měl mezi kořeny wroshyru, který obyvatelé vesnice využívali jako zdroj kvalitní sladké mízy, a ve znaku měl překřížená růžová lízátka z této mízy vyrobená. Ačkoliv byl spoustě drsných chlapů pro smích, dosahoval celkem slušných výsledků a třikrát dokonce vyhrál ligový pohár. Navzdory četným pomluvám si členky navzájem lízaly jenom rány.

Historie

Klub byl založen roku 321 BBY partou znuděných manželek cukrobaronů, které potřebovaly trochu upustit páru.
Jejich výkonnost byla značně proměnlivá v závislosti na tom, ve které části měsíce se konaly rozhodující zápasy, ale nezřídka překvapily a nikdy neskončily na horším než pátém místě od konce, od roku 295 BBY, kdy je začal trénovat Zubacca, se dokonce celkem pravidelně dostávaly do semifinále.
V roce 155 BBY šly do finále s Torpédy Tunnatutikan a na domácím hřišti zvítězily, což jejich manažer ocenil tím, že místo ohňostroje nechal nad hřištěm rozstříknout větší množství sladké šťávy ze stromu. Diváci to ovšem neocenili, a tak se z toho tradice naštěstí nestala.1
V roce 69 BBY, když byla jejich diplomatka na mateřské dovolené, se před semifinálovým zápasem s Rakhuuun Red Wings porvaly v bahně kvůli blbým kecům nejnovější členky.2 Tento zápas následně prohrály a až do rána spolu nemluvily.3
Byl to jediný klub, jemuž se povedlo před Impériem utéct do lesů v plné sestavě, takže jeho obnovení po válce je téměř jisté, i když trenéra jim možná přebere Hromfárač.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License