Lempix

„Mozky klonů jsou optimálním zdrojem jak proteinů, tak některých vzácných stopových prvků, které bude mladý pán potřebovat, až naklade vajíčka.“
- Lempix, nutriční poradce

Lempix byl Vratix z Thyferry, zdravotník v enklávě na Miu Leptonis IV a matka několika potomků.


Jméno: Lempix
Rasa: Vratix
Datum narození: 35 BBY
Planeta narození: Thyferra
Datum úmrtí: 14 BBY
Planeta úmrtí: Taanab
Barva očí: černá
Barva meče: zelená

Vzhled

Naprosto průměrný šestinohý hmyzák z Thyferry, možná trochu menšího vzrůstu. Barvu kůže sice měnil podle nálady, ale těch pár chlupů na ní měl stabilně černých.
Nosil dva páry bot, 38 a 12 verpiního standardu, a na krku malý dřevěný amulet vlastní výroby.

Povaha

Ačkoliv byl hermafrodit, většinu času se choval spíš jako muž. Flegmatický melancholik, kterému nedělalo problém zalézt někam do díry a zůstat tam třeba pár let, čímž se značně lišil od zbytku své rasy. Mluvil pomalu a všem lidem onikal, působil až znuděně a zásadně se s nikým nehádal. Kontakt s ostatními nevyhledával, ale když už nebylo zbytí, nějak to vždycky přetrpěl.
Svou práci léčitele odváděl na výbornou a až překvapivě rychle, i když občas ukázal značné mezery ve znalosti jiných ras. Až do své smrti například nepochopil, že jich většina hermafroditní není.
Převážnou část života byl vegan, ale když se krátce před koncem války klonů rozhodl naklást vajíčka, jeho jídelníček se značně změnil a začal si doplňovat živočišné bílkoviny i z hodně podivných zdrojů. Pil vždycky jenom vodu.

Rodina

Vylíhl se ve společné snůšce a svoje rodiče nikdy nepoznal.
Z jeho potomků byl nejdůležitější Jimminix.

Důležité vztahy

  • Jessica Karnis, jeho nejčastější pacient. Zrekonstruoval jí tvář a jako její dvorní gynekolog jí navrhl i rekonstrukci reprodukčních orgánů.

Dovednosti

Byl to dedikovaný léčitel, který dokázal uzdravovat nejen pomocí Síly, ale i konvenčnějšími metodami. Ovládal jistou podivnou formu komunikace s bactou, která z této zázračné substance dělala v jeho spárech léčivo vyloženě nadpřirozené. K uzdravování sice Sílu využíval často a rád, ale prakticky vzato ji nepotřeboval. Byl výborný zahradník a kuchař, ovšem jen pro vegany.
Mimo svou specializaci byl dost nemotorný, zejména pak co se boje týče. Zacházet se světelným mečem tak, aby si neusekal nohy, se učil hodně dlouho a telepaticky byl schopný komunikovat jen s příslušníky vlastní rasy, navíc velmi omezeně. Jako jeden z mála obyvatel enklávy se nikdy nenaučil shyriiwook a používal implantovaný translátor, na další jazyky byl rovněž dřevo.

Životopis

Před rozkazem 66

Už jako malý byl považován za podivína, protože se nedlouho po vylíhnutí ukázalo, že mnohem radši tráví čas s bactou než se svými vrstevníky a dokonce si s ní i víc povídá. Naštěstí o něj obligátně zakopl jeden rytíř Jedi a objevil v něm potenciál v Síle, takže ho vzal s sebou na Coruscant mezi další podivíny. Lempix exceloval v umění léčit, ať už Silou nebo konvenčními metodami, a rychle se učil i další teoretické znalosti, nicméně spolužákům se vyhýbal.
V roce 27 BBY navštívil i se zbytkem ročníku Ilum a poprvé významněji interagoval s ostatními učedníky, když na palubě Crucible došlo k nehodě a exploze Peelova světelného meče zranila Uzidora a dalšího účastníka výpravy. Lempix zasáhl, oba zavčas ošetřil a uchránil trvalých následků a po návratu byl pochválen.
Po pár letech dalšího vzdělávání však přišel čas okouzlit nějakého toho mistra a jeho povaha mu podrazila nohy. Lempix nezaujal ani jednoho z mistrů léčitelů, natož nějakého jinak zaměřeného, a ani ho to moc nemrzelo. Ještě pár let mu bylo doporučováno, ať se věnuje i jiným disciplínám a dožene, co zmeškal, ale on místo toho zalezl hlouběji do ošetřovny a následně byl poslán k AgriCorps na Taanab, protože tam nutně potřebovali zdravotníka. Ačkoliv se tam potkal s Peelem a Vojtou z ročníku, nadšen z toho nebyl a do jejich klukovin se nezapojoval.
Když byla krátce po začátku války klonů tamní pobočka napadena teroristy, byl Lempix zajat jako rukojmí a museli ho osvobodit mistři Woallc Con-Denyzz a Champbacca. Tomu druhému se pak povedlo nejen všechny zachránit, ale také nafingovat jejich smrt, načež je naverboval do své nové akademie, kde je nikdo neměl buzerovat jenom proto, že byli trochu jiní než mainstreamoví Jediové. Lempix byl jmenován zdravotníkem nové akademie a rychle zdomácněl, zejména poté, co mu Jeff Breen nakoupil výbavu pro dedikovanou ošetřovnu.
V následujících letech se trochu učil používat Sílu a šermovat, ale především léčil osádku enklávy z nejrůznějších neduhů, od včelí rýmy1 po trakarianského parazita.2 Ačkoliv byl sám jenom student, vedl i několik přednášek biologie,3 nicméně jinak se spíš držel stranou a moc se nesocializoval. Důležitý byl také jeho příspěvek k záchraně Emily, neboť ji nejen prohlédl a ošetřil poté, co její matka při porodu zemřela, ale také namíchal hormonální koktejl, po kterém se z togrutí servírky v Zeleném lampionu mohla stát její dedikovaná kojná.
Když ke konci války klonů zjistil, že je Nina Michaelis březí, nechal se inspirovat a zanedlouho prošel změnou pohlaví a sám nakladl vajíčka.4 Přes velkou mortalitu, způsobenou pravděpodobně nedostatečnými zásobami proteinů před kladením, se vylíhlo několik potomků a Lempix se o ně svědomitě starala. Účastnila se i bitvy o Kashyyyk, kde svědomitým zkoumáním kloních mozků v Chlouppkově dílně odhalila inhibiční čipy, cestou z planety přeprogramovala a osamostatnila IM-62 a ještě o něco později přiložila svou termosku s bactou k záchraně téměř mrtvého mistra Denyzze.

Občanská válka

Poslední roky fungování enklávy strávil Lempix opět jako muž, jen s pomocí Yari vychovával potomstvo a předstíral, že se žádné Impérium nestalo.
To však koncem roku 15 BBY zajalo velmistra Champbaccu a když se pak začátkem následujícího roku k Miu Leptonis blížila flotila Inkvizice v čele s Algernnon de Bray, odletěl s dětmi na Thyferru, předal je do péče jednoho slibného vratixiště a sám se vrátil na Taanab.
Tam se zhruba osm měsíců živil léčením farmářů, ale Inkvizice ho našla a Miranda Lenico ho během okamžiku odzbrojila svým mečem. Následně ho s Neryssou mučily a celkem rychle zabily.5

d20

Jedi Consular 3 / Jedi Healer 4 / Tech Specialist 1
STR 8 / DEX 14 / CON 10 / INT 20 / WIS 14 / CHA 8
Craft (medpacks) +20, Treat Injury +18, Heal Another +16, Knowledge (bacta, botany, medicine) +15, Computer Use +12, Search +12
Surgery, Compassion, Medical Expert, Healer's Touch, Skill Emphasis (Craft (medpacks), Treat Injury)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License