Leela

Leela byla fialová Twi'lečka, kapitánka pašerácké lodi Mořský koník, Filasova šéfová a jedna z těch lepších krátkodobých známostí Kody-Kanna Tonewyho.1

Historie

Narodila se v roce 25 BBY, o jejím dětství, dospívání ani rané kariéře není známo vůbec nic a někdo by s tím možná měl něco dělat.
Tři týdny po bitvě o Yavin byla kontaktována agentem Sparkle, aby pomohla jedné povstalecké buňce zachránit Odullina pašeráka Byorna z Vor Deo. Mise se podařila, Leela při ní potkala jednak rebelky Emily, Bananu a Štěknu, druhak Byornovu společnici Zetu. Následně se za zatím nejasných okolností k povstalcům přidala, ale možná za to mohlo těch šest hodin hraní macháčka při čekání na odlet imperiální hlídky, protože to sbližuje.
O další dva měsíce později se účastnila závodu kluzáků na Raxusu Prime, který vyhrála, čímž pro Jolly Jedie získala vodní čip. Poggo s Kerripirr a dalšími dětmi jí na památku vyrobili pohár z nakřáplého hrnce,2 ale radost z výhry jí kazil fakt, že se během závodu vysekal kapitán.
Když byl na Jolly Jediovi po střetu s Inkvizicí vyhlášen výjimečný stav, byla zrovna venku za obchody. Zásadně jí to nevadilo, pokračovala v získávání kontaktů a prostředků pro povstání a čekala na chvíli, kdy ji křupky znovu kontaktují. K tomu došlo koncem července 0 ABY, ve chvíli, kdy bylo potřeba sehnat pár trysek pro Kirkův projekt. Vyzvedla na Mrrku výsadek složený nejen z Banany a Štěkny, ale také Roudýho a Cypíska, dvou dětí, které se schovaly na palubě jejich transportéru a nebyl čas je vracet domů. Společně vyrazili na Pokladnici luxusu, kde se pořádala Kel-Morijská tancovačka a kde Leela od Jeffryho koupila potřebné vybavení.
Po akci se vrátila k vydělávání, nicméně byla lehce seznámená s plánem útoku na Citadelu a určitě počítala s tím, že se nějak zapojí.

d20

Noble 6
STR 8 / DEX 16 / CON 10 / INT 14 / WIS 13 / CHA 18
Diplomacy +14, Pilot +12, Disguise +12, Entertain (poledance) +12, Computer Use +10, Sense Motive +9, Bluff +8, Gather Information +8
Quick Draw, Starship Operation (space transport), Trustworthy, Lightning Reflexes

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License