Lavosk Ashasi

Lavosk Ashasi byl Sluissi, inženýr povstalecké buňky kapitána Simbaccy a Magor 6. Jednalo se o typického příslušníka svého druhu, kterého nic nevytočilo a jen máloco vyvedlo z míry. Pracoval metodicky a s rozvahou, dle soudu některých kolegů k posrání pomalu, ale na výsledky jeho práce se vyplatilo si počkat, ať už se jednalo o stíhačky nebo o zbraně. Absolutní flegmatik nejen v kokpitu svého X-wingu, kterému bylo prakticky všechno jedno. Následkem ošklivé nemoci v dětství přišel o špičku ocasu a nosil protézu.

Historie

Vylíhl se v roce 21 BBY na Sluis Van, do příkladné rodiny dvou sluissích mechaniků, kteří zasvětili svůj život pořádným opravám lodí, a všechno nasvědčovalo tomu, že půjde v jejich šlépějích. Na škole se učil dobře, zaučení na technika zvládl v lehce podprůměrném čase a bez problémů získal místo jednoho z tisíců opravářů lodí v planetárních loděnicích. Tam zjistil, že je umí nejen stavět a opravovat, ale i pilotovat, a rychle se dostal do hledáčku společnosti Sienar Fleet Systems, která mu nabídla místo v jejich exkluzivních docích a samozřejmě i nadstandardní vzdělání v oboru. Jenom se musel připravit na trochu nadstandardní buzerace od lidí ve vedení a nesměl se moc ukazovat. Dlouho neváhal, jenom asi tři dny, což je na Sluissi přímo bleskovka, nabídku přijal a zanedlouho měl v kapse osvědčení na většinu modelů lodí Sienar a oženil se se Seveshah, spolužačkou ze základní školy, a ačkoliv byl spokojený, právě ona ho přiměla zběhnout.
Z důvodů jak rodinných, tak morálních, prostě pro Impérium pracovat odmítala a pár dní po bitvě o Yavin dostala parádní příležitost: našla si je totiž jistá Noya Neerix, která hledala někoho diskrétního na opravu nalezeného TIE Reapera, a než se Lavosk nadál, byli oba na palubě stařičkého Venatoru a nejen členy posádky, nýbrž rovnou i piloty v kuriózní letce.
Do ostré akce se jen tak nedostal, ale to mu vyhovovalo. Většinu svého času zasvětil opravám Smrtonoše, kvůli kterým byl ostatně najat, a později v něm po nějakých pro něj hrozně hektických událostech a vyhlášení výjimečného stavu našel sledovací zařízení, které na přání kapitánova otce přemístil na jinou stíhačku. V následujících týdnech optimalizoval výzbroj stíhaček v letce a byl i důležitým konzultantem při plánování náletu na Karafuto, zejména Bananě Brannigan, které pomáhal s plány na GSPOT.
22. 8. 0 ABY nasedl do X-wingu, přesunul se i se zbytkem jednotky na oběžnou dráhu Gamorru a po čtyřech dnech cvičení s Champbaccou a imperiálními piloty pod velením admirálky Engels byl součástí útoku na Citadelu. Tam nejprve bez jakékoliv komunikace nebo senzorů doprovázel baziliščího droida, později Tlustou Bertu a v bitvě se stíhačkami z Dominatrix si sice nepřipsal ani jeden zásah, ale závodit by v takovou chvíli bylo přeci jen trochu prostoduché. Bitvu přežil, vrátila se na Jolly Jedie a zatímco ostatní slavili, on pokračoval v údržbě stíhaček, protože o veselí nestál a někdo to udělat musel.
Tímto heslem se pak řídil i v následujících osmi měsících, kdy si občas posteskl po metodičnosti, jakou znal ze Sluis Van i z Götterdämmerungu a kterou na palubě Jolly Jedie hledal marně.

d20

Tech Specialist 6 / Sienar Engineer 3
STR 10 / DEX 16 / CON 12 / INT 18 / WIS 13 / CHA 10
Pilot +20, Astrogate +18, Craft (starfighters) +18, Repair +17, Computer Use +16, Knowledge (technology) +16, Craft (starship weapons) +12, Knowledge (engineering) +10
Starship Operation (starfighters), Gearhead, Skill Emphasis (Pilot), Starship Dodge, Starship Power Override, Spacer, Starship Point Blank Shot
Instant Mastery (Knowledge (technology)), Tech Specialty (Mechanic), Expert (Craft (starfighters))

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License