Lana Tei

Lana Tei byla Togruta z Trantoru, sestra Rhek Tei. Na první pohled měla vlohy ke kojení, přičemž se tím jeden čas skutečně živila, a úzkostlivě tajila své příjmení.

Historie

Narodila se v roce 40 BBY v ekumenopolis na Trantoru a zatímco její o sedmnáct let starší sestra se cvičila na rytířku Jedi, ona sama byla pro příliš nízký potenciál ponechána rodičům. Přišli si pro ni až poskokové hraběte Dooku v roce 31 BBY a malá Lana byla odeslána na Miu Leptonis IV, kde z ní měla být pod dohledem její starší sestry vycvičena temná vražedkyně.
V následujících pěti letech se však opakovaně ukazovalo, že její citlivost k Síle se skutečně limitně blíží k nule, a v roce 26 BBY bylo rozhodnuto o její likvidaci. Rhek, která měla čin provést, ji však přímo zabít nedokázala, místo toho ji jen vyhnala do džungle kolem enklávy a zapomněla na ni. Čtrnáctiletá Lana neměla tušení, jak se z pralesa vymotat, a bojovala o holý život. Po skoro týdnu, kdy jedla jenom kořínky a brouky a hroutila se i psychicky, uklouzla při šplhání na strom, při pádu se praštila do hlavy a nebýt lovecké výpravy z Fort Mist, už by se asi neprobudila. Lovci ji vzali s sebou, nakrmili a snažili se sehnat její rodiče, ale Lana měla okno způsobené jak úrazem, tak vědomou snahou zapomenout příkoří vytrpená pod vlastní sestrou, a nevzpomínala si na ně.
Místo toho zůstala s lovci, oplácela jim laskavost údržbou zbraní a vařením a ačkoliv se jí později paměť částečně vrátila, vlastně se měla docela dobře.
Nějakou dobu po začátku války klonů však o chlebodárce přišla, protože je osekal, zesměšnil a zhmoždil samozvaný ochránce všech těch potvor v džungli, nicméně se dostala do Fogsmeade a docela si polepšila, když sehnala práci servírky v Zeleném lampionu. Ringo Ca Naal ji sice přijal vesměs kvůli vzhledu a asi doufal, že za to bude náležitě vděčná, ale všechny jeho návrhy na kontrolu dat spotřeby ve skladu odmítala a on později přestal tlačit na pilu. Její hlavní pracovní motivací pak byla možnost vydělat si dost peněz na to, aby opustila měsíc, na který neměla nejlepší vzpomínky.
V roce 20 BBY byla z očividných důvodů ideální kandidátkou na kojnou pro Emily, jejíž matka nepřežila komplikovaný porod. Nabídku přijala, stala se zaměstnankyní InnNova Corp na pozici nutriční manažerky a po pár injekcích od Lempixe zvládla svou práci vykonávat přibližně šest měsíců. Za tu dobu si sice malou Togrutu dost oblíbila, ale touha vypadnout z planety byla silnější a ona si to po shrábnutí odměny mohla dovolit, takže neváhala ani na okamžik.
Její další osud není znám.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License