Kyteh

Kyteh byl zygerriánský otrokář a lovec odměn, syn Fajeha a bratr Gatta. Byl to trochu škudlil, který však přesto rád navštěvoval tržnici na Sarininu,1 nešetřil na úpravách své kybernetické nohy a ještě radši si dopřával kvalitní manikúru. Navzdory zvolené profesi to nebyl nijak výrazný sadista a dokázal si spočítat, kdy už je násilí zbytečné.

Historie

Narodil se roku 36 BBY na Matra III, a to jako nemanželský syn, který svého otce nikdy neviděl. Během války klonů, když mu bylo patnáct, se přidal ke skupině otrokářů, která operovala na hranicích Korporátního sektoru, a už při první akci došel k závěru, že méně je někdy více,2 načež se v následujících letech snažil otroky vždy zpacifikovat s použitím co nejmenšího množství úsilí a násilí, bez zápalných lahví a podobných věcí. Během války klonů chvilku zvažoval, že využije příležitosti a zkusí zabrat nějakou tu slabší kolonii, ale nakonec na to byl vždy příliš líný.
V roce 18 BBY se při jedné zastávce na Bespinu dal dohromady s Mrsckem, krátce nezaměstnaným trandoshanským lovcem s useknutýma nohama, a v následujících letech se z nich stala takřka nerozlučná dvojka.
Hned v roce 16 BBY se jim podařil husarský kousek, kdy v rámci konkurenčního boje o stejný cíl podrazili Kawakara a prodali ho do otroctví. Prsck sice v potyčce se slavnějším, starším a silnějším lovcem přišel nohu, ale získal tím na reputaci a vydělal si víc než jen na protézu, takže se to vlastně vyplatilo.
Roku 6 BBY spolu zavítali i na Trandoshu a i když se tam Kytehovi moc nelíbilo, nijak kolegovi nebránil ve štěstí a vydržel tam s ním docela dlouho.
V roce 3 BBY odlovili na jeho rodné planetě Xaltemozin, ředitelku pojišťovny, která finančně podporovala Kashyyycký odboj.
Krátce po bitvě o Yavin přijali zakázku Kel-Morijského těžebního syndikátu na vystopování neznámých zlodějů tiskáren, což se jim zpočátku moc nedařilo, ale již velmi brzy se na ně usmálo štěstí a oni získali podobizny tří rebelek, které obratem vyslídili během jejich pobytu na Telero. Najali posily, zničili tamní povstaleckou buňku, kterou trojice cvičila, a napíchli jim loď, kterou následně sledovali na Nar Shaddaa a napráskali Inkvizici, aby měli snazší práci.
Operace ale přesto neproběhla tak docela podle jeho představ. Ač měli brutální přesilu a na začátku svými drápy bez problémů zabil jednoho z vyhazovačů, hned dvakrát se ocitl v účinném dosahu vybuchujícího granátu a dost mu to rozhodilo mušku, takže nejen trochu sípal, ale taky trefil Emily sítí až na druhý pokus. Vysvobodila se sice, ale jedna inkvizitorská souputnice ji nakonec dostala, a tak se mohl Kyteh napumpovat bactou a jít vyzvednout Mrscka, který tou dobou visel na hromosvodu.
Společně pak kontaktovali syndikát, nechali si zaplatit za odstranění jedné škodné, šábli se a šli to zapít někam, kde nevybuchovaly granáty. Protože Mrsck pak chtěl trávit nějaký čas se synem, jejich cesty se na nějaký čas rozešly a Kyteh toho využil k návštěvě Zygerrie, kde experimentoval s představou, že se usadí a taky si pořídí rodinu. Protože však skrblil a obecně byl při namlouvání nemotorný, žádná samička s ním moc dlouho nevydržela a on v dubnu roku 1 ABY znovu kopl do vrtule, spojil se s Mrsckem a šli zase něco vystopovat, svázat a prodat.
Při té příležitosti si Mrsckovi postěžoval, jak mu to nejde se samičkami, a ten se mu následně snažil pomáhat, ovšem spíš ke škodě než k užitku.3

d20

Soldier 4 / Scout 1 / Slaver 2
STR 12 / DEX 14 / CON 14 / INT 12 / WIS 14 / CHA 15
Intimidate +10, Profession (slaver) +10, Sense Motive +8, Survival +8, Treat Injury +7
Martial Arts, Great Fortitude, Dodge, Razor Claws, Point Blank Shot, Precise Shot, Track, Mobility, Improved Martial Arts

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License