Kyana

Kyana byla modrá Twi'lečka z Rylothu.

Historie

Narodila se v roce 41 BBY a svou rodnou planetu opustila krátce poté, co ještě jako náctiletá otěhotněla, porodila a nechala svou dceru, za kterou se později vydávala Zeta, v péči svých rodičů. Sama pak cestovala po galaxii a snažila se při nejrůznějších brigádách barového typu sehnat vhodného otce pro své dítě, co by je uživil obě. Zavítala i na Miu Leptonis IV, kde od roku 25 BBY pracovala v Zeleném lampionu jako servírka společně s Twi'lečkou druhou, Laylou. Nebyly nijak příbuzné a občasná trojka s barmanem tak byla naprosto v pohodě, nicméně protože dlouhodobý vztah z toho nekoukal, poohlížela se Kyana i jinde. Nadějným kandidátem byl svého času zejména Reg'vandar, ovšem po pár schůzkách na začátku války klonů beze slova zmizel a už se nikdy nesetkali.
Chlapa si nenašla ani v následujících letech, ale vydělala dost peněz a dosáhla plnoletosti, takže se krátce poté, co Zelený lampion zdemoloval Wyrrgy, vrátila na Ryloth, aby pokračovala tam. Svou rodinu už ale nenašla, neboť je v její nepřítomnosti zajali otrokáři ze Sarininu. Pokračovala tedy v práci na barech, střádala kredit ke kreditu a doufala, že se k ní jednoho dne všichni vrátí a bude z toho šťastný konec.
Místo toho byla v roce 4 BBY sama lapena bandou Zygerrianů a pro vyšší věk neskončila v harému, nýbrž jako myčka nádobí s výhodami v jedné restauraci. Nijak výrazně tedy nestrádala, ale každou druhou noc se jí zdálo o tom, jak hory špinavého nádobí likviduje s pomocí chemického detergentu.1

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License