kvantová díra

Kvantová díra byl fascinující fyzikální jev, který dokázal skrýt určitou oblast před všemi formami vnímání.

Principy

Kvantová díra byla jakási bublina v časoprostoru, v níž se zvenčí nedalo najít to, co někdo aktivně hledal. Při pohledu z vnějšku pak taková věc téměř přestala existovat a nebylo možné ji nejen vidět, ale ani detekovat jakýmikoliv jinými způsoby. Pozorovatel, který se snažil dostat do bubliny, tedy viděl ve většině případů pouhou skálu, beton nebo další obvyklé prvky okolního prostředí. Uvnitř bubliny pak všechno fungovalo normálně, jen bylo potřeba počítat s nepříjemným hučením generátoru a relativně vysokou spotřebou energie.
Do aktivní díry se dalo dostat pouze náhodou nebo pokud člověk sám sebe přesvědčil, že dovnitř vejít nechce. Takový trik byl ovšem natolik paradoxní a náročný, že vyžadoval vyšší znalost ovládání mysli, ideálně v kombinaci s bitevní meditací. Jakmile byl ale jednou použit, většinou fungoval relativně dlouhodobě a stačilo jej obnovovat přibližně jednou za měsíc.
Jedinou bytostí, která kdy zvládla vyrobit funkční generátor tohoto jevu, byl jawí vynálezce Anna-nana, který ale pro vysoký věk a začínající senilitu nebyl schopen tento úspěch během občanské války zopakovat.

Historie

Uměle ji generovalo zařízení, které v roce 54 BBY navrhl Anna-nana v Barvách duhy1 a které následujících více než třicet let chránilo byt Temného mstitele před fanoušky. Po odchodu mstitele z Bespinu pořád běželo a vypnula ho až Joya Brannigan, která v prvním roce války klonů dostala za úkol ho s pomocí Sagwen Aisling dopravit na Miu Leptonis IV, kde chtěl Champbacca schovávat svůj nový projekt.
S údržbou generátoru tam pomáhal Neva Habili, ač mu moc nerozuměl, a to až do své smrti v roce 15 BBY. Když byl následně Champbacca zajat inkvizicí a Algernnon de Bray z něj díky paměťovému krystalu dostala tajemství, jak do díry proniknout, nebyl již generátor validní obranou akademie a bylo rychle rozhodnuto o jeho odklizení, aby nepadl do nepovolaných rukou. Vzhledem k časovému presu nakonec jako úložiště zvítězila kolonie Selkathů v nedalekém jezeře, kteří dostali instrukce ho zapnout, až bude po všem.
Tam šlapal další dlouhé roky a úspěšně kolonisty chránil před Dominatrix i dalšími návštěvníky, nicméně se museli modlit, aby se neporouchal, protože dohromady už by ho nikdy nikdo nedal.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License