Kunpi Tai

„Jsem ráda, že jste tady.“
- Kunpi Tai krátce před zatčením

Kunpi Tai byla kaminoanská vědkyně, velitelka separatistické divize výzkumu biochemických zbraní.

Historie

Už před vypuknutím války klonů byla nespokojena se stavem kaminské ekonomiky a prorokovala, že Republika možná nebude schopna zaplatit tvorbu klonové armády, ale teprve po bitvě o Geonosis se rozhoupala k akci. Opustila Kamino a přidala se k separatistům, v čemž ji následovali další tři Kaminoani: její partner Kudo a kolegyně Hina La a Kuma Nai. Protože věřili, že společnými silami dokážou vyvinout selektivní prostředek na boj proti klonům, a přesvědčili o tom i politické špičky Konfederace, dostali k dispozici loď Pla'akrat a značné finanční prostředky. Ukryli se v soustavě Frikk a začali s bádáním.
Během výzkumu došlo k dalšímu schizmatu, kdy Kuma Nai pro neshody odešla z týmu a spustila vlastní projekt, ale zbylé tři to jenom mírně zbrzdilo a pár měsíců po začátku války měli nanovirus připravený k polnímu testu. Kunpi Tai si k tomuto účelu vyžádala menší flotilu Obchodní federace a s příslibem, že kromě testu také získá nová naleziště rud, se vydala dobýt nedaleký Azoam. Po úspěšně zahájené invazi osobně odeslala řádně podhodnocené volání o pomoc a když na obranu planety přiletěl pouze křižník Šerif, vyslala k němu stíhače plné nanoviru. Účinky byly zdrcující, ale než mohla úspěch nahlásit svým nadřízeným a začít s hromadnou výrobou, přišli si pro ni Jessica Karnis a Simbacca.
Ty se sice pokusila zneškodnit užitím plynu, který v zasažených vyvolával děsivé halucinace, ale Simbacca ji díky němu pokousal a ona byla nucena jim podat protilátku. Následně byla předána Azoanům, ti ji předali Republice a Kunpi skončila ve vězení s maximální ostrahou na Coruscantu. Po celý zbytek války čekala, až ji její druh zachrání, přesně jak měli naplánováno, ale všechny pokusy selhaly a ona se po převratu radši oběsila, než aby začala pracovat pro Impérium.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License