Krokodýl

„Máme doma Krokodýla ve vaně…“
- popěvek páně Ssakara staršího

Tibor Ssakar alias Krokodýl byl Trandoshan z Trandoshi, žoldák a pravá ruka kancléřky Barakky. Měřil skoro dva metry, měl ostře řezané rysy a petrolejově zelené šupiny, pod nimiž skrýval spoustu jizev. Byl to rváč, co k zabíjení vůbec nepotřeboval zbraně, a proslýchalo se o něm, že dokáže jednou dobře mířenou ranou omráčit i dospělého gundarka. Nosil těžké brnění, s oblibou používal omračovací granáty a jako otrokář se specializoval na lidi, protože jich bylo všude jako sraček. Barace byl loajální a udržoval s ní i milostný poměr. Dělal pro ni špinavou práci a byl neviditelným vůdcem HydraCorps.

Historie

Před rozkazem 66

Tibor se vylíhl roku 80 BBY v Tiszalokku a odmalička to neměl lehké. Jeho psychopatický otec byl zastáncem drsné, ale vlastně celkem tradiční výchovy, a tak Tibora po většinu dětství držel zamčeného ve sklepení pod domem, aby se adaptoval na život ve tmě a byl pak lepším stopařem. Později mu tam i vypouštěl živé šelmy, kterým Tibor musel čelit, a v žertu vyprávěl svým přátelům, že má ve sklepě malého Krokodýla. Tibor měl dost síly a inteligence, aby přežil do věku, kdy mu došlo, že se musí otci postavit.
Roku 73 BBY otce konfrontoval a během pokusu o útěk ho zabil. Jeho vlastní matka jej pak udala, a i když soud prohlásil jeho čin za zabití v sebeobraně, matka se na celou věc dívala úplně jinak. Vyhodila ho na ulici jako malého vraha a Tibor se musel od svých osmi let postavit na vlastní nohy. Zatoulal se k místnímu podsvětí, kde se o něj postarali výměnou za to, že nasazoval vlastní krk pro jejich potřeby.
V roce 65 BBY se se zkušenostmi a letenkou na Mytaranor naposledy zastavil v rodném domě, matku umlátil kladivem a dům zapálil. Na Mytaranoru se přidal k první bandě žoldáků, otrokářů, která ho byla ochotná přijmout, a všem se představoval jako Krokodýl.
Roku 50 BBY se k jeho skupině přidala Barakka. Padli si do oka a během vášnivých večerů spolu často probírali své plány do budoucna. Krokodýlovi imponovala Baračina silná vize, která ji hnala kupředu, a bez hanby ji začal následovat. O rok později se potkali a spřátelili s Másztrem Blásztrem.
V roce 46 BBY se stal zástupcem Barakky v PogonaCorps, o rok později spolu vybrali místo k vybudování výcvikového centra pro své vojáky, a to na planetě Tarkat.
Léta v PogonaCorps plynula a jeho účet sympaticky rostl. Když se Barakka vytasila s nápadem na úderné převzetí moci na Trandoshe, nevymlouval jí to a začal pracovat na plánu, jak zajistit úspěch.
Noc dlouhých zubů se však v roce 32 BBY tak docela nepovedla a nastartovala krvavou občanskou válku. Krokodýl s Blasterem měli dost mužů a fištrónu, aby rozdrtili odpor a zajistili slavné vítězství, ale na scéně se objevili dva Jediové, kteří vše zhatili a Barakku téměř zabili.
Krokodýl se stáhl na Tarkat, kde dával dohromady přeživší síly z občanské války i Barakku, která ho pověřila napravením škod. Na její popud tak Krokodýl začal s násilným verbováním dětských vojáků z okolních soustav a sektorů, z nichž indoktrinací vychovával fanatické následovníky Barakky. Než mu to stihl kdokoliv zatrhnout, vypukly klonové války a Republika měla svých starostí dost, než aby řešila únosy dětí z okrajových světů.

Občanská válka

Po nastolení Impéria byl PogonaCorps oficiálně znovuzrozen a Barakka přes Krokodýla podepsala s Impériem lukrativní kontrakt. PogonaCorps zajišťoval a vymáhal imperiální řád a pořádek a současně Impériu ve velkém sháněl dostatek levné pracovní síly. Bylo až s podivem, jak dobře se k tomu hodili Krokodýlovi odchovanci, kteří neznali strach ze smrti a budili ve svých obětech teror, takže veškerý odpor byl záhy ten tam. Dařilo se jim a Krokodýl pomýšlel na vrácení se na Trandoshu, protože s Impériem v zádech by jistě získali, co jim dle něj po právu náleželo.
Dost ho ale překvapilo, že se o to Barakka rozhodla snažit ne silou, nýbrž demokraticky.
Roku 12 BBY se vrátila na Trandoshu a nedbala toho, jak moc jí to Krokodýl rozmlouval. Nakonec ale musel uznat, že jeho velitelka měla situaci pod kontrolou. Ve vězení strávila jen chvíli a brzy byla zvolena nejprve vrchní náčelnicí válečného štábu, později dokonce kancléřkou. On to sledoval z Tarkatu, připraven kdykoliv vyrazit s armádou své velitelce na pomoc, ale nebylo to třeba.
V následujících letech stále řídil výcvik a rekrutaci normálních i dětských vojáků a plnil zakázky Impéria. Barakka v něj vložila celou svou důvěru, neboť řízení Trandoshi a tamní machinace jí nenechávaly dostatek času plnohodnotně řídit směřování PogonaCorpsu. Bral to jako poctu, ale přeci jen Barace vyslovil svou nelibost, že se vídají tak málo. Od roku 6 BBY tedy pravidelně létal na služební cesty na Trandoshu a své povinnosti předával jiným, mimo jiné Jozssimu.
Koncem roku 0 ABY nechala Barakka s tichou podporou Andreje de Royaca založit tajnou policii, HydraCorps, a nemusela přemýšlet dlouze, aby do jejího čela dosadila svého nejvěrnějšího pobočníka. Tibor tak dostal novou uniformu od Hugo Bossska a své práce se zhostil dobře. Efektivně začal likvidovat veškerý civilní i ozbrojený odpor vůči Barace, převzal dohled nad projektem Goliáš a úzce spolupracoval s Másztrem Blásztrem na plánované operaci k rozdrcení Kashyyyckého odboje.
Tato operace ale navzdory kvalitní přípravě nedopadla nejlépe a její výsledek byl zveřejněn rádiem Jerrrevan. Na Tiborovu hlavu se tak snesla kritika a i Barakka mu dala najevo, že další podobné selhání by v budoucnu nesla nelibě. Krokodýl chtěl nezdar co nejrychleji odčinit a inicioval sérii razií a zatýkání, během kterých agenti Hydry pozatýkali desítky agentů a sympatizantů s odbojem.

d20

Fringer 4 / Soldier 4 / Slaver 3 / Training Sergeant 3
STR 18 / DEX 13 / CON 14 / INT 12 / WIS 14 / CHA 12
Survival +12, Gather Information +10, Intimidate +10, Listen +8, Move Silently +8, Profession (slaver) +8, Diplomacy +7, Jump +7, Knowledge (Humans, Trandosha) +7, Spot +7, Demolitions +6, Hide +6
Improved Darkvision, Endurance, Track, Martial Arts, Armor Proficiency (heavy), Toughness, Improved Martial Arts, Known Enemy (Humans), Improved Initiative, Stunning Strike, Armor Familiarity

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License