Krempo the Hutt

Krempo byl Hutt z Nal Hutta, starší, vlivnější, bohatší, úspěšnější a větší bratr Hutta Jewieho.

Historie

Narodil se v roce 310 BBY na domovské planetě své rasy a už jako malý využíval většinu zdrojů svého klanu na vybudování kriminálního zázemí. Od příbuzných si půjčil nemalé částky, které však rychle a s nadstandardním bonusem vrátil, a ještě před oslavením stých narozenin se stal vládcem podsvětí na na Tarisu, kde měl prsty prakticky ve všech nelegálních aktivitách.1 Pořádal nelegální zápasy rancorů a další exotické zvířeny, zastřešoval planetární černý trh a vydělával horentní sumy na dovozu kashyyycké koky od mafie dona Morrelo z Kashyyyku. Jewie díky tomu značně ostrouhal, byl v rodině za outsidera a uchýlil na Nar Shaddaa, kde začal dělat do drog.
Pár měsíců před bitvou o Naboo přišli Krempovy aktivity zarazit rytíř Champbacca se svou mladou padawan, kteří bez větších problémů rozehnali zločince na jeho dvoře, ale Wookiee se pak musel porvat s jedním z rancořích šampionů, protože Jessice spadl do soubojové jámy její růžový plyšák.2
Ze zátahu se chvíli vzpamatovával, ale ještě před válkou klonů opět patřil mezi nejbohatší procento planety. Během imperiální okupace byl díky kolaboraci tolerován, ale většinu vlivu ve městě ztratil.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License