Královská kniha vtipů

Kolik Verpinů je potřeba k výměně žárovky? Jeden.
- jeden z horších vtipů v Královské knize

Královská kniha vtipů byl nejobsáhlejší sborník galaktických anekdot. Jeho desky zdobila rozměrná koruna vyrobená z pravého zlata.1

Historie

První edice vyšla v roce 1001 BBY, v následujících letech pak pravidelně vycházela aktualizovaná vydání, včetně několika speciálů se zaměřením na vtipy lechtivé, rasistické, o pojišťovácích a podobně.
Jeden výtisk si koupil Vooj-tae během školního výletu na Bespin, kde ho zanechalo neznámé individuum, které nemělo na zaplacení útraty.2 Po pár letech čtení (a spaní s knihou pod polštářem)3 ten samý výtisk věnoval k narozeninám velmistru Champbaccovi, který se s ním tuze nasmál4 a měl ho mezi svými věcmi na Silver Fletcheru při odletu z enklávy začátkem roku 14 BBY. Na Alaris Prime na něm trénoval čtení pomocí Síly, ani nadále ho nevyhazoval a později ho uskladnil v dílně na Palpatinově palci, kde zlato z obálky jednou využil k nastavení vyžižlaných kabelů. Na knihu pak v temné době úplně zapomněl, ale roku 0 ABY si na ni během pobytu na Jolly Jediovi vzpomněl a věnoval ji Gurrce.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License