Kotouč

Kotouč, známý též jako Kolo, byla vesmírná stanice v sektoru Maldrood ve Středním pásu. Skládala se ze tří prstenců propojených centrálním tubusem, přičemž na tom nejvyšším sídlila bohatá smetánka, prostřední sloužil jako tržiště s několika kasíny a restaurací U Lva a ve spodním dávali myšohryzové dobrou noc.

Historie

Stavba stanice dokončena v roce 84 BBY a rychle se tam zabydleli obchodníci všeho druhu, včetně pobočky Satanica Exports. První lodí, která tam dovezla svůj náklad, byl Zmydlený baran z Talusu. Kolem bitvy o Naboo se tam odstěhoval syn Mowtyho Coopera a pořídil si tam syna Wicka.
V roce 18 BBY si ve spodním prstenci zbudoval tajnou laboratoř Trandoshan Zheera, jenž se pokoušel vzkřísit virus neštorrrovic, a v následujících letech tam příslušníci rodiny Freemakerů rozjeli svůj servis vesmírných lodí.
Od roku 2 BBY tam sídlil Gartek Solon, který z Kotouče vyrážel na své archeologické výpravy do okolí. V roce 0 ABY tam přistáli Champbacca v X-wingu a Simbacca ve Šlupce, přičemž druhý jmenovaný se tam v květnu následujícího roku stavil i s manželkou, tentokrát na Cocotte Minute.
Od února roku 1 ABY se tam při cestách mezi Oarligem a Korporátním sektorem často stavovala Moz'Gojova Opitá ovca, na které tam vozil některé produkty lihovaru Ch&Ch.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License