Konec šarády

Konec šarády: 11. 2. 7 BBY
Kdo se zúčastnil: Anaby, Jergo, Kody-Kann Tonewy, On v podobě Gurrgura a Komorra Ferdenga, Pacclo Piccazso, Voh-Jin Sanseator Misto, Woallc Con-Denyzz
Míso určení: Expanze, sektor Hangshan, Dul'Pak

Úvod do děje

Po odletu z Unkanu 2 se skupina pod vedením mistra Denyzze uchýlila do opuštěné republikové základny na měsíci planety Val Verde. Pokračovali tam ve výcviku a On se snažil najít správnou příležitost na zavolání Honndarse a inkvizičních posil, ale žádná taková se mu nenaskytla. Využíval tedy aspoň Denyzzova učení a byl jediný ze skupiny, koho mistr zasvětil do tajů vytváření iluzí.

Detaily

11. 2. 7 BBY

10:00 On seděl naproti Denyzzovi v hlavní místnosti opuštěné klonové základny a společně meditovali. Wyrrgy s Deekem byli mimo planetu a řešili důležitou zakázku pro Hutta Grombu. Anaby vedla Kodyho, Voh-Jinův a Pacclův šermířský výcvik v lese za základnou. Jergo se věnoval údržbě své lodi.
11:00 Denyzz pobídl Ona k ohnutí světla a promítnutí své mysli do tohoto ohybu.
11:05 On s tímto úkolem zápolil a nezachoval si chladnou hlavu. Místo toho se zaplavil vztekem, že mu to nejde.
11:06 Iluze, kterou vytvořil, měla podobu bizarního stvoření, které jeho samotného vyděsilo.
11:07 Denyzzovi, který to všechno v Síle vnímal, se otevřela Onova vztekem zaplavená mysl a udeřila ho pravda, která se za jeho studentem skrývala: že je to zrádce. Zasažen pravdou si zachoval klid a zeptal se Ona na jeho skutečné motivy.
11:08 On, překvapený svým odhalením, roztřeseně sáhl po světelném meči a zaútočil na mistra.
11:09 Jeho meč byl tím mistrovým přeseknut, On odzbrojen a vyzván k tomu, aby se vzdal. On se místo toho proměnil v myšohryza, v rychlosti si nacpal krystal a části meče do tlamy a snažil se utéct.
11:13 Před vraty narazil na Anaby s ostatními, kteří byli do základny přivoláni Silou a kteří byli před okamžikem Denyzzem upozorněni na Onův úskok. Pokusili se ho zastavit, ale On se proměnil v obrovskou wampu, proběhl jimi a pod zavírajícími se vraty proklouzl v podobě malého Chadra-fana.
11:16 Naskočil do lodi za Jergem, který s ním okamžitě a bez odmlouvání odletěl pryč.

Jergo nastavil kurz na Onem stanovené souřadnice Ugiva Cortax. Během cesty zaslali hlášení Honndarsovi o současném úkrytu skupiny a také o prolomení jeho krytí.

Následky

Skupina odhalila zrádce a musela urychleně opustit Dul'Pak, Woallc jako další útočiště zvolil Miu Leptonis IV.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License