Kirk

Kirk byl Jawa, geniální vynálezce specializující se na robotiku a později i gravitační technologie. V pozdějších fázích povstání se stal členem Křupkového odboje.

Historie

Narodil se roku 23 BBY na Raxusu Prime, a to ve znamení wompské krysy.1 Jako malý prodělal těžkou obrnu a sice přežil, ale na obě nohy zůstal ochrnutý. Klan mu sešrouboval něco jako kriplkáru a byl nahnán do fabriky, kde bootoval staré počítače a opravoval domácí spotřebiče. Rychle se rozkoukal a projevil se v něm talent pro robotiku – vyrobil si několik robíků, kteří za něj jeho práci začali dělat a on se tak mohl pustit do bádání, učení a zjišťování možností, jak si poradit se svým hendikepem.
Když mu bylo devět let, sestrojil ze šrotu prototyp čtyř robotických chapadel,2 která ovládal přes speciální čelenku mozkovými impulzy. Nebyly moc spolehlivé a nezvládaly jemnou motoriku, ale k chůzi to stačilo bohatě a pro Kirka to byl obrovský úspěch, který mu dodal motivaci pokračovat dál. O tři roky později byly robotické paže vyrobeny z nejkvalitnějšího materiálu, jaký se na dal na Raxusu Prime najít. Paže byly připojené k rozhraní, které měl Kirk napevno na zádech propojené s jeho nervovým systémem. Výměna chapadel tak byla hračka, jejich reakční odezva byla okamžitá a po intenzivním tréninku je vnímal jako čtyři nové končetiny, které ovládal zcela přirozeně a intuitivně. Ostatní Jawové mu z legrace začali říkat Doktor Chobotnička. Když už ho to začalo srát, na sestrojeném trenažeru se naučil základy pilotování, z haraburdí vyhrabal zrezlou rakev s hyperpohonem a frnknul pryč.
Shodou okolností se zřítil na Malastare poblíž Panjabu. Snažil se tam najít práci nebo aspoň odvoz a při tom se seznámil s pouličním děckem, Sullustanem jménem Najib. Několik dní přespal na kamarádově skládce, ale nakonec se našel někdo, kdo Kirka vzal na loď, a tak se rozloučili. Ten všivák ho vzal na nějakou hnusnou písčitou planetu, údajně proto, že tam bude doma. Doma tam nebyl, to by přece věděl, ale něco na tom asi být mohlo, protože tam byl pytel jiných Jawů, kteří mluvili tak srandovním dialektem, že se musel smát vždycky když kvákli. Byli ale tak hodní, že mu pomohli najít přístřeší a dokonce dílnu v jednom z městeček, ve které začal vydělávat peníze tím, co dělal od malička na Raxusu Prime.
Dopisoval si s Najibem, na kterého se také usmálo štěstí, protože narazil na divného Wookie, který mu koupil dům a prý bude závodit na kluzácích. Nevěděl, co je to kluzák ani Wookiee, ale přál mu to a v jejich pravidelné korespondenci řešili Najibův sen postavit BOOBS. Sám stále zdokonaloval své robotické paže a v zadní dílně se mu začali hromadit různí zvláštní roboti a droidi, které mu tam Jawové z pouště tahali, aby je dal dohromady a prodal.
Roku 6 BBY mu Najib zavolal, že by zrovna nějakého zvláštního droida potřeboval, a zanedlouho se setkal s tím divným Wookiem a jeho kumpány. Zalíbil se jim starý sithský droid SAP, kterého si za velkorysou cenu koupili.
Kolem roku 4 BBY začal experimentovat s gravitační technologií. Pokoušel se sestrojit zmenšenou verzi tažného paprsku, která by byla velká jako puška. Protože ale při pokusech rozhodil svou dílnu po celém městě, rozhodl se, že bude nejlepší stáhnout se někam, kde nikoho nezabije, a tam pokračovat v bádání. Přestěhoval na planetu Patch-4, kde měl klid a kde mu to připomínalo domov. V dílně na Tatooine měl datové úložiště, kam si posílal zálohy výsledků svého výzkumu.
Krátce po zničení první Hvězdy smrti se o jeho projektu dozvědělo Impérium a nabídlo mu za to i slušné peníze, ale když odmítl, mělo to nemilé následky. Stihl kvapně poslat zprávu o pomoc Najibovi a zakopat se, než přiletělo imperiální komando, které chtělo vzít jeho i s celým výzkumem násilím. Naštěstí mu na pomoc přiletěl záchranný tým povstalců složeny z Emily, Banany, Kodyho a Zug'Zug. Ti ho vzali na Jolly Jedie, kde se setkal s Najibem a kapitánem Křupkou a zavázán za záchranu života se rozhodl, že se k nim přidá. Od té doby žil na palubě, byl decentně hlídán Zalfem, stavěl Floppotron a pokračoval ve svém gravitačním výzkumu, při kterém jen třikrát skoro roztrhl loď. Mimo jiné k němu potřeboval nemalý kus krystalu kyber, který pro něj Banana, Emily a Štěkna získaly z vrakoviště Hvězdy smrti v soustavě Yavin.3
Na projektu s ním pracoval hlavně Najib a po záchraně armády opic z Tábora 52 i někteří z nich. Ti mu začali říkat Paklíč, což vůbec nechápal, ale vadilo mu to míň než Dr. Chobotnička. Kapitán se mu snažil dohodit nějakou samičku, aby si aspoň chvíli odpočinul od práce, ale i když kvůli tomu kontaktoval jawí šamanku Utitaiu, nikam to nevedlo.
V červenci 0 ABY vybavil Kirk jednu ARC-170 prototypem gravitačního kanónu, který se dočkal prvního testu na palubě Flame of Justice. Test proběhl dobře, tak na něm dál pracoval a snažil se miniaturizovat. Krátce nato se ale stala nemilá věc, kdy byly Banana se Štěknou a Emily napadeny inkvizicí a Emily zůstala v jejich spárech. Simbacca vyhlásil nouzový stav a o pár dní později se na palubě objevila Joya Brannigan s informací, že je Emily na Citadele a musí ji osvobodit.
Kirk byl 17. 7. pozván na velkou poradu, kde vymýšleli, jak toho dosáhnout, a probírali známé informace o Citadele a její obraně. Hrad byl krytý velice výkonným štítem, který Banana navrhla proletět mandalorianským baziliškem. Bylo ale třeba vymyslet i pořádnou diverzi a k tomu přispěl Kirk svým nápadem přiletět tam osedlaným asteroidem namířeným na Citadelu, takže v případě selhání mise ji aspoň rozbijou na prach. Překvapivě se plán ujal a začalo shánění těžebních trysek, což se brzy podařilo a Kirk tak následující dny společně s Najibem věnoval počítání a zkusmému řízení asteroidů. Několik dní před operací Trebuchet otestovali hyperprostorové trysky nedaleko Oarligu.
Dne 25. 8. 0 ABY se na Cocotte Minute vydali do asteroidového pole nedaleko soustavy Urma, kde našli vyhovující balvan a začali ho připravovat k akci. Tu nakopli dne 28. 8. ABY, ale ještě než ve smluvený čas vstoupili do hyperprostoru, byli napadeni. Jednotka stormtrooperů pod vedením inkvizitora vzala loď útokem, a i když se Najib snažil, do hyperprostoru se dostali trochu se zpožděním. Zatímco Najib pak statečně bojoval, Kirk měl plné ruce práce s počítačem a když se objevili před Karafutem, byl už Najib těžce raněný. Kirk mu chtěl pomoct a z chapadla stříknout inkvizitorovi karbonit do obličeje, ale ten mu chapadlo chytl a zkroutil, takže dávku koupil sám Kirk. Přeseknut nebyl jen zásahem Najiba. Kirk měl zalepená ústa i nos a dusil se, ale sundal si brýle, takže viděl, jak inkvizitor usekl jeho nejlepšímu kamarádovi hlavu. Než stihl zabít i jeho, Kirk přetížil malé gravitační kanóny ve svých chapadlech, které plnou silou vypálily do temného. Ten se rozletěl všude kolem, ale chapadla nevydržela a také se rozlétla na šrot. Kirk se stihl ještě doplazit k Najibově hlavě a zamrazit ji v karbonitu, než se byl schopný intubovat do krku, aby se neudusil, a ztratil vědomí.
Probral se o několik minut později, podařilo se mu doplazit se do kokpitu, odpoutat loď a sledovat, jak se asteroid rozbil o planetu. Obratem ho vyzvednul sentinel s posádkou z Jolly Jedie a letěli do Kančího hnízda slavit. Kirk neslavil, truchlil pro svého přítele, ale jen trochu, protože věděl, že má v dílně ještě kus techniky z Hemer'oi II, se kterým může zkusit Najiba zachránit. Proto tam nezůstal do konce oslav, ale hned 29. 8. večer se vrátil na loď. Udělal si nová chapadla, aby byl opět samostatný, a začal s poznáváním imperiální techniky.
Trvalo to několik měsíců a vyžádalo si to spoustu testů. Jídlo mu museli nosit, jinak by asi umřel hlady, a kapitán o něj měl strach, jestli se nezbláznil. Obavy měli i Zizi-nana a Lofarra, ale prozatím jenom nosili jídlo a dramatičtěji nezasahovali.
Začátkem května roku 1 ABY se mu díky šťastné náhodě, kdy mu do živného roztoku sjela z talíře nálož kashyyyckého vindaloo, podařilo oživit nekrotechnologií uřízlou hlavu pokusné krevety. Namotivovaný začal s dalšími testy, objednal v kuchyni další vindaloo a hodlal udělat tolik testů, aby měl jistotu, že oživení u Najiba neposere.

Potenciála

Až se Najib probere, Kirka doběhne energetický deficit a buď chcípne na vysílení, nebo se měsíc nevymotá z ošetřovny. Pak se vrátí k k údržbě Floppotronu a práci na gravitačních kanónech.

d20

Tech Specialist 5 / Soldier 3 / Chief Engineer 5
STR 6 / DEX 14 / CON 7 / INT 20 / WIS 12 / CHA 14
Repair +28, Craft (robotics) +23, Computer Use +20, Craft (weapons) +19, Appraise +19, Demolitions +18, Disable Device +16, Knowledge (physics) +16, Knowledge (engineering) +15, Search +14, Treat Injury +9
Iron Will, Skill Emphasis (Repair), Gearhead, Inventor, Dodge, Improved Initiative, Technical Wizard, Improved Darkvision
Instant Mastery (Appraise), Tech Specialty (Mastercraft (robotics)), Expert (Craft (robotics))

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License