Kichinalla

Kichinalla byl vysoký černý Wookiee z Kashyyyku, náčelník Ittummi, starší bratr Kuahtemocka, otec Chichimeccy a dalších pěti dcer, dědeček Panchah a v dobách před rozkazem 66 hlava rodu Chimalli. Ačkoliv měl něco ze zuřivosti berserků, nikdy to v sobě nerozvíjel a radši se věnoval politice. Vlastnil protokolárního droida L-2PO, ale basicu rozuměl i sám.

Historie

Narodil se v roce 437 BBY a dlouho žil ve stínu svého otce, který až do pokročilého věku zvládal všechny povinnosti náčelníka na výbornou. Kichinalla se tak stihl ještě před jeho smrtí oženit a mít šest dětí, samé dcery.
Na trůn se dostal až v roce 103 BBY a rychle si za svého zástupce vybral Karborunda. Vládl spravedlivě a těšil se velké oblibě zejména u konzervativních obyvatel města, další děti už neměl a dcerám nechal volnou ruku při vybírání nápadníků. Na předání trůnu mužskému následníkovi prostě rezignoval, ale stačilo mu, že jeho krev přežívá, a rozhodl se tedy počkat na nějaké to vnouče.
Roku 82 BBY kontaktoval Chrám Jediů na Coruscantu s žádostí, aby si laskavě přišli uklidit svou starou akademii, kterou našlo dítě místního pekaře. Osobně pak s bratrem a několika dalšími obyvateli Ittummi doprovázel rytíře Dooku až do cíle, kde dostal pokyn čekat v hangáru.
V roce 19 BBY se účastnil porady náčelníků, později schválil bratrův výjezd do bitvy u Krákavé skály a přišel o něj a až do roku 1 BBY, kdy byl při masivním nájezdu imperiálních otrokářů zajat, se mu dařilo udržovat Ittummi relativně svobodné.
Následně byl totálně nasazen v Táboře 52 a osvobození se nedožil.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License