Kess Keela

„Ukradli mi to, všechno mi to ukradli!“
„Co přesně?“
„Výstavní ořechy mbunga, se skořápkou tak tlustou, že… no, vy byste ji zobákem rozlouskla, ale jiní ne.“
„Chcete říct, že jsem tlustá?“
- podvodný trhovec a vyšetřující Kess1

Kess Keela byla Mrlssi, rytířka Jedi v posledních letech Republiky. Byla drobné postavy, měla světle hnědé peří, které se jí v dospělosti pěkně vybarvilo, a většina lidí naprosto nechápala její suchý humor.

Historie

Vylíhla se roku 86 BBY na Mrlsstu a již jako malé kuře byla odvedena do Chrámu Jediů na Coruscantu. Její postup zkouškami byl trochu pomalejší a na Ilum letěla až v roce 78 BBY, v jedné výpravě s Champbaccou a jeho vrstevníky. Po sestavení zeleného světelného meče se věnovala studiu botaniky a Champbacca v ní našel částečnou náhradu za kamarádku Sheenu, která byla většinu času mimo Coruscant. V roce 61 BBY mu pomáhala s vymýšlením habaďůry na Mace Windu.2
Po splnění rytířských zkoušek v roce 58 BBY se Kess nějaký čas snažila prosadit zvýšení biodiverzity parků v hlavním městě, protože vysoký podíl klonovaných metawroshyrů byl podle ní časovanou bombou, ale rychle pochopila, že nemá šanci se dostat přes zahradnické lobby. Ještě v témže roce se tedy přesunula na Reythu, kde převzala vedení nad tamní pobočkou pomocných zemědělských sborů. Padawana si nikdy nevybrala, učila tak nějak všechny své zmetky, jak říkala učedníkům převeleným pod její křídla. Mezi tyto zmetky patřila krátce i Ugida.
Kess zemřela roku 24 BBY přirozenou smrtí, přičemž průměrnou délku života své rasy přetáhla o dvacet let.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License