Kepitenochan

Kepitenochan bylo předměstí Rwookrrorro, hlavního města Kashyyyku. Stával v něm vládní strom, kde se pravidelně scházel sněm náčelníků, a také největší fotbalový stadion na planetě, který patřil domácí Spartě a na kterém se pořádala většina finálových zápasů kashyyycké ligy. Z kapitolu tam jezdila příměstská doprava.

Historie

První budovy byly na wroshyru nedaleko hlavního města vybudovány už v roce 4905 BBY, nicméně vznikla z nich pouze drobná, nevýznamná a bezejmenná vesnice, kterou v roce 4553 BBY kompletně vykosily neštorrrovice.1 Původní osada pak rychle zchátrala a po pár stoletích už po ní nebylo ani památky.
Právo znovu osídlit opuštěný wroshyr obdrželi v roce 1461 BBY příslušníci rodu Appachi za to, že pomohli vládnoucím Cherwookům s potlačením marxistické revoluce. Téměř okamžitě tam začala mohutná výstavba přepychových sídel bohatého rodu, přesunul se tam jejich pivovar Levhartomut a za prací se tam přistěhovala i spousta prostého obyvatelstva, jen Kommanchové tam měli vstup zakázán.
Už po pár letech se suverénní městečko stalo součástí Rwookrrorro a jeho nejbohatší čtvrtí, načež se tam přesunula spousta důležitých budov a institucí. V dekádách před válkou klonů tam měla značný vliv mafie dona Morrelo.
Impérium ho během prvních dní okupace téměř srovnalo se zemí.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License