Kel-Morijská tancovačka

Kel-Morijská tancovačka: 3. 8. 0 ABY
Kdo se zúčastnil: Banana Brannigan, Najib Azhob Orgib, Leela, Pirranhacca, Rou D'Rixx, Štěkna
Místo určení: Pokladnice luxusu, toho času v sektoru Arkanis, poblíž Rukklinova náhrdelníku

Úvod do děje

Aby získali trysky k uskutečnění Kirkova plánu na diverzi před útokem na Citadelu, bylo třeba sehnat jejich prodejce. Štěkna si vzpomněla, že jedny docela vhodné používal Kel-Morijský těžební syndikát, který s jejich pomocí zničil minimálně tři imperiální křižníky.
Joyce rozhodila sítě a podařilo se jí zajistit vstupenky na večírek investorů, který měli kel-morijští co nevidět pořádat. Pro komunikaci zvolila Leelu, které poslala instrukce, jako doprovod vybrala Bananu s Najibem, kteří rozuměli technické části věci, a jako hlídání Štěknu. Sáhla do svých finančních rezerv a k dispozici měli jeden milion kreditů.

Detaily

3. 8. 0 ABY

08:00 Najib, Banana a Štěkna nastoupili na lambdu a vyrazili na Mrrk, na místo srazu s Leelou.
09:14 Po přistání začali s maskováním lodě větvemi.
09:17 Cypísek podal Bananě fakt dobrou větev a Rodý to začal organizovat.
09:18 Leela se podivila, co ve výsadku dělají děti. Rodý přiznal, že se s Cypískem na palubu vkradli potají. Nebyl však čas je poslat zpět.
09:25 Mořský koník odstartoval na souřadnice večírku.
11:00 Výstup z hyperprostoru u velké stanice Pokladnice luxusu, kam se slétalo mnoho lodí. Z průzoru bylo vidět na nedalekou mlhovinu Rukklinův náhrdelník.
11:04 Leela odeslala pozvánky a po potvrzení jejich platnosti přistáli na stanici.
11:10 Po červeném koberci se vydali do hlavního sálu – Rody s Cypískem s obojky spojenými řetězem, maskovaní jako otroci.
11:15 V hlavním sále hrála hudba, bylo tam mnoho stánků s věcmi, do kterých bylo možné investovat, a také spousta jídla a pití.
11:20 Štěkna se vydala obhlédnout catering a něco se přiučit. Banana s Leelou šly hledat stánek, u kterého by mohly koupit trysky, kvůli kterým sem přiletěly.
11:45 Rychle nalezly stánek Ishi Tiba Jeffryho.
11:50 Dostaly tip na nejnovější typ trysek schopných mikrohyperprostorových skoků.
12:30 Leela vyjednala dobrou cenu a za 800 000 kreditů objednaly jeden pár těch nejnovějších, tři starší typy a jeden dostaly zdarma.
12:31 Štěkna si v davu všimla Mrscka a šla to nahlásit ostatním.
12:35 Děvčata zaúkolovala kluky, aby Mrscka kontrolovali, a samotné řešily poslední detaily nákupu.
12:38 Najib s prcky opustil při sledování Mrscka hlavní sál a dostali se až do místnosti, kde se sázelo na zápasy v díře. Boje probíhaly hlavně mezi krysohryzy a droidy. Mrsck seděl v obecenstvu vedle malého Trandoshana a oba se cpali langoši.
12:45 Rody fascinovaně sledoval souboj droida se zvířetem a jeden z pořadatelů přišel za Najibem, jestli by nechtěl do arény poslat jednoho ze svých otroků. Sullustan neváhal ani okamžik.
13:04 Rody byl pod uměleckým jménem Krvavá lebka připraven na souboj.
13:05 Rody si vybral za zbraň boxer, se kterým se pustil do krysohryza na řetězu.
13:06 Nerozvážně jej zvedl Silou do vzduchu a chtěl mu vrazit, ale minul a protočil se dokola. Další ranou ale zasáhl a krysohryz byl v bezvědomí.
13:10 Najib sbíral sázky a odkýval další zápas. Jako protivníka Mrsck přihlásil svého syna Prscka.
13:15 Oba si vybrali dřevěný štít a za zbraň klacek. Před zápasem chtěl Prsck podat Rodymu ruku, ale ten se mu po ní vrhl a chtěl ji zkroutit. Nemělo to účinek, a tak se začali mydlit.
13:20 Rody nakopl Prscka do rozkroku a pak ještě jednou, čímž ho vyřadil z boje.
13:21 Za bučení a mírného potlesku byl vyhlášen vítězem, Najib shrábl výhru a rychle se zpakovali zpět do hlavní síně.
13:30 Po proslovu majitelů syndikátu dostali účastníci předváděčky nápoj zapomnění, který blokoval přesun vzpomínek z krátkodobé paměti do dlouhodobé. Dostali všichni krom Cypíska, protože ho droidi vyhodnotili jako neinteligentní zvíře.
13:55 Loď se přesunula mezi roj asteroidů, kde jim byl představen projekt Krtek, prototyp superlaseru postaveného podle imperiálních návodů. Ten byl papírově schopný jednou ranou rozstřelit obrovské asteroidy a na jednom to demonstroval přímo před očima užaslých diváků.
14:31 Po konci předváděčky se stanice vrátila zpět a po vyprchání látky bylo možné ji opustit.
16:30 Parta se vydala zpět na Mrrk a odtamtud domů. Cypísek cestou všem pověděl, co viděl, ale znělo to hodně divoce. Hlavní úkol byl ale splněn a do pěti dní jim měly být na smluvené místo doručeny objednané trysky.

Následky

Křupkový odboj dostal nejmodernější typ trysek, které byly důležité v plánu na zničení Citadely, a současně se dozvěděl o tom, že Kel-Morijský těžební syndikát si hraje s hračkou, která by se mohla časem stát problémem.
Jeden z diváků si všiml Rodyho užití Síly a těšil se, jak ho při příští návštěvě ringu napráší Inkvizici, nicméně Krvavá lebka se tam už neukázal.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License