Keisell Swonn

“Ono je lepší se neptat jak se člověk ocitne v trávě …”
- Keisell Swonn

Keisell Swonn byla k Síle citlivá farmářka z Azoamu, která se proslavila zejména tím, že byla jediným kandidátem na studenta enklávy, který kdy nebyl přijat.


Jméno: Keisell Swonn
Rasa: člověk
Datum narození: 39 BBY
Planeta narození: Azoam

Vzhled

Mladá dívka s blond vlasy věčně rozpuštěnými přes ramena. Nízká postava snadno zaměnitelná s dítětem.
Ráda nosila šaty a pod nimi kalhoty. Přes šaty nosívala pásek, který měla hodně utažený, aby bylo vidět, jak je hubená. Boty nosila vysoké, sedmatřicítky, z čistě praktických důvodů. S jakoukoliv zbraní v ruce vypadala poněkud směšně, ale vyznala se v nich.
Zvláštním znamením byl její postoj a tečka uprostřed čela. Prý to byla památka po matce, ale stejně tak mohlo jít o následek nějaké nehody.

Povaha

Keisell byla bez jakékoliv nadsázky nejdebilnější člověk v předaleké galaxii. A i v porovnání s většinou zvířat nedopadla moc dobře.
Byla strašně optimistická, až to některým lezlo na nervy. Nikdy moc nepřemýšlela, než něco řekla, a vlastně ani jindy. Nebyla moc asertivní, své názory si nechávala spíše pro sebe nebo je sdělovala šeptem, ale celkem špatně snášela přerušování uprostřed načnuté věty. Uměla se rychle uklidnit a nikdy nebyla na lidi dlouho rozzlobená, především proto, že byla diagnostikovatelně retardovaná a na křivdy okamžitě zapomínala.

Rodina

Otce nikdy nepoznala, údajně jím měl být neznámý rytíř Jedi, kterého Keisellina matka svedla, okradla a nechala opuštěného na neznámé planetě.
Matku nepoznala taky, ale věděla, že to byla vesmírná pirátka, kterou popravili za blíže nespecifikované zločiny proti lidskosti.

Důležité vztahy

  • Vychovával ji Eviel Swonn, kterého povětšinou oslovovala strýčku.1
  • Důležitou roli v jejím životě hrál také Jackins Novakov, její zcela imaginární kamarád.

Dovednosti

Dokázala ničit stroje pomocí Síly, ale tato její schopnost byla ničím ve srovnání s její těžkotonážní debilitou.
Docela slušně tancovala a malovala, pročež obojím si přivydělávala, když neměli na chleba. Byla silně hendikepovaná tím, že vyrůstala na farmě, kde neměli základní technické vymoženosti moderní galaxie a všechno pak pro ni bylo neznámé, a to například i splachovací záchod.2
Taky vzbuzovala u spousty lidí téměř neovladatelný ochranitelský komplex. Měla strašně špatnou paměť.

Životopis

Před rozkazem 66

Jako novorozeně byla předána Evielu Swonnovi, který ji po následujících dvacet let vychovával pro život na farmě. Během puberty mu často utíkala do blízké vesnice a tancovala po stolech, což mu ale nijak zásadně nevadilo, protože byl laskavý a protože obecenstvem jí byli vesměs neškodní Azoané.
Největší zvrat v jejím životě přišel krátce po začátku války klonů, kdy Azoam napadla Obchodní federace. Keisell si z nějakého důvodu myslela, že byl její strýc zabit, utekla z domu a cestou potkala Champbaccu a Sagwen Aisling, kteří zrovna organizovali planetární odboj. Miraluka si všimla jejího potenciálu v Síle, a protože Keisell chtěla, byla po odražení invaze vzata do enklávy na Miu Leptonis IV, kde měla být učena.
Bohužel se už během úvodního pohovoru ukázalo, že je chronicky debilní,3 a hůl nad ní brzy zlomil nejen Neva Habili,4 ale i sám velmistr. Zjistil totiž, že na ni ani nedostane dotaze z republikového fondu na výchovu mentálně zaostalých dětí, neboť počítač na základě IQ testů vyhodnotil, že je Keisell mládě bláťáka z Roonu, nikoliv člověk.5 Na přechodnou dobu byla svěřena do péče akademického odborníka na zvířata,6 ale ani to nedělalo dobrotu.7 Byla tedy záhy poslána zpátky domů, kde se jí opět ujal její strýc. Nebylo ani třeba jí mazat paměť, neboť na všechno zapomněla ještě během vyčerpávající cesty, na kterou jí velmistr věnoval papírek s nápisem "otoč mě" na obou stranách.
Ze studentů si ji nějakou delší dobu pamatoval snad jenom Vooj-tae, a to ještě podvědomě.8

Občanská válka

Rozkaz 66 přežila a dál fungovala na Azoamu jako děvečka pro všechno. Na to, že před válkou chtěla být nejvyšší kancléřkou,9 pravděpodobně úspěšně zapomněla.
Protože byla moc blbá na to, aby si všimla občanské války, v klidu dožila přímo na farmě na Azoamu a naštěstí se nerozmnožila.

d20

Fringer 2 / Force Adept 3
STR 12 / DEX 18 / CON 13 / INT 5 / WIS 8 / CHA 17
Handle Animal +10, Tumble +10, Entertain (dance) +8, Ride +7, Craft (doodles) +6, Drain Energy +5
Artistic, Rogue Heritage, Run, Low Profile, Animal Affinity

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License