Kantýna 1E

Kantýna 1E bylo restaurační zařízení na loděnicích na Foerostu, jedno z mála, které nebylo určeno Skakoanům. Jednalo se především o kantýnu, kde se stravovaly masy dělníků, ale po večerech se tam dalo i popíjet, neboť tam byl k dostání lahvový Duff a majitelé většinou bez problémů tolerovali, když si strávníci donesli něco svého. Vnitřek smrděl univerzální hnědou omáčkou a univerzálním čistidlem na podlahu a byl větší, než se zvenku zdálo, ale taky tmavší. Nalevo od vchodu se nacházel labyrint výdejních pultů, napravo dvoupatrová jídelna s obrovským množstvím levných stolků a sem tam nějakou tou umělou palmou. Stěnu vedle jídelníčku na následující týden pokrývaly fotografie pohřešovaných osob, a to i těch dávno nalezených.1

Historie

Kantýna byla zbudována a otevřena roku 502 BBY v reakci na další nárůst počtu zaměstnanců loděnic. V pořadí byla již třicátá, což se odrazilo v jejím poetickém názvu.
V roce 70 BBY tam došlo k seznámení Champbaccy s Mowtym a Zuccazamou, kteří následně zhatili plán Černého slunce na zcizení prototypu bitevní lodi s podřízenými okruhy a umělou inteligencí.
V následujících letech kantýna spíš strádala a rok před válkou klonů byla souběžně s upevňováním vlivu TechnoUnie na loděnicích zavřena úplně.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License