Kamino

Kamino byla oceánská planeta v sektoru Abrion ve Vnějším okraji, významná především jako zdroj klonů pro Velkou armádu Republiky. Obíhala kolem chladnoucí hvězdy a na jejím povrchu téměř neustále zuřily bouře.

Historie

Kolem roku 19 000 BBY začaly na planetě v důsledku klimatických změn tát polární ledovce a zaplavovat ji vodou, což vedlo tehdejší Kaminoany k vyvinutí pokročilých technologií klonování, aby přežili. Už o pár tisíciletí později byla celá pokryta oceánem a tamní inteligentní rasa žila v pečlivě udržovaných městech.
Kamino bylo později vymazáno z archivu Řádu Jediů, ale to samozřejmě nezabránilo šikovným lidem, aby ho sem tam navštívili nebo tam objednali obrovskou armádu pro Republiku, která o tom neměla nejmenší tušení. V roce 30 BBY tam Jango Fett pozval stovku vybraných elitních žoldáků, převážně Mandalorianů, kteří diskrétně zmizeli z vnější galaxie a v utajení dohlíželi na výcvik klonů.
Krátce před bitvou o Geonosis byla existence a poloha Kamina objevena díky tomu, že Jango Fett zabil Zam Wessel tou snad úplně nejobskurnější možnou zbraní. Záhy se tam vydal mistr Yoda v doprovodu Woallca Con-Denyzze, Ruukiho Arssadriho, Enviiho Laasaena a Jessicy Karnis. Poslední jmenovaná se tam setkala s Chlouppkem a všichni pak vyrazili rozpoutat válku klonů.
Během války bylo Kamino jedním z nejpřísněji střežených světů Republiky, protože bez něj by žádná válka nebyla. Na sousedním Rishi byla vybudována pozorovatelna a obránci odrazili několik pokusů o zničení klonovacích center.
Po válce dostali klonovači na budku od Impéria, protože se pokusili vypěstovat armádu rebelantských klonů, a následně je téměř vyhladila brutální ekonomická krize spojená s neplacením dluhů již neexistující Republiky.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License