Kakulometa

FK Kakulometa, dříve známá jako Rudá Hvězda Brrrno, byl kashyyycký fotbalový klub z Brrrna. Proslul netradiční sestavou, v níž měl místo pravého dorážeče a dvou chytačů o tři úderníky víc, což mnohé protivníky mátlo natolik, že nebyli schopni proti nim vyhrát. Dle mnohých to byla jediná dobrá věc, co kdy v Brrrně vznikla.

Historie

Klub byl registrován v roce 330 BBY, krátce po založení města vesnice, a to na první schůzi tamní komunistické strany. Tehdejší předseda pohostil zájemce pitím zdarma, vysvětlil jim pravidla hry a hned ráno začala stavba hřiště.1
Dlouhou dobu sloužil klub jako nástroj propagace myšlenky socialismu. Z toho důvodu nikdy nehrál proti FC Fárač, jenž mu byl ideologicky velmi blízký. Až kolem roku 220 BBY došlo ke změně ideologie a s ní i ke změně názvu. Z možných návrhů byl původně vybrán Kakulomet, jenž by měl v logu opakovací kanón pálící kakulohu, ale náčelníkova žena Shallina prosadila ženskou variantu s tím, že to tak bude exotičtější a méně k smíchu.
Klub trochu překvapivě patřil k těm lepším v lize a nezřídka se dostával do ligového finále, i když pohár získal jen několikrát.
V roce 83 BBY těsně porazili Žábomuty, roku 74 BBY utrpěl brutální porážku v semifinálovém zápase s Rakhuuun Red Wings.
Po vydání rozkazu 66 se jeho členové úspěšně skrývali v okolí domovské vesnice a zotročení se vyhnuli, ale roku 0 ABY byli společně s dalšími vesničany nahnáni do Tábora 53. Klub následně zanikl a dál existoval jen ve vzpomínkách přeživších fanoušků, jimiž byli například Harrysha nebo Yarry.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License