Kachirho

Kachirho bylo přístavní město na Kashyyyku. Leželo ve stínu vysokého tropického wroshyru a své velitelství tam měla gilda Claatuvac. Domácím fotbalovým týmem byli Kachirho katarns.

Historie

Založeno bylo roku 6023 BBY, dvacet let poté, co se první Shoshoni usadili v Tyrvrarru, a vládla tam zpočátku mladší sestřenice královny Shoshawny. Obyvatelé se původně živili hlavně košíkářstvím, ale protože se v okolí nevyskytovali žádní bizonomuti ke krocení, dost se nudili a začali podnikat i v dalších odvětvích. Záhy tak došlo k rychlému technologickému pokroku a krátce poté, co Bacca objevil důkazy o existenci života mimo planetu, tam byla postavena observatoř, z níž byl v roce 5104 BBY navázán první rádiový kontakt s Trandoshou. Ačkoliv původní čistokrevná šlechta vyhynula krátce před rokem 1500 BBY, těšilo se jejich jméno nadále velké úctě.
V dobách Republiky platilo Kachirho za jedno z nejvyspělejších měst na Kashyyyku, nadále prosperovalo a padlo dokonce několik návrhů na jeho povýšení do stavu kapitolu, ale tradicionalisté nakonec vždycky vyhráli. Panoval tam čilý obchodní ruch, byla tam vybudována moderní rafinérie a otrokáři si na něj netroufali.
Na konci války klonů tam došlo k bitvě, kdy se o získání tajných hyperprostorových koordinátů, obsazení či alespoň zničení vyspělé rafinerie a invazi přes tamní pláž pokoušely jednotky Konfederace. V případě neúspěchu byl velitel separatistických sil odhodlán použít k totální anihilaci města pyrogelové hlavice, ovšem zavčas mu je zničila jednotka dobrodruhů. Město zuřivě bránil také Wyrrgy, který u něj později před zradou klonů zachránil mistra Yodu. Ostatní Wookiové však takové štěstí neměli a z města se během imperiální okupace stal jeden z důležitých vesmírných přístavů pro export otroků.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License