Jubilee

Jubilee, oficiálně většinou označovaná jako Nova 1, byla osobní stíhačka velmistra Champbaccy a vedoucí stroj letky Nova. Byla to docela standardní stíhačka N-1, která se od ostatních lišila jenom vyrvaným sedadlem, aby se tam větší mistr vešel, a zeleným nátěrem na několika málo místech trupu.

Historie

Jednalo se o jeden z několika kusů stíhaček N-1, jejichž černým prodejem si před bitvou o Naboo přivydělával Mowty Cooper. Z jeho soukromého hangáru putovala do vlastnictví Hutta Borvo, který za ni zaplatil nemalé peníze, ale po invazi Obchodní federace byl z planety vyhnán. Jubilee tak strávila několik let v hermeticky uzavřeném hangáru, který její pán otevřel až v roce 25 BBY.
V roce 22 BBY ji od něj společně s dalšími třemi stíhačkami a příslušenstvím koupil Wyrrgy v rámci zakázky velmistra Champbaccy, jenž chtěl ekologické stroje zapojit do obranných složek své enklávy. Na Miu Leptonis IV ji po vyřízení nezbytných formalit dopravili Kanrryuh a Salltryn v Little Katarn.
V roce 20 BBY se účastnila společného vyhánění vesmírné manty z oběžné dráhy měsíce a následně byla chvíli nepojízdná, protože z ní nejdřív Neva Habili vymontoval pár nedůležitých součástek a Simbacca pak tátovi blbě ukazoval, takže při couvání naboural do zdi hangáru.1
Krátce před evakuací enklávy na samém začátku roku 14 BBY byla zničena při nehodě způsobené velmistrovou čerstvou slepotou.2

jubilee.jpg
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License