Joya Brannigan

„Nechci se už hádat.“
„Já taky ne. Já… já… chci tebe.“
„Tak na to vlítnem.“
„To taky, ale chci tebe, chci víc než jen tohle. Došlo mi, že tě mil-.“
- Joyce a Jessica se dávají dohromady

Joya Brannigan, známá také jako Joyce nebo později jako agent Sparkle, byla Zeltronka z Bespinu, padawan Temného mstitele, učitelka studia galaktických kultur a aplikované pornografie v enklávě na Miu Leptonis IV a později jedna z hrdinek povstání.


Jméno: Joya Brannigan
Rasa: Zeltron
Datum narození: 27. 5. 56 BBY
Planeta narození: Bespin
Barva meče: červená
Frakce: klan Brannigan, Duhoví rytíři
Mistr: Champbacca
Padawan: Fosh Linn

Vzhled

Jednalo se o naprosto průměrnou Zeltronku se vším, co k tomu patří. Růžová pleť, vlasy standardně fialové, ale často barvené do ještě šílenějších odstínů, dvoje játra a metabolismus, díky kterému špeky neměly šanci. Ač si ze zdravotních důvodů nechala chirurgicky zmenšit jisté partie, pořád působila dost dojmem krev a mlíko a postavu jí záviděla drtivá většina ženských v galaxii. Kromě barvy vlasů často střídala i barvu očí, protože s kontaktními čočkami se prostě dala užít spousta legrace.
Když se zrovna nesnažila pracovat v utajení, její oblečení, respektive spíš jeho deriváty, hrály všemi barvami a v davu obyčejných lidí pak zářila zhruba stejně jako její nadšený úsměv ze všech těch nových zážitků.

Povaha

Byla nepředstavitelný extrovert, jako ostatně většina Zeltronů. Ne však sebestředná, emoce okolí vnímala víc než dobře a byla schopna se jim bleskově přizpůsobit. Vyhledávala společnost co možná nejexotičtější a sama často zdůrazňovala, že je lehce xenofilní a bez debaty bisexuální, což jí nikdo neměl problém věřit. Po bouřlivém mládí se trochu uklidnila, ale divoké mejdany a kulturní akce všeho druhu rozhodně vyhledávat nepřestala, a to ani v pokročilém věku. Jen tam omezila potřebu najít si partnera nebo partnerku. Byla trochu lehkomyslná, rozhodně dost bohémská a místy překvapivě roztěkaná, neboť její pozornost snadno upoutala kdejaká poletující blbost.
Jejími koníčky byly literatura, filmy, hudba všeho druhu, dobré jídlo a alkohol obecně. Pila skoro všechno, na co ji někdo pozval, a to včetně piva, ale pokud si mohla vybrat, volila sladší věci od Red Romance Inc. nebo dobrou vodku se sirupem a vyložený odpor měla jenom k vínu, navíc získaný od mistra. Zkusila i pár drsnějších a většinou ilegálních drog včetně jedné smrtyčky, ale na chuť tomu naštěstí nepřišla, jen si čas od času rekreačně šlehla gree nebo kubazský hašiš. Přímo bažila po poznávání nových ras, druhů a kultur a její všeobecný přehled byl v tomhle ohledu dost působivý. Zbožňovala tanec, ať už společenský nebo moderní, a samozřejmě sex, kde byla všechno jen ne vybíravá.

Rodina

Rodiče Brody a Moyra Brannigan, zakladatelé klanu Brannigan.
Byla jejich nejstarším dítětem a měla spoustu mladších sourozenců, mimo jiné sestry Becky, Yaetu, Nollu a Heanu a bratry Mara a Zaphoda.
Neteř Banana, synovec Mango.
Hrabě Vrook z Mygeeta, jeden z manželů.1
Adoptivní dcery Emily a Laura Brannigan.

Důležité vztahy

  • Jessica Karnis, partnerka, se kterou adoptovala Emily.
  • Deek, nejdřív obchodní partner s velkou výhodou, později prostě partner.

Dovednosti

Ovládala nejen přirozené feromony a empatii svojí rasy, oboje ještě dokázala zdokonalit pomocí Síly.
Zvládala hravě odrážet výstřely z blasterů, místo ovlivňování mysli Silou jí obvykle stačilo se na cíl trochu vyprsit nebo vyloučit nějaký ten feromon a uměla se slušně skrývat před zraky jiných, a to navzdory problémům při tréninku.2 Ostatní dovednosti měla na úrovni rytíře a ač na ní byl trénink znát, používala je spíš intuitivně. Byla slušná kapsářka a za roky v administrativě nasbírala dost zkušeností v boji s úředním šimlem. Velmi úspěšně používala metodu senátora Babishe na téměř legální krácení daní. Rovněž byla schopná barmanka a umíchat zvládla nejen své oblíbené Ruby Bliel, ale taky ráda experimentovala a jednou objevila něco ještě silnějšího než elixír mládí.3 Ani za Impéria se nevzdala svého světelného meče a úspěšně ho skrývala před šťárami.
Při boji na meče používala formu soresu, ale v duelech nikdy moc dobrá nebyla a skrývání emocí jí jako Zeltronce taky nešlo. Bylo velmi snadné vyrušit její soustředění a rovněž se díky svému vzhledu bez Síly fakt těžko schovávala. Měla také trochu blíž k temné straně než by se jejímu mistrovi líbilo, ale nikdy jí úplně nepropadla.

Životopis

Před rozkazem 66

Na svět přišla jako nehoda bespinského plynaře a jeho náhodné známosti z mejdanu ve Výpařovně, jimž doktor Bitcoin rozmluvil potrat. Outěžek nicméně dokázal, že když už mu bylo dopřáno se narodit, tak se bude o přežití rvát jako lev, a rodiče s ním už brzy neměli téměř žádné starosti, takže si mohli pořizovat outěžky další.
Joya jako malá pouze zneužívala svůj uplakaný kukuč, aby vyškemrala větší almužnu z návštěvníků Oblačného města, ale jak rostla, tak i přitvrzovala, takže v osmi letech už zvládla obstojně kapsařit a taky štípla svůj první speeder.

44 BBY

Ve dvanácti letech při noční potulce zahlédla zahaleného Wookie a po pár dnech se situace opakovala, tentokrát ve dne a v davu na tržišti. Bravurně této situace využila, nenápadně mu probrala kapsy a měla vyděláno. Její rodiče však nebyli ze světelného meče nadšení ani trochu a okamžitě jí nařídili ho vrátit. Joya poslechla, meč mistrovi vrátila4 a ten ji nejen začlenil do jakési pouliční domobrany, ale vysvětlil jí, že má solidní potenciál v Síle a že by jí rád pomohl ho využít. Informoval ji i její rodiče o tom, že ji vezme na Coruscant do Chrámu Jediů a možná ji bude osobně učit, s čímž všichni souhlasili. Když však šel kontaktovat Chrám, došlo mu, že to vzhledem k její povaze asi nebude nejlepší řešení, a radši s písničkou na rtech vymyslel, jak to udělat bez vědomí starých páprdů z hlavního města.5

43-41 BBY

Co všechno ji naučil, a co všechno naučila ona jeho, to se už asi nikdy nikdo přesně nedozví, ale jisté je, že když u ní v patnácti naplno propukla puberta, zažil si pravé peklo. Poprvé se zamilovala,6 začala vymetat pochybné podniky a taky přišla na to, že z želízek nemá zdaleka takový respekt, jak by asi mít měla.7 Chvíli až balancovala na samé hraně temné strany, ale po nějaké době se hormony naštěstí relativně utišily a ona se vrátila k učení. Dokonce si nechala vysvětlit, že živit se organizovanou prostitucí není tak růžové, jak si to maluje,8 a podstoupila plastickou operaci, při níž si nechala zmenšit prsa.

40 BBY

Společně s mistrem pomohli králi Ugnorgradu, Joyce od něj jako výraz díků dostala rubínový prsten z dílny známé wookijské otrokyně a následně ho pod mistrovým dohledem použila při konstrukci svého světelného meče. Navštívili také Parlara VII, ovšem moc dlouho tam nepobyli, protože Joyce to tam fakt nesnášela,9 při pocení vylučovala extrémní množství feromonů a jeho z toho bolela hlava, mimo jiné.

39 BBY

Protože si přála poznat vesmír, ale její mistr měl povinnosti na planetě, dohodli se, že ji vypustí.
V následujícím roce zbrázdila galaxii křížem krážem a navštívila spoustu planet včetně Brandeysa, pracovala jako barmanka, číšnice, tanečnice, striptérka, zlodějka10 a kdo ví co dalšího, načež ji nová kariéra profesionální společnice zavedla zpět na Bespin, kde se znovu setkala s mistrem, jenž pokračoval v jejím neformálním výcviku.

35 BBY

Společně s mistrem překazili atentát na senátora za sektor Anoat a zatkli Cebbara Dora.
Mistr byl později odvolán zpátky na Coruscant, ale Joya zůstala, kromě své hlavní práce si přivydělává kde čím a vůbec se neměla špatně.

30 BBY

Pronajala a později koupila Barvy duhy i s 2-D0 a postupně je povznesla na úplně jinou úroveň.

29 BBY

Protože se během cesty městem pořádně nevěnovala ani tak řízení speederu jako spíš dráždění spolujezdce, nestačila včas zabrzdit a přejela Nikta v brnění, jenž přecházel ulici na červenou. Onen spolujezdec byl naštěstí právník, a tak ji z potíží relativně snadno vysekal.

22-19 BBY

Krátce po začátku války klonů přiletěla do Oblačného města Sagwen Aisling s Jungle Jetem a vzkazem od mistra, že spouští nový projekt a hodila by se mu jak Joyce, tak jeden krám z jeho bývalého bytu. Zeltronka tedy Miraluku doprovodila, vzaly spolu generátor kvantové díry na Jungle Jet a vyrazily na Miu Leptonis IV, kam se na následující roky přestěhovala. Celou válku tam dělala profesorku a zástupkyni velmistra, vzala si za padawan Nautolanku Fosh a stala se ředitelkou společnosti InnNova Corp, z kteréžto pozice občas elegantně odpálkovala nějakého toho zvědavého novináře. Nějaký čas působila jako Nova 4 v letce Nova. Rovněž poskytovala odbornou terapii tamní učitelce obrany proti černé magii a koncem roku 21 BBY mezi nimi přeskočila jiskra, která rozpoutala požár emocí a vyústila v jejich dlouhou nesnášenlivost. Přes tu se ale nakonec dostaly, vyznaly si lásku a později společně vychovávaly dítě Jessičiny předčasně zesnulé kamarádky a pomáhaly si při překonávání exotických chorob.11
Mimo planetu cestovala jen výjimečně, například když na Nar Shaddaa s Fosh hledaly Chlouppka12 a následně chvíli pobyly v Rudém sektoru.13 Společně s Jessicou a jejím padawanem byly na dovolené na Felucii14 a vzala mistra do lunaparku na Zeltrosu.15
V posledních dnech války se účastnila výsadku na Kashyyyk, kde nejprve přes ranhojičův dům vpadla do Karrambaculleku a pomohla s jeho vyčištěním od otrokářů, později se v Chacharově káře odebrala na mýtinu nedaleko Kachirha. Před nájezdem na odpalovače pyrogelových hlavic přiložila podprsenku k dílu a trebuchet pak střílel o to líp, útoku samotného se účastnila taky, s Fosh jako jeden ze dvou týmů přímého nasazení. Rozkaz 66 díky tomu přežila, stejně jako většina ostatních, protože byla daleko od klonů a navíc ji neměli v záznamech. Během následujících hodin fungovala nejen jako masér mužstva, ale také ochotně předávala zprávy a nakonec zorganizovala nájezd na raketoplán týmu Tango-12, kterým se zbytek přeživších rozkazu 66 dostal zpátky na Jolly Jedie.
S novým pořádkem v galaxii se vyrovnávala převážně tak, že vyházela většinu starých hadrů z šatníku.16

Občanská válka

17 BBY

Zhruba dva roky po propuknutí čistky se víceméně náhodou dozvěděla, že zatímco ona si válela šunky jako účetní lomeno lesbická rytířka Jedi v tajné enklávě, její tři mladší sestry trpěly pod bičem bespinského otrokáře. Aniž by komukoliv cokoliv řekla, vyrazila je zachránit a povedlo se jí to na výbornou – palác zlovolného Hutta infiltrovala skrz kanály den po jeho stých narozeninách,17 nabídla mu mírové řešení a po jeho zavrhnutí Zorbu a jeho bodyguardy posekala jako trávník. Palác shořel, její sestry byly volné a ona se v klidu vrátila na Miu Leptonis. Pouze Becky si však s nově nabytou svobodou věděla rady a odcestovala do ústraní na Sulon, kdežto Yaeta a Nolla byly brzy zotročeny znovu a tentokrát víceméně dobrovolně.

15-11 BBY

Po smrti Jessicy chtěla Joyce vyrazit na křížovou výpravu a Champbacca na sedativech neměl dost síly jí to vymlouvat. Naštěstí zasáhla Yari, která poukázala na to, že se někdo musí postarat o Emily, a vztek zavánějící temnou stranou byl úspěšně překonán. Poklidně tedy Jessicu pohřbila a následně na automatiku pomohla s evakuací akademie.18 Na mistrův pokyn naházela většinu holocronů do jezera a namalovala mu k nim mapku, kterou nechal pro všechny případy vyrýt do stropu své tajné pracovny, a složila se až pak. Z představy, že poletí do neznáma sama s šestiletou Togrutou, která jí každým svým pohybem připomínala mrtvou Jessicu. Naštěstí byl na místě i Chlouppek, který měl s adopcí malých nechtěných holčiček svoje zkušenosti a Emily se ujal. Joya, stále víceméně složená, jí nicméně slíbila, že si ji najde, jakmile se dá do pořádku, a (asi aby získala nějaké ty zkušenosti s dospívajícími Togrutami) vyrazila s Cae na Generis. Původně ji chtěla jenom vrátit rodičům, dohlédnout na její reintrodukci a odletět, ale nakonec tam pobyla déle. Pracovala jako výpomoc v jednom baru a odletěla až zhruba v době, kdy Champbacca s Chlouppkem dokončovali rozebírání Algernnon de Bray a kdy Cae už nějaký ten pátek pracovala pro Wyrrgyho. Joyce nastoupila na první veřejný transportér z planety a dostala se tak na Mintooine, kde se ale vzhledem ke xenofobii domácích moc dlouho neohřála. Jako výchozí bod pro dalších pár přeletů, jimiž chtěla zamaskovat svou stopu, to ale bylo ideální. Po třech letech cestování, během nichž utratila veškeré dostupné kredity a navštívila i svou sestru a čtyřletou hybridní neteř na Sulonu, se dostala na Devaron a hodlala tam chvíli zůstat, protože to byla jednak po čertech pěkná planeta se spoustou džunglí, ale hlavně jí fakt imponoval tamní matriarchát. Navíc měla v životopise pár let práce na pozici jednatelky těžební společnosti, takže neměla problém sehnat práci v administrativě u Satanica Exports, jedné ze slušně velkých dopravních společností, a obstojně si vydělat. Zatímco ostatní bývalí akademici vsadili při utápění depresí na alkohol nebo zvířátka, ona sáhla po osvědčeném koření a většinu výdělků utratila za gree, jímž se po večerech sjížděla čím dál tím víc.19 Naštěstí si relativně včas uvědomila, že už jí, kurva, není dvacet, aby dělala takovéhle kraviny, vysypala ty sračky do záchodu a krátce nato byla povýšena na regionálního zástupce lomeno manažera lomeno děvky pro všechno. Chvíli nechápala, proč tu příležitost dostala zrovna ona, ale brzy na to přišla – změna pozice totiž obnášela nutnost přestěhovat se daleko z Devaronu, což se žádné z místních samiček nechtělo, kdežto Joyce to vlastně i docela uvítala.

10-1 BBY

Jejím novým pracovištěm se stala pohodlná kancelář na Rylothu ve městě Kala'uun. O pár let dřív by nejspíš uvítala fakt, že tu byl mnohem snazší přístup ke koření, které tak bylo i výrazně levnější, ale ona se radši soustředila na něco jiného: na drby pašeráků, jimiž se to tady hemžilo a ze kterých dokázala i ve svých padesáti vytáhnout i to, co nevěděli. Právě tady získala kontakt na pašeračku Leelu. Zpočátku jenom přispívala do informační sítě Odully Hutt, ale zanedlouho si začala budovat síť vlastní a vydělané peníze obratem investovala do produkce chapadlového porna pod značkou D'endrrahArt, čímž je opět rozmnožila. Brzy si kromě malého studia zřídila i docela slušný přehled o tom, jak fungují zdejší imperiální patroly a kde zhruba operují buňky povstání, což se dalo elegantně zkombinovat, takže se z ní brzy stal jeden z anonymních informátorů. Pod krycím jménem Sparkle začala posílat tipy na imperiální šťáry a mizerně hlídané cíle buňce, o které věděla jenom to, že vznikla někde na Rori a vede ji nějaký kapitán Křupka. Ačkoliv tahle buňka pravděpodobně považovala její informace za velmi výživné, její hlavní přínos povstání spočíval v tom, že po letech v administrativě znala pár šikovných kliček, jak se víceméně legálně vyhnout placení daní, nebo je aspoň výrazně pokrátit. Kromě oné čertovské dopravní společnosti a vlastnímu studiu s tím za podíl na úsporách pomáhala i ostatním organizacím a skupinám na Rylothu a vydělané peníze posílala potřebným, povětšinou ve formě zásob. Rovněž ve společnosti zaměstnávala beznadějné případy, například Zetu, a také doporučila Čertovi dát se aktivně k povstalcům.

0 BBY

Ve svých pětapadesáti se konečně odhodlala k tomu, aby se postavila svým dávným obavám a nějak se vypořádala se svou nečekanou téměř dcerou, kterou před více jak deseti lety nechala v péči kamaráda svého mistra. K jejímu štěstí byl domluvený komunikační kanál stále funkční,20 takže ji v našla celkem bez problémů, setkaly se v Modrém Mandaloru a po srdceryvné scéně s létajícím nádobím,21 slzami a omluvami jí slíbila, že jí všechno to odloučení vrátí. Zjistila taky, že se u nich občas stavuje Cae, a za péči o obě Roniemu moc hezky poděkovala. V rámci obnovování důvěry s nyní plnoletou Emily vyrazila na dámskou jízdu po okolní, načež jí dohodila kontakt na onu povstaleckou buňku a ani jí to moc nerozmlouvala, protože přece dávno pozbyla pravomocí matky. Když navíc zjistila, že pro tu buňku už nějakou chvíli pracuje její neteř Banana, všechny pochybnosti byly pryč.
Krátce před bitvou o Yavin doporučila kapitánu Křupkovi, aby do buňky přijal jednu místní taxikářku, a ten pro ni poslal Dvacet deka šunky.

0 ABY

Tři dny po zničení Hvězdy smrti se Zug'Zug vrátila na Ryloth a Joyce jí na kapitánovo přání vymazala vzpomínky na krátký pobyt u povstalců.
Nadále pracovala jako regionální ředitelka Satanica Exports, nadále produkovala jedno chapadlaté porno za druhým a plna optimismu vykoupila z otroctví a adoptovala osmiletou Lauru. K tomu všemu jako agent Sparkle poslala sem tam povstalcům tip na snadnou kořist nebo změněnou trasu hlídek a odkládala si nějaké ty peníze na důchod. S Emily a Cae se od znovusetkání vídala celkem často, i když to omezovaly na méně nápadná místa. Díky tomu taky vyšlo najevo, že kapitán Křupka je Simbacca, kterého moc dobře znala a kterému tedy mohla napovědět, když posílal Emily, Bananu, Kodyho a Moz'Goja do opuštěné enklávy pro holocrony.
Byla to rovněž ona, kdo tři týdny po bitvě o Yavin poslal povstalce na pomoc Zaječí pracce.
11. 7. 0 ABY se jí dosud relativně poklidný život otočil naruby, když jí poštou přišla zásilka s togrutím okem a vzkazem pro Champbaccu s Chlouppkem.22 Okamžitě pochopila, že je to kus Emily, chytla amok, sbalila všechno, co mohla, tedy i Lauru, a vyrazila na Jolly Jedie, nejen zprávu předat, ale taky ty dva kriply seřvat, že kvůli nim Emily přišla k újmě a možná je mrtvá. Řvala opravdu hodně, ale nakonec se relativně uklidnila, když zjistila, že už pracují na odvetném plánu, a zůstala s nimi. Jolly Jedi tak přišel o agenta v terénu, ale získal dvě členky posádky a nemalou sumu kreditů; Joya naopak od Champbaccy dostala Akuův Maskovač Síly.
Její peníze se tuze hodily při získávání satelitních snímků planety Karafuto a následném nákupu směrových trysek na Pokladnici luxusu. Joyce se stala hlavním iniciátorem operace Trebuchet, vrazila do ní všechny peníze, co se jí povedlo s sebou z Rylothu dostat, a byla vlastně strašně ráda, když se k nim 3. 8. 0 ABY přidala skupina imperiálních revolucionářů. Poněkud méně ráda byla, když jí krátce před akcí na Naboo volali z práce, že jí přišel divný balíček s kusy masa, ale navzdory značnému rozhořčení se jí povedlo to uhrát na obskurní spam colicoidské reklamní agentury.
10. 8. vzala Maskovač, nastoupila na AT-TE a přesunula se s generálem Zobem a dalšími několika dobrovolníky na Oarlig, kde v Kančím hnízdě sestavili kompletní plán útoku. Joya toho za tu dobu moc nenaspala, ve chvílích volna se radši věnovala Bananě, a jen s těžkým svědomím odvolala dříve domluvené nezávislé frachťáky, jejichž kapitáni jí sice přislíbili pomoc, ale kteří by se pak stali nepohodlnými svědky. Sem tam si cucla blecherovky, ale jinak se snažila být co nejstřízlivější a radši míchala drinky ostatním, hlavně tedy Cae.
Když hlavní skupina 22. 8. odletěla ke Gamorru, sehrát se před útokem s imperiálními jednotkami a ozkoušet GSPOT, namíchala si nejsilnější Ruby Bliel ve svém dosavadním životě a modlila se, aby to vyšlo.
Operace se skutečně vydařila, všichni se ve zdraví vrátili a Emily byla s nimi, což Joyce samým štěstím obrečela a slíbila jí, že už nikdy nic podobného nedopustí. Do slavení nebylo třeba ji pobízet a dokonce se při tom odvázala tak, že poměrně otevřeně balila Deeka, který se tomu vůbec nebránil. Problém nastal ve chvíli, kdy zjistila, že s sebou přivezli i tu čůzu, co za to celé mohla. Kdyby ji Kody nehlídal, skoro určitě by ji rozpůlila mečem i s dítětem, ale k tomu nakonec naštěstí nedošlo. Raději tedy hlídala Emily, starala se o její co možná nejrychlejší rekonvalescenci a to, že nakonec skončila v posteli s trochu starší Cae, jí vlastně naprosto přála. Chlupáčům zase přála, že se pustili do obnovování jejich lihovarnického projektu, ale nejdřív jí museli slíbit, že si na dopravu najmou kromě Tetragonu taky Satanica Express. Společně s nimi pak poprosila Cae, jestli by svou schopností nezkontrolovala bývalé duhové rytíře, a byla s výsledkem kontroly relativně spokojená.
Na začátku října se společně s většinou přítomných vrátila na Jolly Jedie, pokračovala ve slavení v Koktavé školnici a hlavně vyzvedla Lauru, která za dobu její nepřítomnosti kupodivu vůbec nezvlčela. Naopak matku prosila, jestli by nemohla s chlupáči zůstat, ale ta trvala na tom, že se musí vrátit na Ryloth a navázat na svůj předchozí život. Koncem měsíce se tam skutečně vypravily, a to i s Emily a Cae, a když šéfům řekla, že se celou tu dobu vlastně neflákala, nýbrž jim sehnala super kšeft, ani se na ni moc nezlobili. O podniku druhém ani nemluvě, tam na ni pouze čekala hromada nevyřízené pošty a došlo k mírnému poklesu ceny akcií.
Pomalu se začala prokousávat poštou a sem tam poslala Deekovi nějaké to nemravné psaníčko, ale hlavně trávila čas s Cae, Emily a Laurou a vydrželo jim to až do konce roku.

1 ABY

Začátkem ledna obě Togruty Ryloth opustily, ale protože Joya věděla, kam letí, nijak zvlášť se o ně nebála. Krátce poté Deek konečně přijal její pozvánku do lázní, kde mu dokázala, že ani jeden z nich ještě nepatří do starého železa, a pak se konečně pořádně vrhla do práce. Během následujících dvou měsíců opět rozjela obchody, vydělala nějaké peníze a občas se zastavila na Ragna III, ale v březnu se hlavně dozvěděla, že se Simbacca bude ženit. Sice ani netušila, kdo přesně ta Merumeccu je, ale protože byla zvaná na svatbu, rozhodně neřešila, jestli na to nejdou trochu moc zhurta, a dorazila. Ačkoliv chvíli zvažovala, že jako svoje plus jedna vezme Deeka, nakonec přiletěla s Laurou, která by jí to jinak asi neodpustila.
Na místě se dozvěděla, že má její vypečený mistr další dítě, smíchy se počůrala a ještě dlouho si ho dobírala. Simbaccovi přivezla jako svatební dar pytel rylothských pálivých papriček a také kotačku, kterou ale sežral M'Kesh i s krabicí, a ještě během svatební hostiny si sem tam rýpla do mistra, aby si dával pozor a nepřeháněl to s pitím. Později ji ale dostala karma, protože Laura začala škemrat, jestli by nemohla zůstat aspoň teď, když ona má doma tolik práce, že se jí vůbec nevěnuje. Musela uznat, že na tom něco je, a povolila Lauře prázdniny, ovšem s tím, že ji Krassus jednou za čas vezme zpátky na Ryloth.
Sama se pak věnovala hlavně práci a Deekovi a dávala si zatraceně záležet, aby Impériu nedala jedinou záminku ji znovu prudit.

Potenciália

Pokud se zase něco neposere, mohla by za Nové republiky fungovat jako rylothský pozorovatel.

d20

Scoundrel 3 / Jedi Consular 7 / Jedi Master 1 / Crime Lord 2
STR 10 / DEX 14 / CON 10 / INT 10 / WIS 10 / CHA 23
Diplomacy +22, Gather Information +19, Bluff +18, Affect Mind +15, Disguise +10, Force Stealth +10, Entertain (dance) +10, See Force +10, Friendship +10, Sense Motive +9, Intimidate +8, Move Object +8
Street Smart, Nimble, Trustworthy, Weapon Finesse (lightsaber), Lightsaber Defense, Infamy, Consular's Guidance
Force Secret (Improved Empathy), Calming Presence

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License