Joya Brannigan

„Nechci se už hádat.“
„Já taky ne. Já… já… chci tebe.“
„Tak na to vlítnem.“
//„To taky, ale chci tebe, chci víc než jen tohle. Došlo mi, že tě mil-.“
- Joyce a Jessica se dávají dohromady

Joya Brannigan, známá také jako Joyce nebo později jako agent Sparkle, byla Zeltronka z Bespinu, padawan Temného mstitele, učitelka studia galaktických kultur a aplikované pornografie v enklávě na Miu Leptonis IV a později jedna z hrdinek povstání, členka posádky Jolly Jedie.


Jméno: Joya Brannigan
Rasa: Zeltron
Rok narození: 56 BBY
Planeta narození: Bespin
Barva meče: červená
Frakce: klan Brannigan, Duhoví rytíři
Mistr: Champbacca
Padawan: Fosh Linn

Vzhled

Jednalo se o naprosto průměrnou Zeltronku se vším, co k tomu patří. Růžová pleť, vlasy standardně fialové, ale často barvené do ještě šílenějších odstínů, dvoje játra a metabolismus, díky kterému špeky neměly šanci. Ač si ze zdravotních důvodů nechala chirurgicky zmenšit jisté partie, pořád působila dost dojmem krev a mlíko a postavu jí záviděla drtivá většina ženských v galaxii. Kromě barvy vlasů často střídala i barvu očí, protože s kontaktními čočkami se prostě dala užít spousta legrace.
Když se zrovna nesnažila pracovat v utajení, její oblečení, respektive spíš jeho deriváty, hrály všemi barvami a v davu obyčejných lidí pak zářila zhruba stejně jako její nadšený úsměv ze všech těch nových zážitků.

Povaha

Byla nepředstavitelný extrovert, jako ostatně většina Zeltronů. Ne však sebestředná, emoce okolí vnímala víc než dobře a byla schopna se jim bleskově přizpůsobit. Vyhledávala společnost co možná nejexotičtější a sama často zdůrazňovala, že je lehce xenofilní a bez debaty bisexuální, což jí nikdo neměl problém věřit. Po bouřlivém mládí se trochu uklidnila, ale divoké mejdany a kulturní akce všeho druhu rozhodně vyhledávat nepřestala, a to ani v pokročilém věku. Jen tam omezila potřebu najít si partnera nebo partnerku. Byla trochu lehkomyslná, rozhodně dost bohémská a místy překvapivě roztěkaná, neboť její pozornost snadno upoutala kdejaká poletující blbost.
Jejími koníčky byly literatura, filmy, hudba všeho druhu, dobré jídlo a alkohol obecně. Zkusila i pár drsnějších a většinou ilegálních drog včetně smrtyček, ale na chuť tomu naštěstí nepřišla, jen si čas od času rekreačně šlehla gree nebo kubazský hašiš. Přímo bažila po poznávání nových ras, druhů a kultur a její všeobecný přehled byl v tomhle ohledu dost působivý. Zbožňovala tanec, ať už společenský nebo moderní, a samozřejmě sex, kde byla všechno jen ne vybíravá.

Rodina

Rodiče Brody a Moyra Brannigan, zakladatelé klanu Brannigan.
Byla jejich nejstarším dítětem a měla spoustu mladších sourozenců, mimo jiné sestry Becky, Yaetu a Nollu a bratra Mara. Neteř Banana Brannigan.
Hrabě Vrook z Mygeeta, jeden z pravděpodobně většího množství manželů.1
Adoptivní dcery Emily a Laura Brannigan.

Důležité vztahy

Dovednosti

Ovládala nejen přirozené feromony a empatii svojí rasy, oboje ještě dokázala zdokonalit pomocí Síly.
Zvládala hravě odrážet výstřely z blasterů, místo ovlivňování mysli Silou jí obvykle stačilo se na cíl trochu vyprsit nebo vyloučit nějaký ten feromon a uměla se slušně skrývat před zraky jiných, a to navzdory problémům při tréninku.2 Ostatní dovednosti měla na úrovni rytíře a ač na ní byl trénink znát, používala je spíš intuitivně. Byla slušná kapsářka a za roky v administrativě nasbírala dost zkušeností v boji s úředním šimlem. Velmi úspěšně používala metodu senátora Babishe na téměř legální krácení daní. Rovněž byla schopná barmanka a umíchat zvládla nejen své oblíbené Ruby Bliel, ale taky ráda experimentovala a jednou objevila něco ještě silnějšího než elixír mládí.3 Ani za Impéria se nevzdala svého světelného meče a úspěšně ho skrývala před šťárami.
Při boji na meče používala formu soresu, ale v duelech nikdy moc dobrá nebyla a skrývání emocí jí jako Zeltronce taky nešlo. Bylo velmi snadné vyrušit její soustředění a rovněž se díky svému vzhledu bez Síly fakt těžko schovávala. Měla také trochu blíž k temné straně než by se jejímu mistrovi líbilo, ale nikdy jí úplně nepropadla.

Životopis

Před rozkazem 66

Na svět přišla jako nehoda bespinského plynaře a jeho náhodné známosti z mejdanu ve Výpařovně, kteří se z outěžku nepoučili a ještě pár nehod se jim povedlo. Outěžek nicméně dokázal, že když už mu bylo dopřáno se narodit, tak se bude o přežití rvát jako lev.
Jako malá pouze zneužívala svůj uplakaný kukuč, aby vyškemrala větší almužnu z návštěvníků Oblačného města, ale jak rostla, tak i přitvrzovala, takže v osmi letech už zvládla obstojně kapsařit a taky štípla svůj první speeder.

44 BBY
Ve dvanácti letech při noční potulce zahlédla zahaleného Wookiho a po pár dnech se situace opakovala, tentokrát ve dne a v davu na tržišti. Bravurně této situace využila, nenápadně mu probrala kapsy a měla vyděláno. Její rodiče však nebyli ze světelného meče nadšení ani trochu a okamžitě jí nařídili ho vrátit. Joya poslechla, meč mistrovi vrátila4 a ten ji nejen začlenil do jakési pouliční domobrany, ale vysvětlil jí, že má solidní potenciál v Síle a že by jí rád pomohl ho využít. Informoval ji i její rodiče o tom, že ji vezme na Coruscant do Chrámu Jediů a možná ji bude osobně učit, s čímž všichni souhlasili. Když však šel kontaktovat Chrám, došlo mu, že to vzhledem k její povaze asi nebude nejlepší řešení, a radši s písničkou na rtech vymyslel, jak to udělat bez vědomí starých páprdů z hlavního města.5

41 BBY
Co všechno ji naučil, a co všechno naučila ona jeho, to se už asi nikdy nikdo přesně nedozví, ale jisté je, že když u ní v patnácti naplno propukla puberta, zažil si pravé peklo. Poprvé se zamilovala,6 začala vymetat pochybné podniky a vyloženě balancovat na hraně temné strany, ale po nějaké době se hormony utišily a ona přestala dělat vyložené naschvály. Dokonce si nechala vysvětlit, že živit se organizovanou prostitucí není tak růžové, jak si to maluje.7 Akční ale zůstala a chtěla poznávat galaxii z trochu jiného úhlu, než jí to mistr mohl zařídit, takže se dohodli, že ji vypustí.

39 BBY
Následující čtyři roky zbrázdila vesmír křížem krážem, pracovala jako barmanka, číšnice, tanečnice, striptérka, zlodějka8 a kdo ví co dalšího, načež ji nová kariéra profesionální společnice zavedla zpět na Bespin, kde se znovu setkala s mistrem. Ten se snažil její výcvik tak nějak dokončit, což se mu zhruba i povedlo.

35 BBY
Společně s mistrem překazili atentát na senátora za sektor Anoat a zatkli Cebbara Dora.
Mistr byl později odvolán zpátky na Coruscant, ale Joya zůstala, kromě své hlavní práce si přivydělává kde čím a vůbec se neměla špatně.

30 BBY
V podstatě se na planetě usadila, pronajala a později koupila Barvy duhy i s 2-D0 a postupně je povznesla na úplně jinou úroveň.

29 BBY
Protože se během cesty městem pořádně nevěnovala ani tak řízení speederu jako spíš dráždění spolujezdce, nestačila včas zabrzdit a přejela Nikta v brnění, jenž přecházel ulici na červenou. Onen spolujezdec byl naštěstí právník, a tak ji z potíží relativně snadno vysekal.

22 BBY
Do Oblačného města přiletěla Sagwen Aisling se vzkazem od mistra, že spouští nový projekt a hodila by se mu jak Joyce, tak jeden krám z jeho bývalého bytu. Zeltronka tedy Miraluku doprovodila, vzaly spolu generátor kvantové díry na Jungle Jet a vyrazily na Miu Leptonis IV, kam se na následující roky přestěhovala. Celou válku tam dělala profesorku a zástupkyni velmistra, vzala si za padawan Nautolanku Fosh a stala se ředitelkou společnosti InnNova Corp. Rovněž poskytovala odbornou terapii tamní učitelce obrany proti černé magii a koncem roku 21 BBY mezi nimi přeskočila jiskra, která rozpoutala požár emocí a vyústila v jejich dlouhou nesnášenlivost. Přes tu se ale nakonec dostaly, vyznaly si lásku a později společně vychovávaly dítě Jessičiny předčasně zesnulé kamarádky a pomáhaly si při překonávání exotických chorob.9
Mimo planetu cestovala jen výjimečně, například na když na Nar Shaddaa s Fosh hledaly Chlouppka10 a následně chvíli pobyly v Rudém sektoru.11 Společně s Jessicou a jejím padawanem byly na dovolené na Felucii12 a vzala mistra do lunaparku na Zeltrosu.13

19 BBY
Účastnila se výsadku na Kashyyyk, kde přiložila podprsenku k dílu a trebuchet pak střílel o to líp. Rozkaz 66 přežila, stejně jako většina ostatních, protože byla tou dobou daleko od klonů a navíc ji neměli v záznamech. Během následujících hodin fungovala nejen jako masér mužstva, ale také ochotně předávala zprávy a nakonec zorganizovala nájezd na raketoplán týmu Tango-12, kterým se zbytek přeživších rozkazu 66 dostal zpátky na Jolly Jedie.
S novým pořádkem v galaxii se vyrovnávala převážně tak, že vyházela většinu starých hadrů z šatníku.14

Občanská válka

17 BBY
Zhruba dva roky po propuknutí čistky se víceméně náhodou dozvěděla, že zatímco ona si válela šunky jako účetní lomeno lesbická rytířka Jedi v tajné enklávě, její tři mladší sestry trpěly pod bičem bespinského otrokáře. Aniž by komukoliv cokoliv řekla, vyrazila je zachránit a povedlo se jí to na výbornou – palác zlovolného Hutta infiltrovala skrz kanály, nabídla mu mírové řešení a po jeho zavrhnutí Zorbu a jeho bodyguardy posekala jako trávník. Palác shořel, její sestry byly volné a ona se v klidu vrátila na Miu Leptonis. Pouze Becky si však s nově nabytou svobodou věděla rady a odcestovala do ústraní na Sulon, kdežto Yaeta a Nolla byly brzy zotročeny znovu a tentokrát víceméně dobrovolně.

15 - 10 BBY
Po smrti Jessicy chtěla vyrazit na křížovou výpravu a Champbacca na sedativech neměl dost síly jí to vymlouvat. Naštěstí zasáhla Yari, která poukázala na to, že se někdo musí postarat o Emily, a vztek zavánějící temnou stranou byl úspěšně překonán. Pomohla s evakuací akademie, na mistrův pokyn naházela většinu holocronů do jezera a namalovala mu k nim mapku, kterou nechal pro všechny případy vyrýt do stropu své tajné pracovny, a složila se až pak. Z představy, že poletí do neznáma sama s šestiletou Togrutou, která jí každým svým pohybem připomínala mrtvou Jessicu. Naštěstí byl na místě i Chlouppek, který měl s adopcí malých nechtěných holčiček svoje zkušenosti a Emily se ujal. Joya, stále víceméně složená, jí nicméně slíbila, že si ji najde, jakmile se dá do pořádku, a (asi aby získala nějaké ty zkušenosti s dospívajícími Togrutami) vyrazila s Cae na Generis. Původně chtěla jenom dohlédnout na její začlenění do společnosti, ale chvíli tam i sama pobyla, pracovala jako výpomoc v jednom baru a odletěla až zhruba v době, kdy Champbacca s Chlouppkem dokončovali rozebírání Algernnon de Bray. Rozloučila se s Cae, která ostatně měla svoje plány a starší Zeltronka jí je nechtěla kazit, nastoupila na první veřejný transportér z planety a dostala se tak na Mintooine, kde se ale vzhledem ke xenofobii domácích moc dlouho neohřála. Jako výchozí bod pro dalších pár přeletů, jimiž chtěla zamaskovat svou stopu, to ale bylo ideální. Po pár měsících cestování, během nichž utratila veškeré dostupné kredity a navštívila i svou sestru a čtyřletou hybridní neteř na Sulonu, se dostala na Devaron a hodlala tam chvíli zůstat, protože to byla jednak po čertech pěkná planeta se spoustou džunglí, ale hlavně jí fakt imponoval tamní matriarchát. Navíc měla v životopise pár let práce na pozici jednatelky těžební společnosti, takže neměla problém sehnat práci v administrativě u Satanica Exports, jedné ze slušně velkých dopravních společností, a obstojně si vydělat. Zatímco ostatní bývalí akademici vsadili při utápění depresí na alkohol nebo zvířátka, ona sáhla po osvědčeném koření a většinu výdělků utratila za gree, jímž se po večerech sjížděla čím dál tím víc. Naštěstí si relativně včas uvědomila, že už jí, kurva, není dvacet, aby dělala takovéhle kraviny, vysypala ty sračky do záchodu a krátce nato byla povýšena na regionálního zástupce lomeno manažera lomeno děvky pro všechno. Chvíli nechápala, proč tu příležitost dostala zrovna ona, ale brzy na to přišla – změna pozice totiž obnášela nutnost přestěhovat se daleko z Devaronu, což se žádné z místních samiček nechtělo, kdežto Joyce to vlastně i docela uvítala.

10 - 1 BBY
Jejím novým pracovištěm se stala pohodlná kancelář na Rylothu ve městě Kala'uun. O pár let dřív by nejspíš uvítala fakt, že tu byl mnohem snazší přístup ke koření, které tak bylo i výrazně levnější, ale ona se radši soustředila na něco jiného: na drby pašeráků, jimiž se to tady hemžilo a ze kterých dokázala i ve svých padesáti vytáhnout i to, co nevěděli. Pravděpodobně někde tady získala kontakt na pašeračku Leelu. Zpočátku jenom přispívala do informační sítě Odully Hutt, ale zanedlouho si začala budovat síť vlastní a vydělané peníze obratem investovala do produkce chapadlového porna, čímž je opět rozmnožila. Brzy si kromě malého studia zřídila i docela slušný přehled o tom, jak fungují zdejší imperiální patroly a kde zhruba operují buňky povstání, což se dalo elegantně zkombinovat, takže se z ní brzy stal jeden z anonymních informátorů. Pod krycím jménem Sparkle začala posílat tipy na imperiální šťáry a mizerně hlídané cíle buňce, o které věděla jenom to, že vznikla někde na Rori a vede ji nějaký kapitán Křupka. Ačkoliv tahle buňka pravděpodobně považovala její informace za velmi výživné, její hlavní přínos povstání spočíval v tom, že po letech v administrativě znala pár šikovných kliček, jak se víceméně legálně vyhnout placení daní, nebo je aspoň výrazně pokrátit. Kromě oné čertovské dopravní společnosti a vlastnímu studiu s tím za podíl na úsporách pomáhala i ostatním organizacím a skupinám na Rylothu a vydělané peníze posílala potřebným, povětšinou ve formě zásob. Rovněž ve společnosti zaměstnávala beznadějné případy, například Zetu.

1 BBY - 0 ABY
Ve svých pětapadesáti se konečně odhodlala k tomu, aby se postavila svým dávným obavám a nějak se vypořádala se svou nečekanou téměř dcerou, kterou před více jak deseti lety nechala v péči kamaráda svého mistra. K jejímu štěstí byl domluvený komunikační kanál stále funkční,15 takže ji našla celkem bez problémů, a po srdceryvné scéně s létajícím nádobím,16 slzami a omluvami jí slíbila, že jí všechno to odloučení vrátí. Zjistila taky, že se k nim přidala Cae, a v rámci obnovování důvěry dohodila nyní plnoleté Emily kontakt na onu povstaleckou buňku a ani jí to moc nerozmlouvala, protože přece dávno pozbyla pravomocí matky. Když navíc zjistila, že pro tu buňku už nějakou chvíli pracuje její neteř Banana, všechny pochybnosti byly pryč.
Nadále pracovala jako regionální ředitelka Satanica Exports, nadále produkovala jedno chapadlaté porno za druhým a plna optimismu adoptovala osmiletou Lauru. K tomu všemu jako agent Sparkle poslala sem tam povstalcům tip na snadnou kořist nebo změněnou trasu hlídek a odkládala si nějaké ty peníze na důchod. S Emily a Cae se od znovusetkání vídala celkem často, i když to omezovaly na méně nápadná místa. Díky tomu taky vyšlo najevo, že kapitán Křupka je Simbacca, kterého moc dobře znala a kterému tedy mohla napovědět, když posílal Emily, Bananu, Kodyho a Moz'Goja do opuštěné enklávy pro holocrony.
Byla to rovněž ona, kdo tři týdny po bitvě o Yavin poslal povstalce na pomoc Zaječí pracce.

V červnu se jí dosud relativně poklidný život otočil naruby, když jí poštou přišla zásilka s togrutím okem a vzkazem pro Champbaccu s Chlouppkem. Okamžitě pochopila, že je to kus Emily, chytla amok, sbalila všechno, co mohla, tedy i Lauru, a vyrazila na Jolly Jedie, nejen zprávu předat, ale taky ty dva kriply seřvat, že kvůli nim Emily přišla k újmě a možná je mrtvá. Řvala opravdu hodně, ale nakonec se relativně uklidnila, když zjistila, že už pracují na odvetném plánu, a zůstala s nimi. Jolly Jedi tak přišel o agenta, ale získal dvě členky posádky.

Potenciália

Na Ryloth se v dohledné době určitě nevrátila, protože přišla o dlouho budované krytí a hlavně chtěla pomoci s plánováním odvety na té čůze de Bray. Byl tam ale potenciál pro to, aby se upnula ke své přeživší neteři, možná až moc.

d20

Scoundrel 2 / Jedi Consular 7 / Jedi Master 1 / Crime Lord 2
STR 10 / DEX 14 / CON 10 / INT 10 / WIS 10 / CHA 23
Diplomacy +20, Bluff +18, Gather Information +18, Affect Mind +15, Disguise +10, Force Stealth +10, Entertain (dance) +10, See Force +10, Friendship +10
Street Smart, Nimble, Trustworthy, Weapon Finesse (lightsaber), Lightsaber Defense, Infamy, Consular's Guidance
Force Secret (Improved Empathy)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License