Joya Brannigan

„Nevlítnem na to?“1
- Joyce na Jessicu Karnis krátce předtím, než se daly dohromady

Joya Brannigan, známá také jako Joyce nebo později jako agent Sparkle, byla Zeltronka z Bespinu, padawan Temného mstitele, učitelka studia galaktických kultur a aplikované pornografie v enklávě na Miu Leptonis IV a jedna z hrdinek povstání.


Jméno: Joya Brannigan
Rasa: Zeltron
Rok narození: 56 BBY
Planeta narození: Bespin
Barva meče: červená
Frakce: klan Brannigan, Duhoví rytíři
Mistr: Champbacca
Padawan: Fosh Linn

Vzhled

Jednalo se o naprosto průměrnou Zeltronku se vším, co k tomu patří. Růžová pleť, vlasy standardně fialové, ale často barvené do ještě šílenějších odstínů, dvoje játra a metabolismus, díky kterému špeky neměly šanci. Ač si ze zdravotních důvodů nechala chirurgicky zmenšit jisté partie, pořád působila dost dojmem krev a mlíko a postavu jí záviděla drtivá většina ženských v galaxii. Kromě barvy vlasů často střídala i barvu očí, protože s kontaktními čočkami se prostě dala užít spousta legrace.
Když se zrovna nesnažila pracovat v utajení, její oblečení, respektive spíš jeho deriváty, hrály všemi barvami a v davu obyčejných lidí pak zářila zhruba stejně jako její nadšený úsměv ze všech těch nových zážitků.

Povaha

Byla nepředstavitelný extrovert, jako ostatně většina Zeltronů. Ne však sebestředná, emoce okolí vnímala víc než dobře a byla schopna se jim bleskově přizpůsobit. Vyhledávala společnost co možná nejexotičtější a sama často zdůrazňovala, že je lehce xenofilní a bez debaty bisexuální, což jí nikdo neměl problém věřit. Po bouřlivém mládí se trochu uklidnila, ale divoké mejdany a kulturní akce všeho druhu rozhodně vyhledávat nepřestala, a to ani v pokročilém věku. Jen tam omezila potřebu najít si partnera nebo partnerku. Byla trochu lehkomyslná, rozhodně dost bohémská a místy překvapivě roztěkaná, neboť její pozornost snadno upoutala kdejaká poletující blbost.
Jejími koníčky byly literatura, filmy, hudba všeho druhu, dobré jídlo a alkohol obecně. Zkusila i pár drsnějších a většinou ilegálních drog včetně smrtyček, ale na chuť tomu naštěstí nepřišla, jen si čas od času rekreačně šlehla gree nebo kubazský hašiš. Přímo bažila po poznávání nových ras, druhů a kultur a její všeobecný přehled byl v tomhle ohledu dost působivý. Zbožňovala tanec, ať už společenský nebo moderní, a samozřejmě sex, kde byla všechno jen ne vybíravá.

Rodina

Otec a matka byli zakladatelé klanu Brannigan.
Byla jejich nejstarším dítětem a měla spoustu mladších sourozenců, mimo jiné sestry Becky, Yaetu a Nollu a bratra Mara. Neteř Banana Brannigan.
Hrabě Vrook z Mygeeta, jeden z pravděpodobně většího množství manželů2.

Důležité vztahy

Dovednosti

Ovládala nejen přirozené feromony a empatii svojí rasy, oboje ještě dokázala zdokonalit pomocí Síly.
Dokázala hravě odrážet výstřely z blasterů, místo ovlivňování mysli Silou jí obvykle stačilo se na cíl trochu vyprsit nebo vyloučit nějaký ten feromon a dokázala se slušně skrývat před zraky jiných, a to navzdory problémům při tréninku3. Ostatní dovednosti měla na úrovni rytíře a ač na ní byl trénink znát, používala je spíš intuitivně. Byla slušná kapsářka a za roky v administrativě nasbírala dost zkušeností v boji s úředním šimlem. Velmi úspěšně používala metodu senátora Babishe na téměř legální krácení daní. Rovněž byla schopná barmanka a umíchat zvládla nejen své oblíbené Ruby Bliel, ale taky ráda experimentovala a jednou objevila něco ještě silnějšího než elixír mládí4. Ani za Impéria se nevzdala svého světelného meče a úspěšně ho skrývala před šťárami, protože byl šikovně maskovaný jako vibrátor5.
Při boji na meče používala formu soresu, ale v duelechnikdy moc dobrá nebyla a skrývání emocí jí jako Zeltronce taky nešlo. Bylo velmi snadné vyrušit její soustředění a rovněž se díky svému vzhledu bez Síly fakt těžko schovávala. Měla takék temné straně trochu blíž než by se jejímu mistrovi líbilo, ale nikdy jí úplně nepropadla.

Životopis

Před rozkazem 66

Na svět přišla jako nehoda do chudé rodiny bespinského plynaře a jeho nezaměstnané družky, kteří se z outěžku nepoučili a ještě pár nehod se jim povedlo. Outěžek nicméně dokázal, že když už mu bylo dopřáno se narodit, tak se bude o přežití rvát jako lev.
Jako malá pouze zneužívala svůj uplakaný kukuč, aby vyškemrala větší almužnu z návštěvníků Oblačného města, ale jak rostla, tak i přitvrzovala, takže v osmi letech už zvládla obstojně kapsařit a taky štípla svůj první speeder.

44 BBY
Ve dvanácti letech při noční potulce zahlédla zahaleného Wookiho a po pár dnech se situace opakovala, tentokrát ve dne a v davu na tržišti. Bravurně této situace využijila, nenápadně mu probrala kapsy a měla vyděláno. Její rodiče však nebyli ze světelného meče nadšení ani trochu a okamžitě jí nařídili ho vrátit. Joya poslechla, meč mistrovi vrátila6 a ten ji nejen začlenil do jakési pouliční domobrany, ale vysvětlil jí, že má solidní potenciál v Síle a že by jí rád pomohl ho využít. Informoval ji i její rodiče o tom, že ji vezme na Coruscant do Chrámu Jediů a možná ji bude osobně učit, ale když šel kontaktovat Chrám, došlo mu, že to vzhledem k její povaze asi nebude nejlepší řešení, a rozhodl se jí raději věnovat tak nějak mimo papíry.

41 BBY
Co všechno ji naučil, a co všechno naučila ona jeho, to se už asi nikdy nikdo přesně nedozví, ale jisté je, že když u ní v patnácti naplno propukla puberta, zažil si pravé peklo. Poprvé se zamilovala7, začala vymetat pochybné podniky a vyloženě balancovat na hraně temné strany, ale po nějaké době se hormony utišily a ona přestala dělat vyložené naschvály. Dokonce si nechala vysvětlit, že živit se organizovanou prostitucí není tak růžové, jak si to maluje8. Akční ale zůstala a chtěla poznávat galaxii z trochu jiného úhlu, než jí to mistr mohl zařídit, takže se dohodli, že ji vypustí.

39 BBY
Následující čtyři roky zbrázdila vesmír křížem krážem, pracovala jako barmanka, číšnice, tanečnice, striptérka, zlodějka9 a kdo ví co dalšího, načež ji nová kariéra profesionální společnice zavedla zpět na Bespin, kde se znovu setkala s mistrem. Ten se snažil její výcvik tak nějak dokončit, což se mu zhruba i povedlo, a pak byl odvolán na Coruscant.
Joya zůstala, kromě své hlavní práce si přivydělává kde čím a vůbec se neměla špatně.

30 BBY
V podstatě se na planetě usadila, pronajala a později koupila Barvy duhy a postupně je povznesla na úplně jinou úroveň.

22 BBY
Do Oblačného města přiletěla Sagwen Aisling se vzkazem od mistra, že spouští nový projekt a hodila by se mu jak Joyce, tak jeden krám z jeho bývalého bytu. Zeltronka tedy Miraluku doprovodila, vzaly spolu generátor kvantové díry na Jungle Jet a vyrazily na Miu Leptonis IV, kam se na následující roky přestěhovala. Celou válku tam dělala profesorku a zástupkyni velmistra, vzala si za padawan Nautolanku Fosh a stala se ředitelkou společnosti InnNova Corp. Mimo planetu cestovala jen výjimečně, například na když na Nar Shaddaa s Fosh hledaly Chlouppka10 a následně chvíli pobyly v Rudém sektoru11, a ačkoliv se nejdřív s učitelkou obrany proti černé magii vysloveně nemusely12, nakonec si docela padly do oka13. Taky spolu byly na dovolené na Felucii14 a vzala mistra do lunaparku na Zeltrosu15.
Před koncem války byla víceméně donucena adoptovat Emily, dítě Jessičiny kamarádky, která zemřela při porodu, ale ač to v ní mateřské pudy nijak výrazně nenastartovalo, rozhodně měla malou Togrutu moc ráda.

19 BBY
Účastnila se výsadku na Kashyyyk, kde přiložila podprsenku k dílu a trebuchet pak střílel o to líp. Rozkaz 66 přežila, stejně jako většina ostatních, protože byla tou dobou daleko od klonů a navíc ji neměli v záznamech. Během následujících hodin fungovala nejen jako masér mužstva, ale také ochotně předávala zprávy a nakonec zorganizovala nájezd na raketoplán týmu Tango-12, kterým se zbytek přeživších rozkazu 66 dostal zpátky na Jolly Jedie.

Občanská válka

17 BBY
Zhruba dva roky po propuknutí čistky se víceméně náhodou dozvěděla, že zatímco ona si válela šunky jako účetní lomeno lesbická rytířka Jedi v tajné enklávě, její tři mladší sestry trpěly pod bičem bespinského otrokáře. Aniž by komukoliv cokoliv řekla, vyrazila je zachránit a povedlo se jí to na výbornou – palác zlovolného Hutta infiltrovala skrz kanály, nabídla mu mírové řešení a po jeho zavrhnutí Zorbu a jeho bodyguardy posekala jako trávník. Palác shořel, její sestry byly volné a ona se v klidu vrátila na Miu Leptonis. Pouze Becky si však s nově nabytou svobodou věděla rady a odcestovala do ústraní na Sulon, kdežto Yaeta a Nolla byly brzy zotročeny znovu a tentokrát víceméně dobrovolně.

15-10 BBY
Po smrti Jessicy chtěla vyrazit na křížovou výpravu a Champbacca na sedativech neměl dost síly jí to vymlouvat. Naštěstí zasáhla Yari, která poukázala na to, že se někdo musí postarat o Emily, a vztek zavánějící temnou stranou byl úspěšně překonán. Pomohla s evakuací akademie, na mistrův pokyn naházela většinu holocronů do jezera a namalovala mu k nim mapku, kterou nechal pro všechny případy vyrýt do stropu své tajné pracovny, a složila se až pak. Z představy, že poletí do neznáma sama s šestiletou Togrutou, která jí každým svým pohybem připomínala mrtvou Jessicu. Naštěstí byl na místě i Chlouppek, který měl s adopcí malých nechtěných holčiček svoje zkušenosti a Emily se ujal. Joya, stále víceméně složená, jí nicméně slíbila, že si ji najde, jakmile se dá do pořádku, a (asi aby získala nějaké ty zkušenosti s dospívajícími Togrutami) vyrazila s Cae na Generis. Původně chtěla jenom dohlédnout na její začlenění do společnosti, ale chvíli tam i sama pobyla, pracovala jako výpomoc v jednom baru a odletěla až zhruba v době, kdy Champbacca s Chlouppkem dokončovali rozebírání Algernnon de Bray. Rozloučila se s Cae, která ostatně měla svoje plány a starší Zeltronka jí je nechtěla kazit, nastoupila na první veřejný transportér z planety a dostala se tak na Mintooine, kde se ale vzhledem ke xenofobii domácích moc dlouho neohřála. Jako výchozí bod pro dalších pár přeletů, jimiž chtěla zamaskovat svou stopu, to ale bylo ideální. Po pár měsících cestování, během nichž utratila veškeré dostupné kredity a navštívila i svou sestru a čtyřletou mutantí neteř na Sulonu, se dostala na Devaron a hodlala tam chvíli zůstat, protože to byla jednak po čertech pěkná planeta se spoustou džunglí, ale hlavně jí fakt imponoval tamní matriarchát. Navíc měla v životopise pár let práce na pozici jednatelky těžební společnosti, takže neměla problém sehnat práci v administrativě u Satanica Exports, jedné ze slušně velkých dopravních společností, a obstojně si vydělat. Zatímco ostatní bývalí akademici vsadili při utápění depresí na alkohol nebo zvířátka, ona sáhla po osvědčeném koření a většinu výdělků utratila za gree, jímž se po večerech sjížděla čím dál tím víc. Naštěstí si relativně včas uvědomila, že už jí, kurva, není dvacet, aby dělala takovéhle kraviny, vysypala ty sračky do záchodu a krátce nato byla povýšena na regionálního zástupce lomeno manažera lomeno děvky pro všechno. Chvíli nechápala, proč tu příležitost dostala zrovna ona, ale brzy na to přišla – změna pozice totiž obnášela nutnost přestěhovat se daleko z Devaronu, což se žádné z místních samiček nechtělo, kdežto Joyce to vlastně i docela uvítala.

10-1 BBY
Jejím novým pracovištěm se stala pohodlná kancelář na Rylothu ve městě Kala'uun. O pár let dřív by nejspíš uvítala fakt, že tu byl mnohem snazší přístup ke koření, které tak bylo i výrazně levnější, ale ona se radši soustředila na něco jiného: na drby pašeráků, jimiž se to tady hemžilo a ze kterých dokázala i ve svých padesáti vytáhnout i to, co nevěděli. Pravděpodobně někde tady získala kontakt na pašeračku Leelu. Zpočátku jenom přispívala do informační sítě Odully Hutt, ale zanedlouho si začala budovat síť vlastní a vydělané peníze obratem investovala do produkce chapadlového porna, čímž je opět rozmnožila. Brzy si kromě malého studia zřídila i docela slušný přehled o tom, jak fungují zdejší imperiální patroly a kde zhruba operují buňky povstání, což se dalo elegantně zkombinovat, takže se z ní brzy stal jeden z anonymních informátorů. Pod krycím jménem Sparkle začala posílat tipy na imperiální šťáry a mizerně hlídané cíle buňce, o které věděla jenom to, že vznikla někde na Rori a vede ji nějaký kapitán Křupka. Ačkoliv tahle buňka pravděpodobně považovala její informace za velmi výživné, její hlavní přínos povstání spočíval v tom, že po letech v administrativě znala pár šikovných kliček, jak se víceméně legálně vyhnout placení daní, nebo je aspoň výrazně pokrátit. Kromě oné čertovské dopravní společnosti a vlastnímu studiu s tím za podíl na úsporách pomáhala i ostatním organizacím a skupinám na Rylothu a vydělané peníze posílala potřebným, povětšinou ve formě zásob. Rovněž ve společnosti zaměstnávala beznadějné případy, například Zetu.

1 BBY - 0 ABY
Ve svých pětapadesáti se konečně odhodlala k tomu, aby se postavila svým dávným obavám a nějak se vypořádala se svou nečekanou téměř dcerou, kterou před více jak deseti lety nechala v péči kamaráda svého mistra. K jejímu štěstí byl domluvený komunikační kanál stále funkční, takže ji našla celkem bez problémů, a po srdceryvné scéně s létajícím nádobím, slzami a omluvami jí slíbila, že jí všechno to odloučení vrátí. Zjistila taky, že se k nim přidala Cae, a v rámci obnovování důvěry dohodila nyní plnoleté Emily kontakt na onu povstaleckou buňku a ani jí to moc nerozmlouvala, protože přece dávno pozbyla pravomocí matky. Když navíc zjistila, že pro tu buňku už nějakou chvíli pracuje její neteř Banana, všechny pochybnosti byly pryč. Nadále pracovala jako regionální ředitelka Satanica Exports, nadále produkovala jedno chapadlaté porno za druhým a sem tam jako agent Sparkle poslala povstalcům tip na snadnou kořist nebo změněnou trasu hlídek. S Emily a Cae se od znovusetkání vídala celkem často, i když to omezovaly na méně nápadná místa. Díky tomu taky vyšlo najevo, že kapitán Křupka je Simbacca, kterého moc dobře znala a kterému tedy mohla napovědět, když posílal Emily, Bananu, Kodyho a Moz'Goja do opuštěné enklávy pro holocrony.

  • Byla to ona, kdo tři týdny po bitvě o Yavin poslal povstalce na pomoc Zaječí pracce.

Potenciália

Pokud jí firma bude vynášet, možná se bude vídat s majiteli lihovarů Ch&Ch a s Ignáškem na večírcích pro nejbohatší galaktickou smetánku. Jinak je její osud těžce ve hvězdách, ale čistě teoreticky by nejspíš zvládla někoho učit.

d20

Scoundrel 2 / Jedi Consular 7 / Jedi Master 1 / Crime Lord 2
STR 10 / DEX 14 / CON 10 / INT 10 / WIS 10 / CHA 23
Diplomacy +20, Bluff +18, Gather Information +18, Affect Mind +15, Disguise +10, Force Stealth +10, Entertain (dance) +10, See Force +10, Friendship +10
Street Smart, Nimble, Trustworthy, Weapon Finesse (lightsaber), Lightsaber Defense, Infamy, Consular's Guidance
Force Secret (Improved Empathy)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License