Jedová chýše

„Pane vrchní? Mám v rumu pavouka.“
„Soráč, škorpióni došli.“
- host a vrchní v Jedové chýši

Jedová chýše byla nechvalně známá hospoda čtvrté cenové skupiny v Iskaayumě na Rodii. Byla vyhlášená kvalitní domácí tlačenkou, širokou nabídkou hmyzích rumů a drinků od Gharg'atulo'th a také nejvyšší úmrtností hostů v celém Vnějším okraji. Kromě vražd byly oblíbenou večerní zábavou v lokále také tancovačky a zpěv folklórních písní.

Historie

První hospoda tohoto názvu stála na okraji Iskaayumy ještě v dobách, kdy bylo na Rodii co lovit, a často se v ní nad sklenkou něčeho dobrého setkávali lovci z různých klanů. Díky tomu představovala ideální prostředí pro politické pletichy a nájemné vraždy prováděné prostřednictvím otrávených drinků a měla na vývoj planety větší vliv než většina klanových válek. Její význam neupadl ani v dobách, kdy kořist povážlivě docházela, naopak se její vytíženost kvůli absenci lepší zábavy mnohonásobně zvýšila.
Krátce poté, co Rodie vstoupila do Republiky, byla původní Jedová chýše zbourána, aby uvolnila místo expandujícímu městu, ale její fanoušci ještě v témže století vystavěli její nástupkyni, protože jim její osobitý charakter prostě chyběl. V následujících stoletích a tisíciletích došlo k demolici a znovuzaložení hospody ještě sedmadvacetkrát.
V roce 21 BBY se tam během pánské jízdy stavili Champbacca s Chlouppkem. Atmosféra se jim líbila, ale výběr jedů je až tak neohromil a ještě pod vlivem šli opravovat střechu domu Mamá Vajssové.
Jedová chýše fungovala i po nástupu Impéria, kdy tam bylo možné najmout ty zaručeně nejlevnější lovce lidí na celé planetě.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License