Jastra Im'jia

„Stačí vědět, kam sáhnout, a i ten nejzubatější prevít se rozepřede jako malé kotě, hele…“
- nadšená Jastra nad spokojeným nexu

Jastra Im'jia byla Bothanka z Bothawui, veterinářka a agentka Spynetu. Vzhledově to byla veskrze průměrná Bothanka trochu křehčího vzezření s karamelově hnědou srsti, kterou šlo v davu snadno přehlédnout. Nosívala buď bílý doktorský plášť nebo obyčejnou kothliskou tuniku a kromě náušnice v levém uchu neměla absolutně žádné šperky. Strašně moc mluvila, v nouzi i sama se sebou, a zvířata měla ráda tak moc, že její byt připomínal spíš malou zoo. Papírově byl jejím bratrem Byorn Im'jia, ale šlo pouze o machinaci rozvědky a reálně příbuzní nebyli.

Historie

Narodila se v roce 31 BBY na Bothawui a už odmalička ji to táhlo k práci se zvířaty. Bývalo by jí stačilo pracovat někde na farmě nebo v útulku, ale ctižádostiví rodiče ji dotlačili na univerzitu s tím, že k tomu přeci může mít doktorát.
Už během studia byla kontaktována rozvědkou s tím, že by jí ze spolupráce mohly plynout slušné výhody, a ona souhlasila, načež podávala pravidelná hlášení o dění na univerzitě. Po dosažení potřebného vzdělání pak do informační sítě největší rozvědky v galaxii přispívala tak, že pod falešnou identitou vedla menší veterinární praxi ve městě Tal'cara na Kothlisu, která se netajila ochotou léčit exotičtější druhy zvířat a která díky tomu měla docela velký přehled o pašeráctví exotických tvorů v přilehlém sektoru.
V roce 9 BBY, rok po otevření ordinace, ji v přístavu napadli dva opilí chuligáni, které zavčas zmlátil jistý opilý a smradlavý Wookiee s páskou přes oči, jemuž se pak cítila zavázána. Okamžitě mu nabídla ošetření ran, ale on ji nejdřív požádal, aby byla aspoň chvíli zticha.1 V ordinaci si pak přesto docela pěkně popovídali, z něj vypadlo, že má slepeckého nexu, který by sem tam potřeboval prohlídku nebo odčervit, a dohodli se, že jí bude platit materiálem. V následujících letech, kdy se pravidelně stavoval jak s kocourem, tak občas se svými zraněními, se o něj začala zajímat víc a pokoušela se s ním i flirtovat, aby z něj vytáhla jeho tajemství,2 ale moc jí to nešlo.3
V následujících letech se do své role vžila natolik, že na svou původní identitu prakticky zapomněla a s rodiči komunikovala jen v případě, že se po ní aktivně sháněli. Pomohla Spynetu odhalit několik pašeráckých skupin, několik zachráněných zvířat si dotáhla do bytu a byla relativně spokojená.
Pár dní před zničením Hvězdy smrti se opět viděla s Champbaccou, který jí před odletem na Nar Shaddaa předal několik beden vybavení, ale pak se po něm na dlouhé měsíce slehla zem. Objevil se až 10. 12. 0 ABY, den poté, co si při pohledu na padající hvězdu přála konečně najít nějakého vhodného společníka,4 a pomohla M'Keshovi vypořádat se s alergií na kothliského korýše. Když si u ní Champbacca obratem objednal vlastní vasektomii, snažila se mu to vymluvit, ale protože jí konečně prozradil něco málo o své minulosti, souhlasila. Dokonce mu posloužila jako figurantka, aby si mohl nacvičit omluvnou řeč pro Erris,5 ačkoliv se k jeho nelibosti nejdřív domnívala, že to bude řeč k žádosti o ruku.6 Následujícího dne provedla požadovanou operaci, oběma chlupáčům zamávala a v následujících měsících se začala trochu víc socializovat se sousedy, doufajíc, že konečně skoncuje se svou osamělostí.

d20

Scoundrel 3 / Intelligence Agent 3 / Master Spy 2
STR 8 / DEX 16 / CON 6 / INT 16 / WIS 16 / CHA 16
Treat Injury +19, Gather Information +15, Bluff +14, Disguise +10, Forgery +10, Hide +10, Knowledge (biology, chemistry, medicine, politics) +10, Listen +10, Move Silently +10, Profession (vet) +10, Spot +10, Computer Use +8
Cosmopolitan (Treat Injury), Low Profile, Skill Emphasis (Treat Injury), Surgery

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License