Ilchi

Ilchi byla stará, ale stále slušně funkční ARC-170 z vozového parku Jolly Jedie, kterou na svých cestách využívalo trio Banana, Emily & Štěkna s podporou palubního astrodroida L3-N1N. Pojmenovaná byla po slavném běžci z rodu Appachi, o němž se Banana dozvěděla v záznamech KOPR přivezených ze Shurru VI. Kromě standardní výbavy měla v nákladovém prostoru pár skenerů na štěnice navíc, pár lahví a kartonů cigaret na uplácení úředníků, nafukovací člun, světlice, zesilovač vysílání, kompresor na plnění dejchátek, spoustu náhradních vystřelovacích kotviček a přenosný generátor energie.

Historie

Stíhačka byla vyrobena v posledním roce války klonů a okamžitě putovala s celou letkou na křižník Monitor. Tam bez újmy přečkala zbytek války a během bitvy o Kashyyyk sloužila jako eskorta kontingentu inženýrů, kteří byli vysláni jako opravářská četa na poškozeného Šerifa. Její piloti pak byli krátce po vyhlášení rozkazu 66 zabiti, když Neva Habili reaktivoval hibernující nanovirus, a stíhačka zůstala v hangáru.
Byla jedním ze strojů, které o mnoho let později kapitán Simbacca nevěnoval vznikajícímu hnutí povstalců, a 17. 4. 1 ABY se tuze hodila třem rebelkám, které potřebovaly přepadnout konvoj. Protože druhá provozuschopná ARC-170 měla vyrvaná sedadla a bylo v ní moc chlupů, sáhly po Ilchi a po provedení předstartovní diagnostiky vyrazily do akce. Už cestou se shodly na tom, že ji budou používat i nadále, pojmenovaly ji a po návratu na ní provedly generální údržbu a daly jí nový maskovací nátěr.
O den později, 18. 4., ji použily při druhé návštěvě Kampperelanu, kde nejprve sledovaly signál z dříve umístěného sledovacího zařízení a objevily lictor Limbus, načež se zapojily do vesmírné bitvy s interdikčním křižníkem. V té se ukázalo, že její kanóny jsou skutečně mocné, a následně přistála na planetě, kde rebelky dokončily dříve započatou operaci na záchranu kolonie.
Po návratu na Jolly Jedie byla podrobena dalším restauračním pracím.
19. 4. 1 ABY na ní vyrazily hledat fousy v kupce sena. Ilchi díky tomu navštívila nejdřív Miu Leptonis IV, o den později pak Tortugu a bývalou základnu Void Raiders, odkud se v pořádku vrátila do domovského hangáru. Na další cestu vyrazila 7. 5., a to přes Bador na Kothlis a později Gveii, kde trojice hrdinek zachránila dva archeology a jednu mapu.
12. 5. si na ní holky zaletěly zablbnout na Bimmisaari, 17. 5. o ni málem přišly při pokusu o průzkum Sithských světů, kde se jim do cesty připletla stará vesmírná stanice obývaná replikátory a kde si moc neodpočaly. Povedlo se jim ale vyměnit chladící kapalinu v článcích hypermotoru a unikly, ne však samy, nýbrž s přítulným robůtkem. Toho při mezipřistání na Gigoru zmrazily, počkaly na přílet specialisty na divné technologie a Ilchi pak posloužila k jeho dopravě na Kompostárnu, kam na ní kromě Kirka odletěli také Chlouppek s Bananou.
Na Kompostárně byla uložena do karantény a byla pod soustavným dozorem, kdyby z ní náhodou začali vylézat další roboti. Protože se ale po tři měsíce nic nedělo, v polovině srpna si ji půjčil Champbacca, který se s Peechpeerem potřeboval dostat na Bador. Zpátky pak letěla prázdná, protože sami se přesouvali na Chacharónovi, a i když L3-N1N zvažoval, že práskne do bot, nakonec se na Kompostárnu vrátil a loď byla znovu umístěna do pozorovací karantény.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License