Honolulu

Honolulu byl toydarianský šmelinář z Klatooine, který vlastnil zastavárnu s obyčejnými i neobyčejnými předměty.

Historie

Honolulu se narodil roku 43 BBY na Klatooine, a protože byl daleko od rodné planety své rasy, dal na svou vrozenou bystrost a vychcanost a už od osmnácti vlastnil zastavárnu. Dařilo se mu stabilně ekonomicky a společensky růst a jednoho dne v roce 25 BBY se v jeho zastavárně objevil Meč poznání. Honolulu si myslel, že narazil na zlatý důl, ale meč byl tak ukecaný, že ho po několika týdnech přiváděl k zoufalství a myšlenkám na to, že ho zahodí do jezera. To by ale znamenalo, že existuje něco, co nedokáže střelit, což by jeho hrdost neunesla. Nechal tedy meč v rohu zastavárny a pouštěl si nahlas rádio, aby kecy od meče neslyšel.
Roku 10 BBY ho napadlo, že by pro svou zastavárnu mohl vytvořit holonetové stránky, a nezapomněl na nich vychválit svůj nejlepší kousek, Meč poznání. První zájemce ho tam sice našel až roku 5 BBY, ale i to byl úspěch. Obchod domluvili na 3. 6., kdy měl artefakt vyzvednout prostředník. Tím byl Wookiee Chlouppek, ze kterého chtěl Honolulu nejdřív vytřískat co nejvíc, ale během jejich schůzky zjistil, že je to docela sympaťák, a tak mu dokonce řekl o ukecanosti meče, který chce koupit. Chlupáče to neodradilo, dal si s Honoluluem toydarianské pivo na stvrzení jejich obchodu a oba byli spokojení.
Druhý den Honolulu najal brigádnici, aby mu v zastavárně pomáhala, a pokračoval dál ve svém životě.
Roku 3 BBY se vydal na dovolenou na Toydarii, kde se mu moc líbilo, snadno létalo a slíbil si, že se tam ještě někdy podívá.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License