Honndarsův světelný meč

„KLAP-KHHHHZT!“
- Honndarsův světelný meč

Honndarsův světelný meč byla zbraň inkvizitora Honndarse. Rukojeť měl ze slonoviny a platiny a lehce zahnutou, jak se to nosilo u mistrů makashi. Původně vyzařoval zelenou čepel, později červenou.

Historie

Honndars si meč zhotovil v roce 43 BBY po návštěvě planety Ilum, kde našel svůj krystal, a už od první chvíle byl takřka uhranut jeho nádhernou zelenou čepelí. V následujících letech se s ním učil zacházet, ale také postupně zkrášloval jeho rukojeť a upravoval ji tak, aby mu pomohla s jeho oblíbenou šermířskou technikou.
Zbraň používal jako padawan, rytíř i mistr a krátce se jím oháněl i během války klonů.
V roce 19 BBY ho dobrovolně odevzdal imperiálním úřadům, jimž se krátce po vydání rozkazu 66 vzdal, ale protože byl obratem naverbován do řad Inkvizice, směl si ho nechat. Protože však Honndars během rekvalifikace propadl temnotě a hlavně mu jeho OCD nedovolilo mít jinak barevnou čepel než zbytek lovců Jediů,1 při rituálu ublížil svému krystalu natolik, že zčervenal. V následujících letech s ním lovil Jedie i odpůrce režimu a zabil jím mimo jiné mistra Shi.
Koncem roku 15 BBY se Honndarsovi tuze hodil na Citadele, když z ní skupina Jediů zachraňovala mistra Champbaccu. Zkřížil čepel s mečem rytířky Karnis, která mu v souboji přesekla bederní páteř, čímž ho vyřadila z dalšího pronásledování. Honndars přežil a po rekonvalescenci pokračoval s mečem v ruce ve službě Císaři.
Roku 8 BBY jím přepůlil svého učedníka Sadina.
Při duelu s Denyzzem na Miu Leptonis IV roku 7 BBY byl Honndars schopný zasadit nepříteli smrtelnou ránu, ale sám byl zasažen mečem nepřítele a oba zemřeli. Jeho meč byl společně s tělem naložen na ISD Nightsky a převezen na Coruscant, kde byl vystaven v Císařově osobní sbírce.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License