Hemrr

[„Na zteč, URRRÁÁÁÁ!“]
- Hemrrův válečný pokřik

Nadporučík Hemrr byl Wookiee z Kashyyyku, absolvent vojenské akademie ve Rwookrrorro, tankista a později člen posádky Jolly Jedie. Zásadně nepil pivo, ale tvrdším alkoholem nepohrdl. Měl dceru Grramadu a vnuky Frayyra a Ramba.

Historie

Před rozkazem 66

Narodil se roku 202 BBY v hlavním městě a samotného by ho to nikdy nenapadlo, ale rodiče ho dokopali k narukování do obranných složek planety, protože věděli, že na cokoliv složitějšího nemá buňky. Hemrr přitom nebyl nijak hloupý, spíš líný a tvrdohlavý, a jediné, co si užíval víc než výcvik, byly opušťáky, během nichž balil na městské diskotéce naivní samičky.1 Ačkoliv si tím často koledoval o kázeňský postih, jeho výkony na cvičišti i v ostrých akcích proti otrokářům byly silně nadstandardní, on díky tomu postupoval v žebříčku hodností a brzy z něj byl nadporučík, velitel tankového praporu sestávajícího ze tří kasů a pěti sentinelů.
Přestože slovutně bránil hlavní město před nájezdy otrokářů, a přestože se mu to díky těžké technice docela dařilo, neměl ani nadále zájem se usadit s některou z těch žen, co mu z vděčnosti padaly kolem krku, a preferoval krátkodobé známosti na jednu noc. Roku 95 BBY se mu díky tomu narodila dcera Grramada, ale Hemrr ji u matky navštívil pouze dvakrát a pak na ni ochotně zapomněl.
S koncem války klonů se měl účastnit bitvy o Kachirho, ale než se jeho jednotce podařilo sehnat transportéry pro těžkou techniku, bylo po všem, Jediové byli za zrádce a Kashyyyk začalo zotročovat Impérium.

Občanská válka

Hemrr s jednotkou prchl do lesů, škodil klonům, kde se dalo, a tři měsíce po vydání rozkazu 66 vyslyšel volání náčelníka Snurrka a dorazil ke Krákavé skále. V následné bitvě a při pozdějším taktickém ústupu přišel o většinu jednotky a jeho tank byl těžce poškozen, nicméně přežil a plánoval to s několika málo přeživšími kolegy Impériu náležitě osolit. Bohužel byli ve strojích příliš lákavým a velkým cílem, otrokáři na ně uspořádali hromadný nájezd a v jediné potyčce je dorazili a pochytali. Všichni byli vybaveni inhibičním čipem a posláni makat do koncentračních táborů, nakonec i do Tábora 52. Tři týdny po zničení Hvězdy smrti byl Hemrr zachráněn kashyyyckým odbojem pod vedením Šošonského krále a dostal se na jejich základnu v mlhovině Tyyyn. Nějakou dobu zvažoval, že se přidá k nim, ale neměli ve skladišti jediný tank, a tak se radši nechal převelet na Jolly Jedie, kde doufal, že budou mít aspoň jedno muzejní AT-TE, a kde si nechal odstranit inhibiční čip.
S posádkou se socializoval jen omezeně, stýkal se pouze se seržantem Zymmem, poručíkem Hammachickem a jejich cvičenci, a ani nepoznal svou dceru, která se na palubě nacházela taky. Ve volbách nového kapitána po závodech na Raxusu Prime dal svůj hlas Snorrirovi a tajně doufal, že by to třeba mohl vyhrát, ale neměl nejmenší šanci. Ačkoliv měl z přítomných vojáků jednu z nejvyšších hodností, uznal, že bude lepší, když pěšákům budou velet jiní, a sám čekal na nějaké ty tankisty nové generace.
V červenci roku 0 ABY posílil Hromfárač na pozici zadního střelce, ačkoliv kashyyycký fotbal nikdy nehrál, a společně s Bananou rozchodili Švábivce 1. 17. 7. se účastnil úvodní plánovací schůzky operace Trebuchet a doufal, že v ní bude moct hrát s tankem nějakou důležitou roli, ale to se mu nepoštěstilo. Naopak mu Švábivce naložili na nějaký létající bazmek a odletěli s ním kamsi do háje, zatímco on zůstal na lodi a neměl co dělat. AT-TE se pak vrátilo, ale ti chuligáni z něj udělali chodící trezor na krámy, a tak se Hemrr vrhl do oprav dalšího stroje, v čemž mu později začala pomáhat Shallina. I ve dvou jim to však šlo jenom velmi pomalu a ostatní měli na práci důležitější věci, takže na Švábivce 2 si musel ještě nějakou dobu počkat. Během té doby zkusil na Shallinu uplatnit svůj dávný šarm, ale moc neuspěl a zůstali u čistě profesionálního vztahu.
Na AT-TE pracoval výrazně aktivněji než ona, renovoval šroubek po šroubku a z toho, jak mu ho jedné nestřežené květnové noci Rakeťáci přetřeli na růžovo, mu tedy bylo poněkud do pláče.2 Následujících několik týdnů z něj ten sajrajt dostával dolů, zatímco Shallina se smála, a líp si ho hlídal, aby mohli nerušeně pokračovat.

d20

Soldier 5 / Vehicle Ace 2
STR 18 / DEX 15 / CON 16 / INT 14 / WIS 10 / CHA 8
Pilot +12, Repair +12, Demolitions +10, Intimidate +10, Knowledge (tanks) +10, Spot +8, Climb +6, Craft (mines) +6, Treat Injury +5
Headstrong, Armor Proficiency (medium), Vehicle Dodge, Combat Reflexes, Gunner
Close Call

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License