Haruun Kal

Haruun Kal byla pralesní planeta v sektoru Dustig ve Středním pásu, domovina rasy Korunů. To, co při pohledu z orbity vypadalo jako moře, byla ve skutečnosti oblaka jedovatých sopečných plynů, kvůli nimž se dalo žít jen ve vyšších polohách, na necelých dvaceti procentech povrchu. Žila tam široká škála hub, které dokázaly během chvíle sežrat prakticky jakoukoliv neimpregnovanou elektroniku.

Historie

Prvními obyvateli planety byli rytíři Jedi zajatí během velké sithské války, kteří se tam zřítili i s vězeňským transportérem. Protože neměli, jak kontaktovat Republiku, zůstali na planetě a založili první kolonii, díky čemuž byly všechny pozdější generace domorodců citlivé k Síle. Noví obyvatelé se svému světu rychle přizpůsobili, naučili se žít v divoké džungli a ztmavla jim kůže.
Když byla kolonie o mnoho století později objevena, mohla jim galaxie nabídnout jen jedinou věci; veškeré pokusy o vysazení alderaanských melounů však naneštěstí selhaly, a tak musely být nákladně dováženy. Aby byly náklady trochu sníženy, dovolili Korunnai vybudování menší kolonie cizinců, kteří chtěli sbírat exotické ovoce z džungle. Dlouhodobé soužití se však ukázalo jako problematické a od roku 50 BBY docházelo k pravidelným střetům mezi ziskuchtivými kolonisty a konzervativními Korunnai.
V roce 28 BBY byli na místo posláni mistr Woallc Con-Denyzz a jeho padawan Herrm Kalli, aby konflikt ukončili. Neuspěli však, padawan byl zastřelen jedním z droidů a mistr se musel dát na útěk. Konflikt tak skončil až zásahem Mace Windu v prvním roce války klonů, kdy se na stranu kolonistů postavili separatisté.
Krátce po pádu Republiky se na veřejnost dostaly falešné deníky mistra Windu a Haruun Kal rozbombardovala imperiální flotila. Několik jedinců, kteří byli v tu dobu mimo svůj domov, přežilo, jinak byla tamní domorodá rasa považována za vyhubenou.

Zrcadlový vesmír

V zrcadlovém vesmíru byl krátce po převratu dobyt lordem Wango a tamním guvernérem se stal jeho syn Banzarra.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License