Grramada

[„Tak jsem si řekla, že když jsem takové střevo a rozbíjím věci pohledem, mohla bych se živit právě tím…“]
- Grramada vysvětluje svou volbu povolání

Grramada, na Holonetu známá jako Lady Rampage, byla manuálně děsně nešikovná, ale překvapivě inteligentní Wookiee z Kashyyyku, hackerka, členka kashyyyckého odboje a později posádky Jolly Jedie. Byla to dcera tankisty Hemrra, sama měla syny Frayyra a Ramba, každého s jiným otcem.

Historie

Před rozkazem 66

Narodila se roku 95 BBY ve Rwookrrorro jako následek krátkého románku mezi velitelem tankového praporu a naivní účastnicí městské diskotéky, prosté pošťačky, a její dětství tedy nebylo zrovna ideální. Grramada navíc už jako malá často rozbíjela všechno, co jí přišlo pod ruce, a omezenému rozpočtu matky samoživitelky tak rozhodně neprospívala. Až v patnácti se jí povedlo pomocí půjčeného počítače napíchnout na Holonet přes sousedy a zjistit, že s technikou to vlastně docela umí, i když dostává jednu ránu za druhou. Z rozbitých přístrojů v popelnicích si metodou pokus-omyl-výbuch-pokus postavila vlastní počítač a přivydělávala si tím, že prominentním dětem z okolí za malý úplatek z Holonetu stahovala hry, které jim rodičové odmítali koupit. Ač byla jenom samouk, stávala se z ní stále schopnější hackerka a prolamováním hesel a bezpečnostních opatření obecně vydělávala výrazně víc než její matka. Problém nastal ve chvíli, kdy se úspěšně nabourala do záznamů lokální mafie dona Morrelo a najednou musela zmizet, než bude zmizelá.
Popadla jenom svůj počítač a po zběžné analýze situace se ukryla v Karrambaculleku, kde předpokládala, že by ji nikdo nemusel hledat, a měla pravdu. Náčelník Churr byl sice nejdřív podezřívavý, ale když mu otevřeně přiznala, proč že se chce přistěhovat, okamžitě jí povolení udělil a dokonce jí sehnal práci v tamní pekárně, kde se příliš nenadřela a kde jednoduše zapadla. Taky tam ovšem dost trpěla, neboť technologicky vzato byla vesnice tisíce let za opicemi a ona nesměla moc vybočovat z řady, aby na sebe neupozornila. Díky tomu, a také díky absenci otcovského vzoru v dětství, se začala stýkat s Rafficem, s nímž sem tam něco zkusila a s nímž měla roku 35 BBY dokonce dítě. Rozhodně ho ale nemilovala a v jeho salónu si připadala trochu jako ve vězení, a tak když krátce před koncem války klonů jejich syna Frayyra zastřelil bitevní superdroid Konfederace, práskla do bot a ani se neohlédla.

Občanská válka

Ještě v lese ji dohnali první z otrokářů, co na planetě začínali řádit, a jistě by nedobře skončila, kdyby ji na poslední chvíli nezachránili členové planetárního odboje. K nim se bez váhání přidala a na základně v mlhovině Tyyyn zapojila své know-how do boje za správnou věc. Opravovala tamní počítače, nabourávala se do imperiálních serverů a získávala tak zdroje i informace, vesměs však nevycházela z kajuty a žila spíš na síti.
Když se na základně tři týdny po bitvě o Yavin sešli účastníci bitvy o Tábor 52, dozvěděla se o tom, že je mezi nimi vnuk náčelníka Churra, a protože mu pořád něco dlužila, rozhodla se jít s ním a posílit posádku stařičkého venatoru. Na palubě si našla opuštěnou kajutu a své povinnosti vykonávala většinou přes vzdálenou plochu, aby snížila možnost kontaktu s Rafficem, který se k buňce po osvobození z Tábora 52 přidal také. Shteffan si ji nemohl vynachválit, ale protože měla moc chlupaté nohy, nikdy ji nepozval ani na krobeš do Koktavé školnice, natož aby se pokoušel o něco víc. Ve volbách nového kapitána po závodech na Raxusu Prime dala svůj hlas Michurrinovi a v následných debatách a oslavách kapitánova přežití se spřátelila s Mamaqurou. Se zbytkem posádky se začala víc socializovat až začátkem roku 1 ABY a velmi si padla do noty zejména s Toprrem, nicméně jakkoliv to byla oboustranná láska na první pohled, veškeré pokusy o intimnosti zpočátku končily tím, že mu nechtěně vyrazila zuby kolenem nebo od ní dostal elektrickou ránu.
14. 4. 1 ABY se účastnila akce na Shurru VI, kde otevřela vrata do dolu a významně tak přispěla k získání starých záloh archivu Komise odborného posouzení rodu.
Když Toprr v červenci roku 1 ABY slavil své přijetí mezi Magory, skončil nad ránem právě v její kajutě, tentokrát už se dostali podstatně dál a slíbili si, že jestli to spolu vydrží do Vánoc, vezmou se. Grramada byla štěstím bez sebe a v následujících měsících nejen že neměla důvod toho litovat, dokonce jí jich pár přibylo, mezi nimi zjištění, že je v jiném stavu. Dlouho to na ní ale nebylo vidět, pokračovala v práci pro povstalce a jenom doufala, že se jí Toprr ze všech akcí vrátí.

d20

Tech Specialist 5 / Slicer 2
STR 14 / DEX 8 / CON 12 / INT 19 / WIS 8 / CHA 14
Disable Device +18, Knowledge (technology) +18, Computer Use +17, Repair +16, Search +15, Craft (computers) +14, Demolitions +12, Forgery +8
Technical Wizard, Skill Emphasis (Computer Use, Disable Device), Cautious, Low Profile
Inherent Understanding, Make it Fit, Tech Specialty (Mastercraft computers), Expert (Knowledge (technology))

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License