Geroj

[„Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit.
Nevypadám já věru zle, zkrátka Wookiee, jak má být.]“
- Gerojova písnička pro dobrou náladu

Geroj byl Wookiee z Kashyyyku, šaman, mystik, cestovatel, bylinkář, bohatýr veliký. Protože se všestranností téměř blížil Wyrrgymu, stal se hrdinou mnohých příběhů, z nichž mnohé byly zcela smyšlené a navíc je od sebe dělila celá tisíciletí. Demonbacca na jeho počest pojmenoval moc dobrou drogu.

Historie

Reálná

Wookiee s tímto jménem se narodil ve Rwookyavicku roku 6416 BBY, tedy v dobách, kdy byli Bacca s Tutattisem ještě dávno na houbách. Stal se druidem, šamanem a poradcem krále Nanucka. Nějakou dobu se těšil obrovské úctě, ale král ho později přestal potřebovat a propustil ho. Geroj nad tím krátce přemýšlel, pak si z toho vzal to dobré,1 odešel do přírody a zasvětil zbytek života cestování po Kashyyyku, zejména po jeho teplejších krajích.

Legendární

Ačkoliv byl dle některých legend zodpovědný už za odchod praotce Angakkucka z chladného severu, většina jich začíná relativně přesně v době, kdy opustil služby krále Nanucka a vydal se na cestu po domovské planetě. Tam už si však jednotliví autoři pověstí přimysleli prakticky úplně všechno.
Dle legend se Geroj osobně setkal s některými vysloveně fantastickými stvořeními, načež díky jejich darům konal velké věci: slanečkem porazil strom, na jehož pařezu byla později zbudována radnice Tunnatutikanu, na ex vypil jedno z ples v budoucím Rraholci, mocnou písní očaroval wroshyr, kolem nějž stál klášter v Llullaillaco, a v Zhamberrku vynalezl fotbal, když si z nudy kopal nafouklým žábomutem.2 Údajně to byl on, kdo jako první poznal účinky květů airuruba a ayahuasca, ač ještě ne ve formě šamanových slz.
Podle legend zemřel v Ittummi, když se hádal s několika berserkery o tom, že zdvojená písmena ve jménech jsou znakem homosexuality. V následné bitce, kterou by jistě vyhrál, se naneštěstí praštil do brňavky a upadl na vlastní meč, načež vykrvácel. Jeho skon byl od té doby používán jako memento všem, co měli dostatečně velké ego a nebyli si schopni spočítat, že Ittummi za jeho života ještě neexistovalo.
Buzzbacca, Gagarrin a Michurrin byli údajně jeho prapotomci, ale samozřejmě pro to neměli jediný důkaz a mnozí v časech před pádem Republiky spekulovali o tom, jestli kdy nějaký Geroj vůbec existoval.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License