geonosanská hydra

Geonosanská hydra byl obávaný plaz z Geonosis. V dospělosti dorůstala obřích rozměrů, s oblibou napadala a vyžírala slabší geonosanské úly a mívala tři hlavy, někdy však i víc. Snášela vejce, která se dala proměnit ve znamenitou omeletu nebo hemenex, ovšem bylo potřeba je tepelně zpracovat, za syrova byla prudce jedovatá.1

Historie

Podobně jako Dugové na Malastare, i obyvatelé Geonosis se snažili vrcholového predátora své planety vyhubit, ale nenašli na něj spolehlivý prostředek a nepovedlo se jim to.
V roce 22 BBY narazil při čištění úlu v závěru první bitvy války klonů na jednu menší hydru Rocco s týmem žoldáků. Přemohli ji a její hlavy si rozdělili rovným dílem, takže jedna z nich brzy zdobila jeho dům v Llamitcuku.
Během války klonů vyrazil na sběr hydřích vajec Chlouppek se Simbaccou.2 Ačkoliv to nebyla lehká práce, zopakoval si to Chlouppek i později s Asyrkem a s nostalgií na to vzpomínal,3 i když museli občas utíkat před rozzuřenou kvočnou.4
Jakmile proběhla Impériem iniciovaná genocida Geonosanů, hydry přišly o nejdůležitější zdroj potravy a ocitly se na pokraji vyhynutí.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License