Gejzír

Gejzír byl gaybar v Modrém sektoru na Nar Shaddaa. Už zvenku bylo díky obřímu falickému blikajícímu logu zjevné, že nejde o běžný podnik, a zbylé heterosexuální kolemjdoucí, co stále váhali, většinou spolehlivě odradila zevnitř se linoucí hudba. Čepovali tam Duff a nabídka rozlévaných alkoholických nápojů sestávala hlavně z míchaných drinků, nicméně měli k mání i medovinu, a to jak Zlatopalcovu, tak méně kvalitní značky.1

Historie

Bar byl otevřen v roce 31 BBY a rychle si vybudoval reputaci místa, kde si jeden může dát Ruby Bliel s paraplíčkem, aniž by ho někdo soudil, a to kdykoliv, protože šlo o nonstop.
Od roku 27 BBY sloužil jako jedno z míst, kde se setkávali Wyrrgy, Hnntarr a Adreg Lokaas, když byli zrovna na pašeráckém měsíci, potřebovali něco probrat a Modrá ústřice byla zavřená.
V roce 21 BBY se tam během pánské jízdy stavili Champbacca a Demonbacca, ale brzy šli o podnik dál, protože to tam na ně bylo příliš teplé. Vyřídili ale Wyrrgymu zákaznickou kartičku, kterou mu chtěli dát k narozeninám a která by mu určitě bývala udělala velkou radost, kdyby dávno neměl svoji a s větší slevou.
Za Impéria se Gejzír dostal do ostrého konkurenčního boje s Modrou ústřicí a dlouhou dobu sice vyhrával, ale roku 6 BBY se situace otočila.
Když se v roce 0 ABY o jeho existenci dozvěděl Attilla, začal si odkládat peníze do porcelánového katarna, aby mohl bar po válce koupit a předělat k obrazu svému.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License