Gartek Solon

[„Shodou okolností jsem teď s jedním profesorem archeologie docela dlouho cestoval… takže ti doporučím jiného.“]
- Champbacca doporučuje Garteka Solona svému synovi

Gartek Solon byl známý doktor archeologie, který sice mohl učit na coruscantské akademii věd a univerzitě, ale nesedl si s rektorem1 a radši sbíral cenné artefakty v terénu2. Tak se často dostal do sporu s Jhonarem Indyssem a přinejmenším jednou ho musel od vyhlídnutého pokladu odehnat svým bičem, takže se z nich rychle stali rivalové.
Nějaký čas před bitvou o Yavin zachránil na primitivní planetě nedaleko Kothlisu Sis Kay'lia, kterou chtěli domorodci obětovat jakémusi božstvu, padli si do oka a on následně prodal několik artefaktů přednostně jejímu mentorovi. Románek to byl sice vášnivý, ale krátký a jejich cesty se rychle opět rozešly.
Díky jeho rivalitě s Jhonarem ho tři měsíce po bitvě o Yavin kontaktoval kapitán Simbacca, který potřeboval poradit s jistými artefakty, a Gartek mu během krátkého rozhovoru pomohl víc než Indyss jeho otci za několik dní společného cestování.

d20

Scoundrel 5 / Scout 3 / Treasure Hunter 5
STR 10 / DEX 16 / CON 10 / INT 18 / WIS 10 / CHA 15
Knowledge (ancient lore, archeology, history) +20, Balance +15, Knowledge (religion) +15, Listen +15, Search +15, Spot +15, Disable Device +10, Forgery +10
Martial Arts, Defensive Martial Arts, Extra Lucky, Skill Emphasis (Disable Device), Run, Worldwise, Cautious, Living History, Fame
Advanced Preparations, Confidence

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License