Furra

[„Co ty ses mi nakradla švestek a hrušek!“]
- Furra vítá Jessicu Karnis

Furra byl Wookiee z Kashyyyku, přesněji z Tyrvrarru, který měl během bitvy u Kachirha na krku již 641 let. Znal každého z Tyrvrarru a měl pamatováka na vylomeniny nezbedníků, kterým jejich prohřešky rád a významně připomínal i po sto letech. Byl zapřísáhlý pijan Tyrvrarráku.

Historie

Narodil se roku 660 BBBY a zažil toho tedy opravdu hodně. Pamatoval si mimo jiné, jak Demonbacca s Luccyzbann adoptovali lidské mládě a jak mu to mládě kradlo ovoce. Jessicu potkal i v roce 29 BBY na pohřbu Luccy a pak až od deset let později, krátce po vydání rozkazu 66, kdy společně se Simbaccou procházela Tyrvrarrem.
I jeho zastihla imperiální okupace Kashyyyku, ale protože byl už moc starý na práci v Táboře 52 a imperiálům přišlo zbytečné na něj plýtvat municí, nechali ho bez inhibičního čipu a on veškerý čas trávil v Hrbatém hroznu. Tam popíjel rum a také posílal šifrované zprávy Šošonskému králi.
Dne 28. 3. 0 ABY dělal totéž, takže i díky němu získal kashyyycký odboj informace k osvobození vězňů z přilehlého tábora, a stal se jedinou obětí při zničení jeho rodného města. Protože byl tou dobou na šrot, ani ho to nebolelo.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License