Fulan H'orn

Fulan H'orn byl bithský mistr Jedi, knihovník v dobách staré Republiky. Nesnášel lidi, co mluví v knihovně, a jako všichni Bithové byl silně krátkozraký.1

Historie

Z reprodukčního inkubátoru na Clak'Doru VII se vyloupl v roce 3921 BBY a již v extrémně raném věku u něj byla odhalena citlivost na Sílu, pročež byl zástupcem Řádu Jediů odveden do akademie na Kashyyyku.
V sedmi letech, po návštěvě Ruusanu, si jej jako svého prvního padawana vybrala mistryně Aywen Aisling, pod jejímž dohledem se ochotně profiloval na knihovníka a řemeslníka nové generace. Ačkoliv si o jejím talentu mohl nechat jenom zdát, naučil se od ní způsob, jak očišťovat zraněné krystaly, a v roce 3898 BBY splnil rytířské zkoušky, načež se odebral do Chrámu na Coruscantu. Místo toho, aby přijal jednoho padawana, vzdělával plošně všechny, co navštívili archiv, a pro rozsáhlé znalosti v množství různých oborů byl brzy jmenován mistrem. Vytvořil také holocron, do nějž jednoduchým, ale účinným způsobem zašifroval svoje vědomosti2 a který nosil pořád s sebou.
V roce 3868 BBY vyrazil ve snaze získat pár červených krystalů na pokusy na Magna Cortax, kde byl ovšem rychle zabit Darth Hasturem.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License