Foerost

Foerost byla planeta v Jádru, v galaktickém sousedství Coruscantu. Sama o sobě nebyla ničím zajímavá, ale na její oběžné dráze se nacházely jedny z největších a nejstarších vesmírných loděnic Republiky.

Historie

Planeta byla původně prostou těžební kolonií, ale díky rostoucím loděnicím a výhodné poloze se už kolem roku 11000 BBY stala důležitým suverénním členem Republiky, čemuž následovala léta prosperity a rozvoje.
V roce 522 BBY skoupila loděnice TechnoUnie, přičemž Skakoané už předtím tvořili většinu stálých zaměstnanců. Přesto nechali na hlavní promenádě zbudovat i několik kantýn pro ostatní rasy, mezi nimi například Kantýnu 1E.
V roce 70 BBY tam byl testován prototyp bitevní lodi s podřízenými okruhy a umělou inteligencí. Pokusila se ho ukrást buňka specialistů od Černého slunce, ale byli zrazeni Mowtym a Zuccazamou, kterým pomáhali Champbacca a tak trochu taky Yussi a mistr Tycho.
Během války klonů podporovaly loděnice flotilu separatistů a byly tedy častým místem útoků republikové flotily, ale ačkoliv byly několikrát obleženy, nikdy se je nepovedlo dobýt. Po roce 19 BBY byly znárodněny a vyráběly především menší zásobovací lodě, protože na moderní křižníky už neměly adekvátní vybavení.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License