Fatayyr

[„En garde!“]
- Fatayyr provokuje

Fatayyr byl Wookiee z Coruscantu, syn Zaatara, mladší bratr Bulgurra. Nikdy z něj nebyl gardista, místo toho se věnoval šermu a chtěl být mušketýrem, čímž svého otce velmi zahanbil a doma se o něm moc nemluvilo. Během občanské války posílil povstaleckou buňku kapitána Simbaccy a stal se členem posádky Jolly Jedie.

Historie

Před rozkazem 66

Narodil se roku 102 BBY jako mladší bratr Bulgurra, který svému otci dělal radost v každém směru, a už jako malého ho to dost poznamenalo. Ačkoliv se nejdřív snažil prosadit se v oborech, kde bratr neexceloval, u otce mu to nevyneslo žádný respekt, a tak se Fatayr rozhodl, že holt bude lepším rebelem proti zaběhnutému pořádku. Už na střední škole vymyslel, že se stane mušketýrem, v čemž se mu náramně hodil ten základní vojenský výcvik, kterým si jako syn kapitána senátní gardy prostě projít musel. Potajmu si našel mistra a než Zaatara vůbec napadlo si syna zkontrolovat, jestli nedělá nějaké nepřístojnosti, uměl už slušně tradiční šavlový tanec a ohánět se vibrorapírem. Taky si stál za tím, že prostě bude mušketýrem, ač se to už v galaxii pár milénií nenosí, a následně se s otcem pohádal tak, že utekl z domova.
Už dlouho před válkou klonů byl vyhlášeným šermířem a na živobytí si vydělával v soubojových arénách v Korporátním sektoru, kde se neměl špatně. Přečkal tam i válku klonů a teprve na jejím konci, kdy se začaly šířit zvěsti o chystaném útoku Konfederace na Kachirho, se vydal na Kashyyyk, aby taky přiložil čepel k dílu.
Dorazil nicméně pozdě a nakonec byl rád, když se mu podařilo uniknout otrokářům. Se štěstím byl zachráněn kashyyyckým odbojem, jehož řady obratem posílil. Členové odboje si z něj nejprve dělali srandu, ale když jich pár zesměšnil, dali pokoj1 a z něj se stal jeden z aktivnějších členů odboje.

Občanská válka

Žil společně s dalšími odbojáři na základně v mlhovině Tyyyn, sem tam pomohl s nějakou tou akcí a pomalu se sbližoval se staniční barmankou Matlarrou. Tři týdny po zničení Hvězdy smrti se účastnil útoku na Tábor 52, načež na palubě potkal svou zachráněnou neteř Merumeccu. A protože ona i Matlarra se rozhodly pro přesun na novou loď, k nové buňce, šel s nimi.

Potenciália

I na Jolly Jediovi se nejspíš najde dost takových, co se mu budou pošklebovat, ale jemu to bude ukradené a může zájemce učit jak šavlový tanec, tak nějaké ty soubojové fígle. Plus bude mít víc času na Matlarru, což vyústí v narození Mallafatrry.

d20

Soldier 6 / Master Duelist 4
STR 12 / DEX 16 / CON 10 / INT 16 / WIS 8 / CHA 14
Entertain (sabre dance) +16, Balance +14, Bluff +12, Tumble +12, Intimidate +10, Jump +10, Sense Motive +10, Escape Artist +7, Move Silently +7
Cosmopolitan (Balance), Dodge, High Culture, Weapon Finesse (vibrorapier), Feapon Focus (vibrorapier), Superior Expertise, Weapon Specialization (vibrorapier), Agile Riposte

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License