EV-KH4N

„V kontraktu, který jste podepsal, je jasně napsáno, že vám v případě odporování můžu vyrvat až sedm zubů navíc. Takže, prosím, vztekejte se ještě chviličku.“1
- KH4N na problematického pacienta

EV-KH4N byl zdravotnický droid, dvorní zubař Hutta Zorbo. Ten sice zuby neměl a zubaře tedy sám nepotřeboval, ale využíval ho k rozsévání strachu mezi svými poddanými.

Historie

Pocházel z vadné série droidů EV vyrobených v roce 44 BBY, kteří byli notoricky známí svými poruchovými motivátory a sadistickým procesorem. Před sešrotováním byl ale zachráněn a následně za těžké peníze prodán Huttovi Zorbo, který o jeho sadistických sklonech věděl a hodlal je náležitě využít.2 EV-KH4N tak začal spravovat malou zubní ordinaci v Huttově paláci na Bespinu, kam svým chováním skvěle zapadl.3 V následujících letech pak svým způsobem ošetřoval prakticky každého, kdo v paláci nějaký čas pobýval, dobrovolně či nikoliv, a nejradši měl ty, co se jeho péči bránili.
Když palác v roce 17 BBY zavřela Joya Brannigan, EV-KH4N ještě nějaký čas fungoval a prováděl transplantace zubních náhrad mrtvolám, ale zakrátko se na něj vrhla skupina místních Jawů a byl rozebrán na náhdadní díly.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License