Emilyin světelný meč

„KLAP-KHHHHZT!“
- Emilyin světelný meč

Emilyin světelný meč byla zbraň togrutské rytířky Jedi Nikki a později její dcery. Vyzařoval fialovou čepel.

Historie

Nikki si ho postavila v roce 34 BBY, a to kolem krystalu nalezeného při tradiční návštěvě planety Ilum. Záhy se s ním naučila velmi dobře zacházet a už o dva roky později ho poprvé použila mimo Coruscant, na misi se svou novou mistryní. Nosila ho i poté, co mistryně Lewis na samém začátku války klonů odešla z Řádu a jí se ujal Wade Fox, a zanedlouho ho jako pasovaná rytířka používala na rozličných bojištích po boku klonovaných vojáků.
Posledního nasazení v jejích rukou se meč dočkal na začátku druhého roku války, a to na Generis. Když později z Řádu utekla na Talus, meč si vzala s sebou a 7. 9. 20 BBY se tak dostal na Rychlý dráp, kde Nikki při porodu své dcery zemřela. V následujících letech měla Emily i meč v opatrování Jessica Karnis, po její smrti roku 15 BBY dostal zbraň i malou Togrutu do opatrování Demonbacca, který je společně s jedním holocronem svěřil do péče Ronieho v Modrém Mandaloru na Nar Shaddaa.
Když Emily v roce 5 BBY objevila holocron a začala se z něj učit, předal jí Mandalorian i světelný meč po matce a pak jí radši sehnal i jeden cvičný, když si jím nešťastně usekla kus lekku. Emily se tak naučila základy šermu a během svého působení u Křupek ho už uměla docela slušně používat, a to nejen k boji: při získávání tiskárny imperiálních cylindrů jím například prořízla čelní průzor můstku a později na Hemer'oi II při pátrání po Magorovi 6 jím kácela stromy a upravovala špalky.
Máchala jím také při útoku na recyklační loď Kel-Morijského těžebního syndikátu v soustavě Yavin a dostala se tak do hledáčku lovců jako potenciální rytířka Jedi. Meč se dočkal užití i při bitvě na Telero a následně při akci ve Vystříleném zásobníku, kde ho Emily předala Bananě a následně kryla její ústup mečem agenta Siena. Simbacca ho pak od Banany převzal a na palubě Jolly Jedie uschoval na bezpečném místě, v naději, že ho bude co nejdříve moci vrátit majitelce.
To se povedlo až měsíc po úspěšném dokončení operace Trebuchet a poté, co se zachráněná Emily zotavila a přesunula z Oarligu na Jolly Jedie. V následujících měsících se meč do ostré akce nedostal, protože jím majitelka nechtěla dráždit Impérium, a neměla ho tedy s sebou ani při akci, kdy na Kampperelanu lovili inkvizitorku. Znovu ho mimo loď vzala až v květnu roku 1 ABY, když vyrážela na průzkum Sithských světů, a ačkoliv do cíle nedorazila, hodil se jí také, k řezání děr do pláště Ingeni Prime a sekání replikátorů.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License