Duroský standard

Duroský standard byla společnost z Dura, galaktická jednička ve vývozu levného ethanolu. Její nejznámější produkt nesl stejný název, obsahoval 40 % alkoholu z toho druhu obilí, co se zrovna urodil, a měl nezaměnitelnou pachuť, která se ale v nízkorozpočtových koktejlech dala snadno zamaskovat.

Historie

Společnost vznikla v roce 1666 BBY spojením několika menších lihovarů, které si po spojení plně podmanily svůj hospodářský sektor. Po expanzi na republikový trh došlo ke zjevné fixaci cílové skupiny na nižší střední třídu a ačkoliv proběhlo několik pokusů o výrobu kvalitnějšího, dražšího alkoholu, konzervativní odběratelé přiměli společnost vždycky setrvat u produktů levnějších. I díky tomu se vodka dala sehnat prakticky kdekoliv v galaxii a někde ji dokonce používali místo průmyslových rozpouštědel.
Po roce 647 BBY přibyla společnosti konkurence v podobě neimoidianské vodky Tarikoff, ale protože cílila hlavně na bohatší klientelu, žádná velká rivalita z toho nebyla.
Po nástupu Impéria byly lihovary znárodněny, ale jejich produkce pokračovala, aby bylo čím napojit dělníky a další příležitostné pijáky, co by jinak mohli na režim zbytečně nadávat.

Produkty

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License