Duk'Zar

Duk'Zar byla pověstná soukromá věznice na Saqqaru v Huttském prostoru. Podmínky v ní byly otřesné a byla prošpikovaná kamerami, které vysílaly nepřetržitě na Holonet. Kdo znal tu správnou adresu a byl ochotný zaplatit, ten se mohl nejen dívat na to, co se tam odehrává, ale za dostatečný obnos to mohl dokonce i ovlivňovat.

Historie

Vězení bylo postaveno v roce 76 BBY jako podnikatelský záměr Kartelu, který ucítil příležitost prosadit se na poli reality show a rozhodl se nabídnout vybraným divákům to, co jinde vidět nemohli. Protože šlo o soukromou věznici bez jakéhokoliv dohledu úřadů, děly se tam věci, které rozhodně nebyly pro slabé žaludky, a adekvátně deviantní část diváků si to rychle oblíbila. Kartel platil a instruoval personál věznice a sledovatelé mohli za poplatek například nechat přimíchat projímadlo do jídla, vybrat vězně, kterého bachaři ubijí k smrti, a podobně.
V roce 13 BBY tam byl uvězněn politický vězeň Regid.
V roce 9 BBY tam Anarad poslal Chlouppka a Kaily. Chlouppek byl rozmlácený na kaši, ale díky Kaily, která dokázala přesvědčit a uplatit ostatní vězně svým tělem, přežil dost dlouho na to, aby zregeneroval. Tou dobou byla ale Kaily už těhotná, a tak vymlátil několik mozků, aby si zjednal pořádek. Na latrínách pak Kaily prodělala potrat a sledovanost na Holonetu byla tak vysoká, že si Kartel mnul ruce. Bohužel pro ně došlo ještě toho roku ve věznici ke vzpouře, při které byla budova zdemolována a chlupáč s ještěrem a děvčetem unikli.
Kartel si spočítal, že už by se nevyplatilo investovat do obnovy, a tak nechali ruinu být, přestala sloužit svému účelu a Kartel dál vydělával už jen na streamování archivu, který byl za těch 67 let naplněn až po okraj.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License