Dexter Jones

Dexter Jones byl člověk, člen Řádu Jediů. Byl relativně vysoké a svalnaté postavy, nosil nakrátko střižené světle hnědé vlasy a oči měl našedle modré. Byl to srdečný, hodný a přátelský chlapec, kterému záleželo na druhých. Často fungoval jako tlumič depresí a výkyvů nálad své mistryně, jeho nejoblíbenějším jídlem bylo jawa ragú.

Historie

Narodil se roku 40 BBY na neznámé planetě a do svých sedmnácti let se mu nepodařilo zaujmout žádného mistra, který by jej přijal jako svého padawana.
Nakonec se jeho výcviku ujala jen o rok starší Jessica Karnis. Z vděčnosti, že ho zachránila před pomocnými sbory, a pro její krásu se do ní Dexter bláhově zamiloval a dlouho v sobě svou lásku tajně dusil. Naneštěstí neukočíroval při misi na Feresh V tváří v tvář smrti své emoce, špatně vyhodnotil situaci a vlastně se Jessicu pokusil znásilnit. Té se podařilo ubránit bez větších problémů, ale celá událost ji dost vzala a když pak Dexter práskl Radě její vztah s mandalorianským rytířem Jessiem, jeho mistryně se rozhodla, že nebude Dextera nadále cvičit.
V emo módu se vydal na Geonosis v kufru jedné Delty, aby své mistryni dokázal, že je jí hoden, ale i přes dohled mistra Champbaccy a Orn Zhar na pláních Geonosis zemřel.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License