Demonbacca

„Hlavně mě, prosím, nebij."
- Chlouppek čelící Fidorce

„Ty jsi taková píča někdy."
- Champbacca hodnotí Chlouppkův trolling Wyrrgyho

Demonbacca, mimo Kashyyyk známý jako Chlouppek, byl všechno jen ne vinař. Trpěl batmanovským komplexem, postaral se o kupu dětí, které nebyly jeho, a s nejlepším kumpánem se mu podařilo zabít samozvanou Lady ze Sithu. Svému bratranci Wyrrgymu se snažil dělat ze života peklo, ale ve skutečnosti to byla jen chlapácká maska, pod kterou ho obdivoval a zbožňoval.


Jméno: Demonbacca, Chlouppek, Jednorannej kulomet, Nemo
Rasa: Wookiee
Rok narození: 4. 3. 107 BBY
Planeta narození: Kashyyyk, město Tyrvrarr
Barva očí: modrošedá
Barva meče: azurová
Frakce: rodina, Baran Do, Duhový rytíři, Odboj, Atalay
Mistr: Champbacca
134002.jpg

Vzhled

Temnější tóniny hnědé, místy téměř do černa, přes pravé oko pruh černých chlupů. Voněl po pryskyřice, exotické dřevo, pomeranč, hřebíček. V porovnání s krajany byl malý a hubený. Měl svalnatou, šlachovitou postavu a jen jedno varle. Kolem 0 BBY už měl slušné množství šedých chlupů, ačkoliv mu bylo málo přes sto, takže mladíček.

Povaha

Ve skrze pozitivně laděný a smýšlející extrovert, který se řídil spíš fakty, než že byl zmítan emocemi, ale to neznamenalo, že neměl srdce. Ba naopak, měl ho tak velké, že se choval jako nepoučitelný altruista. Od malička byl hyperaktivní a ačkoliv z toho relativně vyrostl, stále se to u něj projevovali problémem udržet dlouhodobě pozornost a také tím, že někdy mluvil rychleji, než myslel a zaškobrtával se u toho.
Rád se bavil, miloval ženy a ačkoliv měl auru sukničkáře, mnohem raději, než sex, trávil čas se svými přátely.

Rodina

Otec: Georrggekes o sto tři let starší (tesař, 210-89 BBY)
Matka: Leenncaana o osmdesát čtyři let starší (hasička, 191-89 BBY)
Sestra: Rradcara o jeden rok starší (v psychiatrické léčebně, 108-14 BBY)

Manželka: Luccyzbann o šest let mladší (zahradnice, malířka, 101-29 BBY)
Dcera: Jessica Karnis o šedesát šest let mladší (adoptivní dcera, rytířka Jedi, 41-15 BBY)

Strýc: Arrtharuk o dvě stě dvacet devět let starší (obchodník, 336-39 BBY)
Teta: Naraasirra o osmdesát čtyři let starší (Leencaanina sestra, žena v domácnosti, 191-19 BBY)
Bratranec: Wyrrgy o čtyři roky starší (Arrtharukův a Naraasirrin první potomek, vesmírný kapitán a bojový stíhač, *111 BBY)
Bratranec: Salltryn stejně starý (Arrtharukův a Naraasirrin druhý potomek, obchodní zástupce, 107-16 BBY)
Bratranec: Kanrryuh o osm let mladší (Arrtharukův a Naraasirrin třetí potomek, důstojník Kashyyyckého odboje, *99 BBY)
Sestřenice: Lauwlyamurry o třináct let mladší (Arrtharukův a Naraasirrin čtvrtý potomek, námezní lovkyně, *94 BBY)

Babička: Rorscharrch (otcova matka, věštkyně, *408 BBY)
Děda: Rurrwag (otcův otec, pirát "Strašlivý kapitán Warrg", *472 BBY )

Prateta: Klekitrifuk (sestra otcovy matky, zelená vdova, 398-19 BBY)
Prastrýc: Wyrumhul (manžel pratety z otcovy strany, dřevobaron, 415-18 BBY)
Teta přes koleno: Tublatanca (dcera pratety z otcovy strany, žena v domácnosti, *336 BBY)
Strýc přes koleno: Churr (manžel tety z druhého kolene z otcovy strany, vesnický náčelník Karrambacullek, *419 BBY)
Sestřenice přes koleno: Erris (dcera tety z druhého kolene z otcovy strany, pomocná učitelka a dědička vesnického trůnu Karrambacullek , *69 BBY)
Synovec přes koleno: Simbacca (syn sestřenice z druhého kolene z otcovy strany, velitel odbojové buňky, *28 BBY)

Praděda: Rrumcajs (otcův děda, loupežník z Rraholce, *521 BBY)
Prastrýc: Rumborr (otcův prastrýc loupežník z Rraholce, *521 BBY)

Důležité vztahy

  • Champbacca, spirituální bratr a mistr jeho adoptivní dcery Jessici. Po smrti Jess a vykostění Algernnon se kvůli inkvizici jejich cesty rozdělily. Když se zas střetly a on viděl, co se z Champieho stalo, dával si to za vinu a hodlal mu to vynahradit.

Dovednosti

Uměl všechno co Wyrrgy, ale mnohem, mnohem hůř.
Ze studií v Baran Do se naučil od spolužáků užitečnou větu ve staré keldorštině: Iyéčhiŋkiŋyaŋka čha kiŋyáŋ mitȟáwa kiŋ hoká ožúla! (Mé vznášedlo je plné uhořů!)

Životopis

Před rozkazem 66

Děcko (107 – 95BBY)

107 BBY
Čtvrtý den třetího měsíce se v Tyrvrarru narodil Demonbacca. Otcem byl tesař jménem Georrggekes a matka Leenncaana, hasička pocházející z vážené rodové linie Malrys. Sestrou mu byla holčička Rradcara, která přišla na svět rok před ním.
Ve stejném roce se narodil také Salltryn, syn Arrtharuka, Georrggekesova nejlepšího přítele, a Naraasirr, Leenncaaniny sestry. Krom Salltryna měli ještě již čtyřletého syna Wyrrgyho.
Do druhého roku života provázelo Demonbaccu mnoho zdravotních problémů, které nejednou vedly až k jeho smrti, přišel o jedno varle, ale z nějhoršího se dostal. Na svůj věk byl sice menší a pohublejší, ale to mu nebránilo zlobit s ostatními dětmi jakoby se nechumelilo.
Často se motal okolo mamky a s nadšením asistoval jejímu kuchařskému umu. Projevovali se u něj znaky citlivosti k Síle a také krátkozrakost. Brýle kvůli své hyperaktivitě nenosil, protože by je v lese hned někde roztřískal.
Trávil mnoho času se Salltrynem a Rradcarou a tvořili nerozlučnou trojku. Wyrrgy se k nim připojoval jen málo, ale svou absenci kompenzoval aspoň tím, že pro ně vyráběl mechanické hračky, které doslova milovali.

103 BBY
Wyrrgy měl ochočeného katarna Zuuru, se kterým vzal Demonbaccu, Salltryna a Rradcaru na výlet do lesa, kde je jako správný nejstarší a nejrozumnější sourozenec učil o nástrahách lesa. Daleko od města je napadla smečka čtyř divokých katarnů. V nastalém zmatku se Wyrrgymu podařilo jedno ze zvířat zabít a s prckama zbylé predátory zahnat. Do vesnice se vratili slavně a s trofejí.

99 BBY
Arrtharukovi a Naraasirr se narodil Kanrryuh. Demonbacca společně se Salltrynem a Rradcarou se chopili příležitostí stát se jeho chůvami, kvůli jejich pěstovanému smyslu pro rodinu, a také příležitosti prázdného domu, ve kterém se dalo blbnout ostošest. Otcové ty dva uličníky pomalu připravovali na jejich zkoušku dospělosti a brali je na několikadenní výpravy do lesa, kde se učili poznat ty správné brouky, kytky a vůbec spousty dobrot.

98 BBY
Salltryn a Demonbacca se v zápalu hry zatoulali hluboko do lesa, kde na ně zaútočila gerraka. Vrhla se na malé chlapce, kteří byli po krátkém úprku zahnání k okraji kmene. Bratranci byli rozděleni a predátor si vyhlédl Demonbaccu za svou první kořist. Ten byl sérii útoků zasažen do hlavy, pařát mu natrhl tvář a málem ho připravil o oko a na krátký okamžik ho zbavil vědomí. Gerraka by ho jistojistě zabila, nebýt Salltryna, který se na ní s řevem vrhl a s utrženou větví na ní začal útočit. Salltryn byl povalen na zem a predátor mu začal drásat břicho, ale dřív, než ho dokážal zabít, stejně jako Salltryn předtím, Demobacca strhnl gerraku a přepadl s ním přes okraj kmene.
Probral se tam, kam ani sluneční svit nedošel. Měl ovázanou hlavu a byl uložen v nějaké chatrči. Ukazalo se, že chatrč patřila stařičkému vyhnanci Barwigovi, šamanovi, který Demonbaccu našel a zachránil mu život. I přes protesty se mu zavázal životem a trval na tom, že se stane jeho služebníkem. Barwigovi se to sice vůbec nelíbilo, ale chlapcova tvrdohlavost a neústupnost ho nakonec přesvědčila.
Chlapec se brzy uzdravil a na mnoho dalších měsíců se stal starcovo sluhou a současně i učněm. Vzniklo mezi nimi pevné pouto a šaman předával mladému chlapci všechny své životní zkušenosti a moudrost.
Po ošklivém zranění, které Demonbaccovi Gerraka způsobil, mu zůstává jizva, z které rostly černé chloupky. Aby zabránil vzniku fóbie, Barwig Demonbaccovi sežene štěně gerraky, o které se mladý chlapec začíná starat a chovat jej. Pojmenovává samečka Misha.

96 BBY
Barwig zemřel věkem na lůžku, zatímco svíral Demonbaccovu ruku. Ten ho pohřbil dle tradic, nehledě na to, že byl vyhnancem a konečně se vydal vstříc denním paprskům a jeho domovu. Doma byl vítán s pompou a byla uspořádána slavnost speciálně kvůli němu. Opětovné shledání se Salltrynem, který již prodělal zkoušku dospělosti.
Všichni se dozvěděli o Barwigovi a jeho činech. Náčelník vydal příkaz, aby bylo jeho jméno očištěno a dostalo se mu posmrtně těch největších poct. Chlouppek byl považován za jeho nástupce a byl jmenován novým kmenovým šamanem, nejmladším v jejich historii.
Během oslavy poznal Luccyzbann.
Hodně volného času trávil s Wyrrgym, hodně se sbližili a společně posilovali a trénovali s ryyky a jinými zbraněmi,.

Šaman (95 – 89BBY)

95 BBY
Georrggekes jej začal zasvěcovat do tajů řemesla, ale většinu času trávil šamanskými povinnostmi.

94 BBY
Tetičce a strýčkovi se narodila Lauwlyamurry.
Začal chodit s Luccyzbann.
Uvolnil se u rodičů z povinností a všichni sourozenci společně prodělali cestu po celém Kashyyyku. Cesta byla jak výletem, tak i takovým rozšířeným kurzem přežití, během kterého spolu všichni trénovali jak svoje vědomosti ohledně přírody, tak i jejich schopnosti sebeobrany, lovu a boje. Wyrrgy se odpojil předčasně kvůli svým povinnostem, ostatním trvala cesta necelé dva roky. Během cesty zemřel Misha po napadení stádem kynrath.

92 BBY
Zuura, Wyrrgyho mazel zemřel věkem.

90 BBY
Leenncaana čekala další mimino.

Vrah (89 – 87 BBY)

89 BBY
Oslava Demonbaccovích osmnáctých narozenin. Rradcara se Salltrynem mu chtěli upéct narozeninové koláčky z květů Ayahuascy, o kterých jim ze svých zážitků s Barwigem vyprávěl. Omylem ale zaměnili Ayahuascu za Airuruba - téměř identický květ, ale se strašlivými účinky.
Po jejich pozření začal mít Chlouppek silné vidiny, pohltil ho nepředstavitelný děs a nepříčetný zabil svého otce i těhotnou matku.
Přežila jen Rradcara, ale poznamenalo ji to natolik, že už nikdy nepromluvila, uzavřela se do sebe a v přítomnosti Demonbacci dostávala hysterické záchvaty.
Demonbaccu našli strýc s tetou a svými dětmi. Byl spoután a uvězněn. I přes protesty Salltryna, který vzal vinu na sebe, byl vyloučen z kmene a stal se z něj vyhnanec - stejný vyhnanec jako Barwig.
Někteří obyvatelé požadovaly navíc Demonbaccovu smrt. Jedním z nich byl i Arrtharuk. Když už to začalo vypadat, že o tom proběhne hlasování, Salltryn s Kanrrym, Lauwly a dokonce i Wyrrgym, kteří svého bratránka navzdory všemu stále milovali, podnikli riskantní plán, při kterém Demonbaccu osvobodili a dostali ho z planety dřív, než mohl být odsouzen k smrti.

Obviňuje se z toho hříchu se utápěl v alkoholu, ve kterém nacházel falešnou úlevu od reality. Když nebyl namol, obviňoval se víc a víc a najímal si prostitutky.
Na Nar Shaddaa se zamiloval do miralucké prostitutky Kamiky, se kterou trávil každý večer několik týdnů a která mu začala říkat Chlouppku. Chtěl ji osvobodit a na Den života, když se spolu opět setkali mu prozradila, že je volná a mohou spolu kamkoliv odejít. To se muselo oslavit, a tak byl sex, drogy a rock'n'roll. On připravil šamanovy slzy, které vykouřili a dostali se tak do psychadelického tranzu, při kterém souložili a vůbec netušili, že do pokoje vešel zabiják, který Kamice roztrhl hrdlo. Chlouppek byl mimo, netušil, že na něj jeho děvče vykrvácelo a on ještě notnou chvílí píchá mrtvolu. Když však přišel k sobě a zjistil, že na hrudi objímá mrtvé tělo, zatímco je celý od její krve, probral se do noční můry. Už ji nemohl nijak pomoci, zavolal policii, ale vzápětí mu došlo, že ji zavraždil. Nebo mu to podle dostupných indícií přišlo jako jediné pravděpodobné. Zpanikařil něžně tělo položil do postele a přehodil přes ní aspon deku, naposledy se s ní rozloučil a utekl dřív, než přijela policejní jednotka.
Byla na něj vypsána odměna a zatykač a on se skrýval všemožně po celém Nar Shaddaa. Po stopách mu šel kel dorský vyšeřovatel, Bel Nios, který dostal vraždy Kamiky na starosti.

87 BBY
Trvalo víc jak rok, než Demonbaccu dopadl. Po dopadení měl Demonbacca největší štěstí za posledních několik měsíců - během vyšetřování Bel Nios odhalil důkazy, které Chlouppka zprošťovali jakékoliv viny.
Chlupáč mohl svobodně odejít, ale Kel Dor v něm ucítil silné spojení se Silou a i když to neměl ve zvyku, nabídl mu pomocnou ruku a možnost jeho dar rozvíjet pod dohledem kel dorských mistrů.
Chlouppek neměl kam jít a tak vděčně přijal a byl doveden do chrámu Baran Do.

Magič (87 - 71 BBY)

78 BBY
Prodělal výcvik na strážce Baran Do a stal se mocným telekinetikem a ovládal Silovou formu blesků. Byl zručným bojovníkem s dřevcovými zbraněmi a souzněním se Silou dokázal vybičovat své smysly k neuvěřitelným věcem. Podstoupil operaci, během které mu do krku nad hlasivky voperovali biomechanické "druhé hlasivky", díky kterým byl schopný mluvit basicem. Toto zařízení šlo myšlenkou aktivovat i deaktivovat, takže mohl dle libosti střídat mezi shyriiwookem a basicem.
Na příkaz mudrců se přidal k Bel Niosovi a stal se jeho parťákem a členem NSPD (Nar Shaddaa Police Department). Společně s kel dorem hodlali proniknout do nar shaddijského drogové podsvětí a zničit ho zevnitř. Využil svých šamanských znalostí a s pomocí Alice, kolegyně z protidrogového, vytvořili Gerojovu krev. Ta si získala okamžitě oblibu mezi narkomany a hlavně mafiemi, které na drogách chtěly vydělávat. Pracoval hned pro několik takových mafií a vařil pro ně, za což byl několikrát zatčen a zavřen do lágru a to vše pro to, aby neprozradil své krytí.

75 BBY
V utajení pracoval skoro tři roky, část kreditů si na radu Bel Niose ulejval stranou a finančně se zajistil do konce života. Gerojova krev dosáhla takové obliby, že ji brali i samotní mafiáni a to jako odměnu po vyčerpávajících a někdy i krvavých schůzích. Na takový výsledek celé tři roky čekali a mohli se přesunout k finální fázi operace. Chlouppek udělal novou várku, ale použil na ni květ Airuraba. Tato Gerojova smrt pak byla dodána všem pohlavárům narkomafií, které od Chlouppka odebíraly. To co se dělo pak se do historie zapsalo jako Masakr na čajovém dýchánku. Pod účinkem Airuraba se mafiání navzájem povraždili a ti co to přežili povětšinou zešíleli. Tímto tahem se podařilo ochromit drogovou mafii na půlce Nar Shaddaa a trvalo mnoho let, než se díra po nich opět zaplnila.
Chlouppkův a Bel Niosův úkol byl splněn, ale chlupáč nebyl úplně spokojený. Při Masakru zemřelo na šedesát civilistů, kteří neměli s narkomafií nic společného. Dával si to za vinu a opustil NSPD a pokusil se najít jinou práci, kde nebude hrozit, že někoho zase zabije. Začal pracovat jako SAP support pro jednu sullustanskou továrnu a i když to bylo někdy docela nudné, nestěžoval si. Baran Do po něm nic nechtělo, a tak poctivě pracoval až do chvíle, kdy se dozvěděl o Wyrrgyho úraze. Vzal si dovolenou.
Požádal Baran Do o pomoc, ale to mu nebylo schopno pomoci. Přišel tedy do Chrámu Jedi, kde se snažil zjistit jakoukoliv informaci, která by mohla pomoci jeho bratranci. Jeho Silovým potenciál nezůstal bez povšimnutí, ale neměl v úmyslu tam na toto téma vést nějaký rozhovor. Dozvěděl se o jisté Stařeně a její domnělou lokaci. Navzdory nebezpečí, které mu hrozilo, zavítal na Kashyyyk s úmyslem vzít Wyrrgyho a letět s ním najít léčitelku. Pohádal se však s Arrtharukem, který mu řekl, že už není členem kmene, ani rodiny a že už se nemá nikdy vracet. Uražený Chlouppek unesl Wyrrgyho z nemocnice na svou loď a prchl z planety. Byl na něj vyhlášen galaktický zatykač.
Po nějaké době hledání na měsíci Vib 3 skutečně nalezil Stařenu. Chlouppek ji přesvědčil, aby začala s Wyrrgyho léčbou. Sám tam nějakou dobu přebýval, ale pak odletěl za Bel Niosem, aby udělal něco s tím zatykačem. I přes jeho časovou vytíženost nezapomínal létat za bratrancem.

72 BBY
Chlouppek byl na pohřbu Bel Niose a měl krátký proslov.

71 BBY
Wyrrgy se uzdravil a v doprovodu Chlouppka se vrátil domů. Arrtharuk se pokoušel Chlouppkovi omluvit, ale ten ho odbyl a odcházel pryč. Při odchodu však potkal Luccyzbann, lásku z dětství. Opět v něm vzplál plamen lásky. Směřování své kariéry SAP konzultanta poupravil, domluvil se na supportu na dálku s vedením a postavil si chýši po způsobu Barwiga v Zemi Stínů, kde začal hospodařit daleko od všech, jen to připojení k holonetu mu tam nesmělo chybět. Část dne tedy pracoval na dálku a zbytek se pustil do rodinného řemesla, tesařství. Tajně za ním chodila Luccy, se kterou obnovil jejich dřívější blízký vztah.

Poustevník (71 - 67 BBY)

69 BBY
Při pochůzce v Zemi stínů narázil na Salltryna. Vzal ho k sobě do příbytku a vyslechl si, jakým způsobem jeho strýc odehnal svého vlastního syna. Nabídl mu útočiště a zůstali žít spolu.

68 BBY
Tyrvrarr se stal cílem velkého útoku trandoshanských lovců. Všude zakládali ohně a chytali dezorientované a vyděšené chlupáče. Wyrrgy byl jeden z posledních bojeschopných chlupáčů, který se snažil nepřátele odrazit, ale obránci byli přečísleni a bylo jen otázkou času, kdy padne i on. Naštěstí se Luccy podařilo proklouznout z města a doběhnout za Chlouppkem požádat o pomoc. Chlouppek i Salltryn přispěchali ze Země Stínů a s jejich pomocí se podařilo otrokáře porazit a zachránit všechny sousedy. Nebýt těch dvou, město by těžce utrpělo. Pro většinu chlupáčů to byl čin, který očistil Chlouppkův dávný hřích a přijali ho zpět mezi sebe. Byli však i tací, kteří smýšleli jinak. Pro ně byla jediná možnost, jak se zbavit vyhnanství, smrt. A byl jím i náčelník Snurrk.
Chlouppek neměl chuť dělat problémy, a tak odešel zpět do svého domu v Zemi stínů. Luccy ho následovala.
Arrtharuk se aspoň omluvil Salltrynovi, který však otci nedokázal zcela odpustit a odešel s Chlouppkem a Luccy.
Dole, v kořenu pod jezerem Varf se jim žilo dobře. Se Salltrynem tam vyráběl katamarány a spousty dalších krásných věcí, které dávali k dispozici ostatním wookieeum a sem tam se připojil na dálku do SAPu. Luccy malovala a společně udržovali stezky pro zbloudilé wookiee.

67 BBY
Artharuk poslal Chlouppkovi po dětech kuchařku po jeho matce. Staré křivdy byly zapomenuty.
Zjistil, že Luccy nemůže mít děti. Chlouppek ji přemluvil, ať se vrátí nahoru k rodině a sám dal výpověď ve firmě a vydal se do vesmíru, aby pro ni našel lék.

Snílek (67 - 57 BBY)
Šuškanda a legendy jej házely z jedné strany galaxie na druhou. Na Tarisu se přihlásil k pouličním zápasům, ve kterých se brzy vypracoval na vrchol a otevřely se mu tak dveře k bytostem, které směřovaly jeho cestu za lékem.
Vrátil se domů, aby přivezl všemožné vzácné byliny a přípravky, které by měly Luccy pomoci.

57 BBY
Deset let oblétával galaxii, ale nic nepomohlo. Luccy se dávno smířila s jejím osudem a snažila se Chlouppka přesvědčit, aby se tvrdohlavě nehnal za pohádkou a raději byl s ní. Nastalo klidnější období jeho života. Vzali se u jezera Varf, Salltryn šel Chlouppkovi za svědka. Při svatební cestě létali po galaxii a on ji ukazoval všechny krásy, které do té doby navštívil. Salltryn pokračoval v jejich práci v Zemi stínů.

Parťák (45 - 37 BBY)

45 BBY
Při návštěvě Rodie spolu narazili na zuboženého rodianského konstruktéra závislého na drogách. Chlouppek se nad ním smiloval a vzal ho s sebou, aby mu pomohl. Rodian se jmenoval B'li Vajss a na další léta se stal Chlouppkův i Luccyzbanniným přítelem. B’liho matka Mamá ho přijala symbolicky za svého syna.

43 BBY
Chlouppek byl vyslán Baran Do, aby se vydal na Kalee. Tam byl s B’lim svědkem zotročování Kaleeshů rasou brouků. Postavil si hlavu a začal pomáhat v bojích Kaleeshského odboje s vetřelci. Tragédie a bolest války se na Chlouppkovi silně podepsala. Začal zase pít. Poznal se s pantoranskou pašeračkou jménem Gabriela, v jejímž náručí zaháněl noční můry způsobené válkou.

39 BBY
Ve věku 297 let zemřel Arrtharuk.
Chlouppek byl pozván na Wyrrgyho svatbu s dívkou Harrysha. Šel mu za svědka.

Fotr (37 - 20 BBY)

37 BBY
Luccy dozrála do stádia, kdy když nemůže mít děti, tak chce nějaké adoptovat. Nějaké, kterému mohla dát lepší život. Chlouppek věděl, kde se nějaké takové dá najít a odletěl na Nar Shaddaa, kde strávili dva týdny a kde narazili na maličkou žebrející holčičku Jessicu Karnis s krvavě rudými vlasy, která byla šlusákem z nižších pater a navíc byla citlivá k Síle. Pověděl o ni své ženě, která se rozhodla, že to je ta pravá.
Chlouppek se tedy vydal zpět a s jejími rodiči vše domluvil. Vzdali se ji překvapivě snadno.
Přivezl ji domu na Kashyyyk, kde ji seznámil s Luccy, která ji přijala za svou a začli ji společně vychovávat.
U Jess se čím dál tím víc projevovalo její nadání v Síle. Chlouppek ji naučil pár triků, aby dokázala svou Sílu držet trochu pod kontrolou a nikomu omylem neublížila, ale začínal se poohlížet po nějakém institutu, který by dokázal její dar rozvinout tak, jako to u něj dokázalo Baran Do.

35 BBY
Chlouppek přivedl Jess do Chrámu.

34 BBY
Jessica se stala padawanem mistra Champbaccy.

29 BBY
Luccy zemřela na krevní sraženinu v mozku. V Tyrvrarru ho už nic nedrželo, a tak létal s B'lim po galaxii a na radu mudrců z Baran Do byl jakýmsi bludným rytířem pomáhajícím slabým a potřebným.

23 BBY
Jess pasována na rytířku Jedi. Chlouppek se na afterparty v Trojlístku poprvé setkal s Champiem. Opilí se spolu a vydali na Ilum, kde Chlouppek našel svůj krystal, ale oba měli takovou opici, že si z toho nic nepamatovali. Od té doby u sebe ale měl svůj azurový kyber krystal.

22 BBY
Před bitvou o Geonosis byl kontakrován mistrem Yodou, který na něj kvůli vazbám s Jess měl kontakt, zda-li by nepomohl v temném dni Řádu. Chlupáč souhlasil a vydal se na Kamino, kde se setkal s Jessicou a společně odletěli na Geonosis pomoc ostatním Jediům před nebezpečím.
Na Geonosis byl členem elitního týmu, ve kterém byla jak Jess, tak CT-672, kterému začal říkat Jerry. Sabotovali výrobní linku droidů, poškádlíli Geonosanskou hydru a pak mu život zachránila Jess, která místo něj a zbytku týmu schytala výbuch granátu. Díky Silovému léčitelství ji dokázal stabilizovat a pak vyvést celý tým z obklíčení až na místo vyzvednutí.
Po Geonosis se jako žoldák vydal za Repuliku do Hortovy kovadliny. Předtím se na Nar Shadda seznámil s Roniem, kterého vzal s sebou.

Prodělal těžké boje, byl seržant průzkumného oddílu Gama-88. Přijal holohovor od Champiemu, který mu pověděl o těžkém osudu Jess, která byla mučena Algernnon de Bray.
Chlupáč dal chlupáčovi většinu svých úspor kvůli společnému podnikatelskému záměru a slíbili si, že až Chlouppek dobojuje, tak se setkají v Champieho novém útočišti.
Republika byla bohužel vykopána z Hortovy kovadliny a Gama-88 zůstala na planetě osamocená. Pokusili se ukořistit loď z jednoho méně střeženého letiště, ale při pokusu dostat se k lodi byl B’li zabit droidím odstřelovačem a Chlouppek zůstal, aby umožnil ostatním uletět.
Dostal se do otroctví, kde pracoval v nějakém dole a vlastnil ho vizír Ekir.
Po jedné velké bitce, kde sice nakonec dostal nabudku, ale ukázal se jako schopný bojovník, ho Ekir vytáhl z dolu a udělal z něj svého gladiátora.
Obletěli spolu spoustu konfederačních světů a arén až asi po půl roce dorazili na Roze-ba III, kde během svátů Modrého slunce bojoval s dathomirskou čarodějnicí Magri'hal a poté s Jessiem, který dělal boduguarda přítomné Algernnon de Bray. Když zjistil, co je Algernn ve skutečnosti zač, pomohl chlupáčovi utéct.
Ten ukradl Ekirovu loď a společně s Magri’hal odletěl.
Konečně se pak sešel s Champiem v Trojlístku, dali si pánskou jízdu a o tři měsíce později se poprvé objevil v enklávě na Miu Leptonis IV.

Učitel (21 - 14 BBY)
Učil alternativní výklad Síly a společně s Joyce sexuální výchovu. S Champiem vymyslel bojovou formu nasersi. Současně jej Champie učil niman a Chlouppek si s pomocí Nevy sestrojil světelný meč z kyber krystalu z Ilumu.

20 BBY
Pomohl na dálku Jess odrodit Emily, dceru její nejlepší kamarádky z Chrámu, která ale zemřela krátce po porodu. Jess tedy přiletěla s togrutským miminem a s Joyce se o ni začaly starat a z Chlouppka se tak stal vlastně děda.

19 BBY
Po přijet zprávy, že Konfederace útočí na Kashyyyk se okamžitě vydal na planetu jako průzkumník předtím, než dorazí zbytek duhových rytířů. Pomohl s otorkáři, kteří útočili na Tyrvrarr, ale byl u toho ošklivě pokousán trandoshanem a nebýt včasného zásahu Wyrrgyho s Kanrym a Lawly, nejspíš by vykrvácel.
Dlouho na lůžku ale nevydržel a vydal se do Kachirha, kde byl přidělen k sebevražednému oddílu, který měl prověřil podezřele vzniklou mýtinu za nepřátelskou linií.
Přežil, zjistil, že na mýtině je odpaliště pyrogelových hlavic a když se k němu připojili duhoví rytíři a společně postavili trebuchet, tak hlavice i zajistili.
Silový kopanec do rozkroku s rozběhem ho nesložil tak jako ostatní, ale ani jemu z toho nebylo moc dobře. Vydal se zkontrolovat s Wyrrgym Kachirho, kde bojoval na pláži s klony, dal poslední pomazání spolubojovníkům a poté ho domněle rozmetala salva raket z Juggernautu.
Probral se v masovém hrobu, dostal se z něj a nakonec se i sešel s duhovými rytíři ve svém domě v Zemi stínů.
Po krátkém odpočinku měl rande s Champiem v Rwookrrorro, kde je dostihl Simba se zprávou, že Jess zajali kloni. Ukradli mafiánské auto, proletěli s ním až na Agler, ukecali klony, že jsou na jejich straně a pomohli utéct Jess s Denyzzem dřív, než loď kloni rozstříleli na cucky.
Dostali se na Jolly Jedi a podařilo se jim dostat zpět domů.

Občanská válka

Letěl na Nar Shaddaa, kde se setkal s Roniem a skoro vše, co vydělal provozem lihovaru, utratil za hospodu, kterou chtěli s Roniem mít. Hospoda se nacházela na Nar Shaddaa v Rudém sektoru a jmenovala se Modrý Mandalor.
Dozvěděl se o zabavení Wyrrgyho rodinného majetku a zabití jeho tety Naraasirr.

15 BBY
Po chycení Champieho Inkvizicí se zapojil do pátrání po jeho zrzavém bráchovi a když se dozvěděl o jeho lokaci, byl rozhodnutý za ním vyrazit. Vzal s sebou Jessicu, iluzorního dědka Denyzze a vyrazil bráchovi na pomoc. Záchranná mise však nedopadla nejlépe. Champieho objevili slepého a v hrozném stavu, při útěku Denyzz zůstal, aby zdržel inkvizitory a koupil jim čas. Jessica nakonec zemřela během cesty na Enklávu kvůli svým zraněním.
Po bolestivém rozloučení s Jess při pohřbu začali s evakuací Enklávy na Miu Leptonis IV. Nějaký čas spolu ještě byli na Jolly Jedi, ale nakonec se všichni členové Enklávy rozlétli do všech koutů galaxie.
O Emily se Joyce zničená žalem nedokázala postarat, a tak se o malou Emily musel postarat Chlouppek. Potřeboval si ale zařídit jednu neodkadnou věc, a tak ji předal Roniemu na pohlídání.
Chlouppek se společně s nhasratým Champiem vydali po stopách Algernnon de Bray, která za to dle nich mohla.

Kriminálník(14 - 7 BBY)

14 BBY
Několik měsíců jim to trvalo, ale nakonec se zadařilo a tu děvku poslali do pekla. Ještě to stihli zapít, ale pak se jejich cesty rozešly, aby znesnadnili jejich dopadnutí Inkvizitory, kteří vyšetřovali smrt Algernnon.
Chlouppek letěl na Nar Shaddaa, do hospody Modrý Mandalor. Upadl do depresí z událostí posledního roku a byl imrvére v lihu.
Pár dní na to se dozvěděl, že byl Wyrrgy zatčen Impériem a zavřen kdo ví kde. Kontaktoval Jerryho a požádal ho, aby Wyrrgyho našel a pokud to bude možné, postaral se o něj.
O týden později byl Chlouppek vylitej na paštiku a zjistil, že jeho sestru izolovanou na Kashyyyku vzalo Impérium před několika měsíci na lékařské pokusy, při kterých nedávno zemřela. Na baru sáhl po odloženém mandalorianském náramníkomem samostřílu a střelil se s ním do hlavy.

13 BBY
Skoro rok ležel na lůžku v útrobách Modrého Mandalora, kde se o něj Ronie staral. Když se probral, byl seřván na tři doby a začal s rehabilitací, aby se zas naučil chodit, a tak. Ronie mu sehnal ve Vystříleným zásobníku psycholožku, která se měla postarat o to, aby už si nikdy nesáhl na život. Z donucení slíbil, že tomu dá šanci. Nakonec mu to skutečně pomohlo vyrovnat se jakž takž se smrtí Jess a odloučením od všech z Enklávy.

12 BBY
Už byl na tom dobře, sbalil si svých pět švestek a vypadl na Malastare, kde ne úplně fér vyhrál v kostkách jeden otlučený podracer a začal s ním závodit. Mechanika mu začalo dělat zázračné děcko, Sullustan, který jako malý spadl do kotle s kashyyyckým vindaloo, Najib-Azhob Orgib.
Konečně našel sílu a pokusil se kontaktovat Champieho přes Ringa v Zeleném lampióně, kde pro něj nechával vzkazy.

11 BBY
Přerušil kariéru závodníka, kvůli setkání s bratrancem Kanrym, který na sebe práskl, že byl členem Kashyyyckého odboje a měl pletky s mnoha dalšími skupinami rebelujícími proti Impériu. Zapojil se do výpravy odbojové skupiny Němý Senešal, kterou vedl bývalý Separatistický admirál Eko, která hledala starou ztracenou separatistickou flotilu Omikron. Neúspěšně.

10 BBY
Vrátil se k závodění, ale brzy skončil, kvůli nehodě, kterou přežil díky Najibovi a která se ukázala jako sabotáž objednaná Anaradem Huttem. Nějakou dobu si lízal rány a plánoval pomstu. Ke konci roku vtrhl do Anaradova doupěte a udělal mu tam z toho kůlničku na dříví. Těžce Hutta zranil a prchl s tím, že mu ukradl jeho nejoblíbenější Twi’leckou otrokyni Kaily.

9 BBY
Nějakou dobu se skrýval, ale nakonec byli dopadeni a zavřeni ve věznici Duk'zar, která se nacházela na měsíci Saqqar v Huttském prostoru. Seznámil se zde s Ještěrákem. Během pobytu Kaily otěhotněla a potratila. Po nějaké době unikli všichni tři a vrátili se na Nar Shaddaa.

8 BBY
K Chlouppkovi se odstanla informace, že byl Wyrrgy na svobodě. Kontaktovali se a naplánovali sraz. Dozvěděl se, že i Iluzorní dědek byl naživu a že byl s Wyrrgyho partou a učí je machrovat s mečem. Dostal souřadnice jejich pobytu, Unkan 2, a vyrazil tam jak s Ještěrem, tak s Kaily. Na místě narazil na zástup Imperiálů a Inkvizitorů, ale po Wyrrgym ani chlup.

Rebel (7 – 4 BBY)

7 BBY
Wyrrgy se ozval Chlouppkovi, ať přiletí na Miu Leptonis IV, do jejich staré Enklávy. Kaily nechal na Nar Shadda a jen s Ještěrem letěl do Eclipse. Na místo dorazil pozdě. Nepozorovaně proklouzl Imperiálním lodím až na povrch. Starý metrem ze Zeleného lampionu se dostnou do enklávy, ale přišelí pozdě. Woa byl už mrtvý, Wyrrgy měl na kahánku a ostatní byli spoutaní. Raději se s Ještěrkou vzdal.
Společně s Ještěrkou jej Inkvizitor Zothar Hanak v doprovodu s malou učednicí, která ho naštěstí nepoznala, odvezl do Kesselských dolů.
Tam se setkal s Kanrym, se kterým začal plánovat útěk. Přidali se k němu krajan Snowflejk, Givin Scary a Chadra-fan Asyrk. Při útěku využili pašerácký transport, který se ukázal jako majetek kriminální lady, twi’lečky Sifaly, které tím překazili lukrativní výdělek a byli nuceni si její ztrátu u ní odpracovat.
Během jejich dobrodružství byli kvůli Regidově nerozvážnosti zajati Imperiály a přesunuti do vězení na nějakou lávovou planetku, odkud ale hned první den utekli, vrátili se k Sifale a pokračovali v práci pro její růžovost.

6 BBY
Pro Sifalu dělali poslední prácičku, která obnášela ukradnutí jednoho artefaktu Anaradovi. Pořidil si kvůli tomu robota SAP od Jawy Kirka.
Když měli hotovo, letěli všichni na Nar Shaddaa, kde několik dní lelkovali, ale náhle se objevila sestřenka Lawly s ženskou s droidečí rukou a vyprávěla mu o Wyrrgyho šílenství. Chlouppek opustil všechny, aby se o Wyrrgyho postaral.

5 BBY
Wyrrgy byl spasen a nějaký čas spolu trávili. Následně zjistili, že Kody s Voh-Jinem byli v nějaké sektě na Mornomu. Vytáhnli je odtud a zjišťili, že jim někdo udělal výmaz paměti a vzpomínek. Pomohl jim vybavit si jejich vzpomínky a začal s klukama létat pro Wyrrgyho kontakt a hledat artefakty.
Zjistil, že artefakty obsahovaly části Superholocronu. Když jej dali dohromady, vyslechl si pozici planety Atalay.
Doletěli tam, byli přepadeni a přemoženi bojovníky Strážce Vědění, ale než byli předvedeni před vládce planety, bojovníci patřící mistru Dmi Ato je zachránili a oni se tak mohli dostat do chrámu a utkat se se Strážcem. Po jeho smrti je napadl Rody a Chlouppek mu usekl ucho hozeným tomahawkem dřív, než stihl zabít Kodyho.
Chlouppek se v Modrém Mandaloru sešel s Najibem, Asyrkem, Regidem, Scarym a Snowflejkem, dozvěděl se o osudu Kaily a vzal ty, co chtěli na planetu Atalay.

4 BBY
Vysvobodili s ostatními Wyrrgyho ze zajetí Anarada Hutta. Anarad byl zabit Ještěrkou.
Proces před Imperiálním tribunálem s útěkem.
Spřátelení s klony. Na planetu Atalay zaútočil Inkvizitor Rodennyel Tonewy se svou flotilou. Proběhla bitva, na jejím konci se Chlouppek utkal v duelu s Rodym a v tomto duelu jej porazil. Kody s Rodym odletěli z planety.

Šerif (4 - 0 BBY)
Chlouppek začal s pokusy v navazování dobrých vztahů s místními. Ti oscilovali mezi názorem, že jim pomohli a tím, že byli jen noví tyrani, co jim budou říkat, co mají dělat a co ne.
Chlouppek byl v každodenním kontaktu s místními a snaží se zlepšovat jejich image odklízením následků bitvy, s čímž mu pomáhá většina skupiny i klonových vojáků.
Probíhalo pročesávání okolních lesů při hledání odbojových Imperiálů, bylo jim nabízeno příměří, ale jen pár z nich se skutečně vzdalo a přidalo se na naší stranu.

3 BBY
Zdrcující teroristický útok v hlavním městě. Byl otráven zdroj pitné vody, tisíce civilistů umírá. Byla vytvořena speciální jednotka, kterou vedl Chlouppek s Najibem a která měla za úkol zatočit s Imperiály.

2 BBY
Chlouppek se pohádal s Asyrkem, protože zjistil, že pád Kaily k temnotě více méně zavinil. Asyrk pak společně s Ještěrem opoustil planetu.
Intenzita útoků Imperiálů rostla, obětí mezi místními přibývalo. Formovaly se skupiny, které otevřeně projevovali nenávist ke klonům a skupině. Chlouppkovo mužům se podařílo odhalit plán Imperiálů na ukořistění několika lodí, se kterými chtěli uniknout. Během tvrdého boje byla část skutečně loď ukořistí, ale nepřežila průlet mlhovinou. Poslední zbytky Imperiálů se vzdaly.
V místních však stále vřely zle emoce vůči jejich novým, nechtěným sousedům.
Chlouppek místnímu šerifovi symbolicky odevzdal svůj světelný meč na důkaz toho, že jim nikdy nechtěli vládnout.

1 BBY
Chlouppekovi posílá Asyrk štěně Gerraky, kterou našli u Trandoshanů při jejich pátrání po Kaily. Chlouppek ji dal jméno Barrbucha, a tak nějak si dál oddech od posledních několik hektických let. Protože někteří místní jsou nevděční zmrdi.
Při cestě do místní hospody U Bílé helmy do něj najel speeder v plné rychlosti a ujel. Barrbucha dotáhla Chlouppkovi pomoc, ale byl na pokraji smrti. Okamžitě byl převezen na klonový Acclamator, kde bojovali o jeho život. Přežil, ale byl na tom marně. Museli mu dát dohromady víc jak 60% kostí v těle a léčba byla dlouhá a bolestivá.

0 BBY
Rehabilitace byla horší jak po průstřelu kešeně. Chlouppek stále posílal Champiemu zprávy a doufal, že se mu jednou ozve. Těsně před zničením první Hvězdy smrti se sbalil a bez vědomí Wyrrgyho odletěl z planety.

0 ABY
Měl štěstí, Champie byl zrovna na Nar Shaddaa a v Konečné stanici, kde byl i Ringo a který mu předal všechny zprávy za poslední léta. Champie se dostavil do Modrého Mandalora, kde na Chlouppka čekal.
Ten zrovna přežil masakr v docích, ze kterého Imperiálům vyklouzl, ale později byl označen za teroristu a viníka celé té zabijačky. S Champiem se šťastně shledali, ožrali jak dogy a asi tři dny byli v lihu.
Ozvala se mu Emily, že viděla Imperiální zprávy, prozradila mu, že je v odbojové buňce, kterou vede Simba a moc hezky ho od něj pozdravovala. A taky tam s nimi byl Kody.
Chlouppek dostal však zprávu od Wyrrgyho, který naléhavě potřeboval pomoct se stabilizací planety Atalay a najít chybějící krystal. Setkal se s Moz’Gojem a společně zachránili Indysse z Hutt Town a odcestovali na Mygeeto, kde pátrali po krystalech.
Zpět na Nar Shaddaa poslali objednávku Simbovi na nějaké holocrony z Miu Leptonis IV a po jejich získání s Kodym a jeho synem zkoumali Indyssovu knihu. Než stihli ale cokoliv použitelného zjistit, kontaktoval je Simba, že má naléhavou misi pro ně pro oba. Šošonský král žádal o pomoc se zastavením převážení otroků z Alaris Prime a Kashyyyku neznámo kam. Chlouppek s Champiem se vydali na Kashyyyk, kde sehráli klíčovou roli celé akce. Při tom se seznámil s Fidorkkou a s sebou si odvezli i Cypíska. Po akci se uchýlili do mlhoviny Tyyyn kde měl odboj základnu a čtyři dny tam netrpělivě čekali na zprávu, jestli Kanry přežil. Neposlal jen zprávu, ale objevil se osobně.
Po oslavách se společně s dalšími třemi stovkami zachráněných přesunul na Jolly Jedi.
Na dva měsíce se stal členem Křupkového odboje, na lodi dělal šamana a oddával na první lodní svatbě Balmorru a Sulacca. Došlo taky na první oťukávání s Fidorkkou.
Na Raxusu Prime se zúčastnil závodu kluzáků o vodní čip, zachránil při tom Simbovi život a nedlouho poté se vydal s Champiem na planetu Atalay, aby vyřešil, podle mírně modifikovaného Champbaccova plánu, problém se zničeným krystalem v temném chrámu. Wyrrgy vykazoval podezřelé známky chování, ale neměli ambice s tím něco dělat a s pomocí Deeka se jim podažilo živý krystal vyjmout z chrámu a ačkoliv to rozkolíbalo Sílu na planetě, začala se poprvé po čtyřech letech pomalu ustálovat.
Dne 24. 6. dával krev Cypískovi, který dělal kraviny a byl na tom bledě. Když byl z nejhoršího venku, IM-62 jim prozdradil, co zjistil porovnáním jejich krevních vzorků. Tedy, že jsou přes rraholeckého vůdce loupežníků příbuzní.
V červenci letěl s Champiem a Fidorkkou zachránit Hammer of Freedom.
Vše šlo jak na drátkách, jenže po návratu na Jolly Jedi se dozvěděli o Přepadení ve Vystříleném zásobníku. O pět dní později, 12. 7. Se na palubě objevila Joyce se vzkazem od Algernnon de Bray II.
Rozhodnuli se vyslat trestnou výpravu se ve složení Chlouppek, Fidorkka a Champbacca. Vydali se na Nar Shaddaa navštívit Vystřílený zásobník, aby shlédli místo činu a natáhnout na sebe inkvizici. Tam Chlouppek dostal zprávu od Ronieho, který obnovil Mamutomuty, se kterým se sešli v jejich základně a byla jim ukázána zajatá inkvizitorka. Když Ronie zjistil, že inkvizitoři vyřízli Emily oko, sám za pomoci Champieho šroubováku vydloubl zajatkyni pravé oko. Ta jim v agonii prozradila, že inkvizice je na stopě Cae. Kody bez varování zavolal Chlouppkovi, že je na cestě na Nar Shaddaa. Došlo ke stíhání inkvizitorů. Při jejich výslechu zpět ve skrýši Mamutomutů zůstal na chvíli Chlouppek sám s Neryssou, kde mu ujely nervy.
O den později, 16. 7. odeslal Mirandě Lenico balíček, kterým doufal, že zachrání co nejvíc z Emily.
Týden zůstal na Nar Shaddaa, jednou se spojili s Jolly Jedi a aktualizovali si deníky. Když získali nějaké informace ohledně Rozengardu, vydali se tam.
Po návratu do základny Mamutomutů se museli dávat chvíli dohromad a přivezli si s sebou Carke, dívku, kterou vysvobodili z inkvizitorské mučírny. Chlouppek při misi nepřišel k úhoně, a tak po další dva týdny pomáhal mandalorianům v lovu imperiálů na Nar Shaddaa a přemýšlel o nadcházející osvobození Emily. S tím pomohla Cae, která se objevila a ukázalo se, že díky své schopnosti Silových mostů je průběžne celé roky kontrolovala a věděla tak o osudu Emily a s její pomocí se s Togrutou byli schopní spojit a dodat ji odvahu a naději vydržet.
Když se dali ostatní dohromady, vyžehlili si škraloup u Grakkuse a naživo viděli Fidorkku v aréně. Na následné after-after párty se dozvěděl od Deeka o patálii, ve které se ocitl Voh-Jin a Wyrrgy. Nedlouho poté vyrazili pomoc prvnímu jmenovanému a nějak ho z toho vysekat. To se povedlo znamenitě a protože to bylo k planetě Atalay kousek, letěli zkontrolovat i toho Wyrrgy, co tam vyváděl.
Dne 13. 8. se vrátili zpět na Nar Shaddaa a pokračovalo se v přípravách na akci Citadela.

Potenciália

Bude mít s Fidorkkou hromadu dětí, Appu, Appa, Alpa a pak Gyrros, Wysska a Wyggum. S Champiem obnoví lihovar Ch&Ch, založí organizaci Snowman, ať za něj tu galaxii zachraňuje někdo jiný a stane se lihobaronem na plný úvazek. Ve volných chvílích bude hrát na akordeon v kapele Sto wopic alias Polepšovna.

d20

po akci v Táboře 52
Scout 2 / Force Adept 4 / Baran Do Guardian 4 / Force Warrior 5
STR 10 / DEX 17 / CON 18 / INT 14 / WIS 10 / CHA 14
Battlemind +15, Climb +15, Enhance Ability +15, Move Object +12, Pilot +12, Hide +10, Intimidate +10, Move Silently +9, Tumble +9, Heal Another +8, Computer Use +7, Force Lightning +7
Rugged, Run, Dodge, Endurance, Mobility, Point Blank Shot, Stamina, Weapon Finesse (unarmed), Improved Martial Arts, Agile Riposte
Skill Mastery (Battlemind)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License