Dei Gracia

Dei Gracia byla republiková galéra sloužící v období staré republiky. Často převážela republikové zlato a během své poslední cesty zmizela s celou posádkou i nákladem.

Historie

Dei Gracia opustila suchý dok na Trantoru roku 8108 BBY a po pár zatěžkávacích letech začala brázdit vesmírné obchodní cesty po galaxii a převážet zboží a bohatství z jednoho světa na druhý. Fungovala i během korzářích válkek a jako zázrakem je přežila bez jediného šrámu.
Roku 8002 BBY byla vybrána k převezení poslední velké várky republikových dublonů z Bothawui do finančního muzea na Curychu, ale ještě před opuštěním Bothanského prostoru byla napadena a pronásledována loděmi kapitána Drakea. V zoufalém pokusu setřást pronásledovatele se vrhla do mlhoviny Urtakův kožich, kde ale uvízla v pavučině ungodrana. Piráti se na ni následně nalodili, většinu převáženého bohatství zrekvírovali a posádku zamordovali. Loď pak podminovali a v kapitánském křesle na můstku zanechal Drake druhou část mapy ke svému pokladu. Piráti pak opustili palubu a během staletí si z nákladového prostoru udělali brloh čerstvě vylíhnutí ungodrani.
Dne 1. 6. 1 ABY se na palubu přiletěla podívat výprava dobrodruhů, kteří se střetli s ungodrany a získali Drakeovu mapu, čímž spustili výbušný mechanizmus a loď byla následně explozí rozmetána do všech stran.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License