Deek

„A nechceš být radši náš kamarád?.“
- Chlouppek se ptá Deeka, zatímco Champbacca přikyvuje.

Deek byl yuzzemský borec, který byl mnohem lepší a větší frajer než Wyrrgy, ale protože by to Wyrrgy neustál, tak plnil roli jeho podržtašky, i když měl fakt na mnohem víc.


Jméno: Deek
Rasa: Yuzzem
Datum narození: 24. 12 67 BBY
Planeta narození: Ragna III
Barva očí: zelená

Vzhled

Deek byl urostlý Yuzzem šedé srsti s pronikavým pohledem zelených očí. Jeho dva metry padesát vysoká, silná a mohutná postava naznačovala obrovskou sílu, ale v porovnání se svým dlouholetým přítelem Wyrrgym byl slabší. Podle měřítek jeho rasy se mu během občanské války již blížil důchod, ale stále na tom byl tělesně i hlavou dobře. Přes hruď nosil zkřížené kožené pásky, na kterých měl v podpaždích zavěšené dvě blasterové pistole. Jeho mohutná ramena chránily obrněné nárameníky. Okolo pasu nosil široký kožený pásek s velkou přezkou, k němuž připínal malá pouzdra s nejrůznějších vybavením. Na vnějších stranách obou stehen míval zavěšené kožené torny na velké vybavení.

Povaha

Deek nebyl nijak ukecaný a uměl plnit roli vytrvalé vrby a podobně jako Rahm hromosvodu komukoliv, kdo byl emočně rozhozený. Byl odvážný a obětavý, ale měl svou hlavu a pokud by se ho někdo pokoušel natlačit někam, kam by nechtěl, dal by to dost jasně najevo.
Toužil založit rodinu, ale Impérium a závazky vůči Wyrrgymu mu v tom bránily.

Rodina

Rodiče Nobog a Kara'ala, mladší sestra Yagssy a mladší bratr Geef.

Dovednosti

Skvělý vyjednávač, charismatický společník a neohrožený bojovník. I přes svou velikost se pyšnil velkou obratností a opravdu rychlými reflexy. Jeho pilotní schopnosti se téměř vyrovnaly Wyrrgymu. Díky studiu, následně stáži v Senátu a poté i vykonávání pozice asistenta yuzzemského senátora věděl, jak funguje politika na galaktické úrovni.
Impériem byl donucen k drsnějšímu způsobu podnikání a byl natolik schopný, aby převzal dvě velké zločinecké organizace poté, co je Wyrrgy s bandou připravili o vůdce.

Životopis

Před rozkazem 66

Narodil se do rodiny sadařů, kteří měli na Ragna III obrovské sady jabloní. Protože měl ale fištrón a další dva sourozence, rodiče ho dali na studia a nebyl zatížen povinností pokračovat v rodinném podniku. Učil se dobře a nakonec se dostal i na univerzitu, ze které nastoupil na stáž k yuzzemské diplomacii. Tam si vedl natolik dobře, že si jej všiml yuzzemský sentátor, který si jej vybral jako svého asistenta. Deek tak velkou část svého života strávil na Coruscantu a byl v Senátu, když se Palpatine prohlásil Císařem.

Občanská válka

Když se dozvěděl o incidentu se senátorem Yaruou, oficiálně vyjádřil svůj nesouhlas, za což ho o tři dny později zatkli a následně skoro deset let střídal imperiální lágry. Tím posledním byl Fisup VI, kde zachránil život Wyrrgymu, se kterým pak vymysleli plán, jak utéct, což se jim povedlo.
Následně založili Tetragon a díky Deekovým schopnostem vytáhli firmu nahoru za rekordně krátkou dobu.
Pak následovala nejrůznější dobrodrůža, během nichž se spřátelili.

4 BBY
Deek drze a bez skrupulí s pomocí najatých žoldáků převzal zdroje i majetek po nebožtíkovi Anaradovi a rozšiřoval svůj vliv mimo imperiální světy. Finančně i zdroji nejen díky tomu podporoval odboj.

0 ABY
Pár měsíců po bitvě o Yavin byl Wyrrgym povolán na Atalay, aby byl k ruce Champbaccovi s Chlouppkem, kteří přišli s návrhem, jak obnovit rovnováhu v soustavě. Deek dorazil s nákladní lodí, popili v hospodě U Bílé helmy a následně provedli operaci, která se zdařila. Ačkoliv ho ti dva lákali, aby šel s nimi, zůstal loajální Wyrrgymu, což nechápali.
O pár týdnů později se dozvěděl, že byl na planetě Okamar zajat Voh-Jin Sanseator Misto, jeden ze zaměstnanců Tetragonu a Sullustan citlivý k Síle, z čehož smrděl malér. Poslal pro něj Blaster Babes, ale těm se jeho záchrana zprvu nedařila a Deek musel vynaložit značné finanční prostředky na úplatky, aby na místo nebyla přivolána Inkvizice. Pokoušel se spojit i s Wyrrgym, ale bez odezvy, a tak ze zoufalství vyrazil k Atalay, ovšem nedostal se skrz mlhovinu a pouze objevil volně se vznášející Krayt's Scream. Na jeho palubě našel pouze Mrzouta a obrovskou krabici pro Chlouppka, kterou přeložil na svou loď a zamířil s ní na Nar Shaddaa, kde ji předal spolu s informací, že Voh-Jin hnije v base.
Chlouppek s Champbaccou souhlasili, že mu pomůžou, pod podmínkou, že jim pak půjčí část flotily pro chystaný útok na inkviziční Citadelu, a společně s Kodym a Furriosou vyrazili do Neznámých regionů. Tam úkol splnili a po pár dnech se vrátili na Nar Shaddaa, kontaktovali Deeka a doufali, že když mu nesou vesměs dobré zprávy, nebude už tak nabručený a dá si s nimi Kance nebo Pažouta.

Potenciália

Po válce by mohl převzít rodinný sad a dodávat jablka do lihovaru Ch&Ch, kde by z něj pálili Calvados.

d20

Scoundrel 6 / Noble 3 / Political Advisor 4 / Blockade Runner 3 / Crime Lord 2
STR 14 / DEX 16 / CON 12 / INT 14 / WIS 10 / CHA 14
Pilot +22, Diplomacy +20, Intimidate +18, Astrogate +14, Bluff +14, Computer Use +14, Repair +14, Sense Motive +14, Gather Information +12, Knowledge (bureaucracy, politics) +12, Appraise +10, Spot +10, Climb +8, Listen +8
Great Fortitude, Starship Operation (space transport), Skill Emphasis (Pilot), Starship Dodge (space transport), Combat Expertise, Influence, Bureaucratic Flair, Trustworthy, Starship Point Blank Shot, Rapid Gunner

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License